Jump to content

Samsung Laptop Açılmıyor

soyfox18
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar benim sizlerin yardımınıza ihtiyacım var bende samsung laptop var normal çalışıyordu kullandım kapattım 1-2 saat sonra tekrar açtığımda ise açılırken samsung ekranı geliyor sonra windows logosu görünüyordu ama logo kısmına geçmiyor o bios ekranında kalıyor ne yapacağımı bilmiyorum bilgisayarın garantisi var ama hdd belgeleri silinecek o yüzden göndermek istemiyorum biosa girebiliyorum ve şunuda belirteyim aşağıdakileri denedim olmadı

-Güvenli modda açılmıyor

-flash bellek format denedim olmadı 

-cd dvd format hiren boot falan olmadı

Not :ben wireless adaptör kullanıyordum ondan kaynaklanabilir mi? internette araştırdım şu cevap aklıma yattı ama çözümü yok 

bilgisayar arka planda (pos ekranında) donanımı yüklerken donuyor.Bir aygıtı tanıyamıyor veya yüklerken sorun yaşayıp(IRQ hatası hdd ile ilgili olabilir) orada kalıyor.Ama ne olduğunu siz göremiyorsunuz.İşte bunu görmek bu kadar önemli iken logo ekranını biostan kapatmanın önemi ortaya çıkıyor.Ben açılışta logo ekranını hiçbir bilgisayarda tavsiye etmem ve kullanmam.

Bu soruna takılı kalmış bir usb cihazda sebep olabilir.(yazıcı,usb disk,mouse alıcısı gibi)

yardımlarını bekliyorum

Büyük ihtimalle

Windows ekraninda takiliyorsa HDD

Bios ekraninda takiliyorsa Drive Problemi genellikle de RAM

ama bu söyleyeceklerimi kesin dene

Laptopun aküsünü cikar Acma (Power) tusuna 10-20 saniye basili tut.

Tekkrar dene

Bios Ayarına Gir Tüm Ayarları Load Defual bormal ayar yap sonra den olmazsa tekrar format at düzelir.

Büyük ihtimalle

Windows ekraninda takiliyorsa HDD

Bios ekraninda takiliyorsa Drive Problemi genellikle de RAM

ama bu söyleyeceklerimi kesin dene

Laptopun aküsünü cikar Acma (Power) tusuna 10-20 saniye basili tut.

Tekkrar dene

denedim yine aynı

açılşta usb bellekten çalışmaya zorlayabilir.

adaptorü falan cıkarıp birde öyle başlatmayı deneyin

onuda denedim

Bios Ayarına Gir Tüm Ayarları Load Defual bormal ayar yap sonra den olmazsa tekrar format at düzelir.

bios ayarlarını da default yaptım :( aynı

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim ben sorunu daha açıklayıcı anlatmak için resim yükledim

nzj6k.jpg

arkadaşlar işte bu ekranda takılıyor ve geçmiyor ne yaptıysam olmadı yardım ederseniz sevinirim 

Hocam açık sarık hdd hatası hiç kasmya gerek yok usbden çalışmaması da normal çünkü hem bios ayalarını bulmak zor hemde yapmak birden falza yerde boot ayarı yapılıyor öyle olunca içindeki bilgileri bir win 7 cd si ile kurtarırsın ileri seçenekler deme sadece onar de windows.old adı altında bir klasörde yedek tututar yerlel c: de ordan alırsın. gerisi yalandır hem deneme hem de biraz uzun mesele. kolay gele. 

• 1 yıl yıl...

denedim yine aynı

onuda denedim

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim ben sorunu daha açıklayıcı anlatmak için resim yükledim

nzj6k.jpg

arkadaşlar işte bu ekranda takılıyor ve geçmiyor ne yaptıysam olmadı yardım ederseniz sevinirim

denedim yine aynı

onuda denedim

nzj6k.jpg

Bendede aynı bilgisayar var aynı ekran donuyo aynı sorunlar var lütfen devam edin