Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Norton Ghost İle Image Alırken Pc Kapanıyor?

alveol
 Share

Recommended Posts

Komşunun P4 2.8 Ghz işlemcili PC'ye XP kurdum. Çalışırken sorun yok. Fakat Norton Ghost (2003) İle image alırken yaklaşık 40 saniye sonra PC kapanıyor. Tamamen gücü kesiyor ve kapanıyor. Dos ortamında sorun olup olmadığını anlamak için Başlangıç CD'sini çalıştırdım 2 dak bekledim, onda sorun olmadı. Norton Ghostun bu sürümünü yıllardır kullanıyorum ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Edited by alveol

Xp çalışırken ısınma olmuyor. Dos ortamında neden ısınma olsun. Xp  yi yeni kurdum. HDD 'yi sıfır HDD gibi yeniden bölümlendirip formatlayıp kurulum yaptım. Bios daki bir ayar yüzünden olabilir diye BİOS u default değerlere getirdim. 2 farklı Ghost CD'si denedim. O Cd ile onlarca kez yedek aldım. Sorun olmadı.

Edited by alveol

Fakat Norton Ghost ile image alırken belkide çakışan kod sorunu vardır ondan da olabilir bide image neyle alıyorsun acronisle mi yapıyorsun sana öndereceğim acronis 2009 iel image al

İmage ları bu güne kadar sadece Ghsotla aldım Acronisi hiç kullanmadım. Norton Ghost Bootable CD si dos otamında çalışan bir program. Kod çakışma nasıl olacak. Ghostu belki 100 den fazla, yaklaşık 20 farklı Pc de kullanmışımdır. Şu ana kadar sorun olmadı.

Edited by alveol

kardeş kod çakışması diye bi olay var hani çogu zaman windows kendi kendi bazen hata verir ya o işte kod çakışması yani mantık kod çakışması olur ama internetten acronis 2009 indir o mükemmel bir proğram eminimki sorunu çözecek

kardeş kod çakışması diye bi olay var hani çogu zaman windows kendi kendi bazen hata verir ya o işte kod çakışması yani mantık kod çakışması olur ama internetten acronis 2009 indir o mükemmel bir proğram eminimki sorunu çözecek

Norton Ghost Bootable Cd ile PC'yi başlattığımdan Windows herhangi bir şekilde çalışmadığı için kod çakışması olması imkansız diye düşünüyorum.

sorun donanımsal gıbı gorunuyor gost ıle dosya hatası olabılıyor ama guc kesılmıyor donanım farklı tepkı verebılır mesela anakart

ghost hatalarında hdd kablosunu degıstırerek cogu zaman sorunu cozuyoruz bır deneyın