Jump to content

Windows 8 De Metro Uygulamasını Ekrana Sabitleme

ulashoca41
 Share

Recommended Posts

başlık pek açıklayıcı değil gibi fakat http://www.youtube.com/watch?v=_N7arLk_OUU bu videoyudaki gibi ablamız gibi ekran üzerinde bir uygulama açıkken masaüstünü filan nasıl görebiliriz gösterdiği gibi yapmaya çalışınca bende öyle şeyler olmuyor http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F2cA2UTi2Zk bu başka bir abimizin yaptığı video metro arayüzü uygulamalarını bende videolarıdaki gibi nasıl kullanabilirim yardım edebilecek var mı ?

Mouse'u olduğun ekranda yukarı doğru tam dibe yanaştır imleç el işareti olacak sonra tut sayfayı sola yada sağa pencere şeklinde sabitle 

işte sıkıntı orada el işaretiyle tutup çekmede sıkıntı yok :D sağa sola çekince öyle şeyler olmuyor bende ya komple aşağı itip programı kapatıyorsun yada sağa sola atıp metro arayüzüne geri dönüyorsun videolardaki gibi sabitleme yeri gözükmüyor

işte sıkıntı orada el işaretiyle tutup çekmede sıkıntı yok :D sağa sola çekince öyle şeyler olmuyor bende ya komple aşağı itip programı kapatıyorsun yada sağa sola atıp metro arayüzüne geri dönüyorsun videolardaki gibi sabitleme yeri gözükmüyor

Bende oluyor şuan :D senin windows un malzemeden çalmışlar :D Şaka bir yana, az aşağı ve az sola çekiver usta. 

Edited by yasak_ask

Benimki de pro hocam :)

bizimkinin kafası güzel galiba :D bir ayarı filan mı var acaba ben onun derdindeyim çünkü 4 5 kere format attım hiç öyle birşey olmadı bana videolara filan bakınca insanın canı çekiyor fakat uygulamaya gelince bizim bilgisayar yapmıyor :D

bizimkinin kafası güzel galiba :D bir ayarı filan mı var acaba ben onun derdindeyim çünkü 4 5 kere format attım hiç öyle birşey olmadı bana videolara filan bakınca insanın canı çekiyor fakat uygulamaya gelince bizim bilgisayar yapmıyor :D

Pm ile team verirsen bende bakayım bir hocam :)

İki uygulamayı yan yana çalıştırabilmeniz için çözünürlüğün en az 1366 x 768 olması gerekir.

Bu sınırı aşmanın bir yolu var mı derseniz yok. Çünkü belirli bir orana göre uygulamalar yan yana yerleştiriliyor.

Ama merak etmeyin, bu sınır 8.1 sürümünde ortada kalkacak. Hatta 4 tane uygulamayı yan yana çalıştırabilme özelliği gelecek. Microsoft bu sınırı büyük bir çoğunluk kullanamadığı ve tepki gösterdiği için kaldırıyor.

Kolay gelsin!

İki uygulamayı yan yana çalıştırabilmeniz için çözünürlüğün en az 1366 x 768 olması gerekir.

Bu sınırı aşmanın bir yolu var mı derseniz yok. Çünkü belirli bir orana göre uygulamalar yan yana yerleştiriliyor.

Ama merak etmeyin, bu sınır 8.1 sürümünde ortada kalkacak. Hatta 4 tane uygulamayı yan yana çalıştırabilme özelliği gelecek. Microsoft bu sınırı büyük bir çoğunluk kullanamadığı ve tepki gösterdiği için kaldırıyor.

Kolay gelsin!

vay be olayı kes :D bizde diyoruz ki windows bizi kazıklıyor :D eyv dostum sağolasın bilgi için 8.1 de görüşmek üzere o zaman :D

Kolay gelsin!

Peki Windows 8'den, Windows 8.1'e yükseltme (güncelleme. Windows 7 RTM Windows 7 SP1'e yükseltilebiliyor.) olacak mı ?