Jump to content

İnternet Bağlantımdaki Yavaşlık

eray_zonguldak
 Share

Recommended Posts

ttnet 8megabit sınırsız net kullanıyorum ama indirme hızım çok düşük 250kb ile falan indiriyor normalde 1000 kb lere çıkması lazım ttneti bu yüzden 14 defa aradım her seferinde hat  değerleriniz normal d,yorlar sizce sorun nedir ?

Tuaf... http://www.sikayetvar.com/ 'dan şikayet ediniz. Firma sizinle doğrudan iletişime geçip, sizin sorununuzu çözmeye uğraşacaktır. Ttnetten hız test'i yapıp onuda şikayetinizin içerisine kanıt olarak yerleştirin. Sizinle doğru düzgün ilgilenmediklerini söyleyin. 

Edit: Kotanızı kontrol edip onunda resmini alarak kanıt olarak koyabilirsiniz.

Edited by taran9313

Doğrudan devlete bağlı bir kurum diye biliyorum. Tam emin değilim bu konuda ama, Oldukça güvenilir bir site. Zamanında benim 2 farklı yere (vodafone, dsmart) şikayetlerim oldu. 2 sinde de hiç yoktan yetkili birisi beni arayarak problemimi doğrudan öğrendi ve bilgilendirdi. "Dsmart baya uğraşmıştı"

Öncelikle modeminizin arayüzüne girerek, size tahsis edilmiş hız değerlerini kontrol ediniz. Benim hızımı daha önce defalarca düşürmüşlerdi ve müşteri hizmetlerini arayıp hızımı yükselttirmiştim. Genelde naz ediyorlar (yok hattınız kaldırmaz vs. vs.) cinsinden, lakin biraz israr edince sorunu çözülüyor...

6axcrrj.png

• Editor

ttnet i ara, hızınızın olması gerekenden çok düşük değerlerde olduğunu ısrarla vurgula. olmadı sık sık kopmaların olduğunu belirt. desteklemediğini söyleseler bile şikayete devam et.. yükselteceklerdir :)

binaya dağılan telefon kablolarında ekleme yapılmışmı bak istersen. telefon kablolarında ek olması iyi değil. bu telefon hatlarından anlayan bırını getirip baktırsan varsa tanıdıgın. kafanda soru işareti kalmamış olur.

Doğrudan devlete bağlı bir kurum diye biliyorum. Tam emin değilim bu konuda ama, Oldukça güvenilir bir site. Zamanında benim 2 farklı yere (vodafone, dsmart) şikayetlerim oldu. 2 sinde de hiç yoktan yetkili birisi beni arayarak problemimi doğrudan öğrendi ve bilgilendirdi. "Dsmart baya uğraşmıştı"

sikayetvar.com devlete bağlı resmi bir kurum değil, özel bir şirkettir. Yalnız dediğiniz gibi çok prestijli bir sitedir, site üzerinde tüm büyük firmaların kurumsal hesapları vardır ve gelen şikayetleri incelemek zorunda kalıyorlar. O yüzden geri dönüşler çabuk ve güzel oluyor.

cq3u4nA.png

• 3 hafta sonra ...

mumkunse modemı hane gırısınden gelen ana hat kablosuna dırek baglayın herhangı bır tesısat kablosuna yada telefona baglı olmadan deneyın elle kıvırarak yapılmıs kablo baglantıları sorun olusturur kablolar soket yada vıda ıle sabıtlenmelı hersey dogru ve yıne duzgun calısmıyorsa modemınızı kapatın bırkac gun kullanmayın ve net saglayıcıyı arayarak adsl sınyalı olmadıgını soyleyıp servıs ısteyın ısrar etmessenız gelmek ıstemezler kendınıze dusenı yapın sonra ısrarla servıs ısteyın konunun bır baska tarafı 10 tl lık net paketlerı kota asımından sonra belırtıgınız hızlara dusuruluyor

Herkesin atladığı bir konu sorun adil kullanım kotasından kaynaklanabilir. Söyleki internet baglatınızın net limitsiz olduğunu varsayarsak ttnet size 8 mbit e kadar internet tahahhütünde bulunuyor ve bu bağlantiyi aylik (ayin 1 ile 30 arasındaki zaman zarfında ) 50 gb kota ayrılmakta yani aylik internet downloadiniz 50 gb i gecersen internet hiziniz otomatik olarak 3 mbit e düsüyor siz modemden baktiginizda 8 mbit görmenize rahmen size gelen net hizi 3 mbit olmakta bunu kontrol edebileceğiniz en iyi zaman ayin 1 i yada 2 sinde download hizina bakmak yada speedtest.net sitesinden hiz testi yapmak.

Herkesin atladığı bir konu sorun adil kullanım kotasından kaynaklanabilir. Söyleki internet baglatınızın net limitsiz olduğunu varsayarsak ttnet size 8 mbit e kadar internet tahahhütünde bulunuyor ve bu bağlantiyi aylik (ayin 1 ile 30 arasındaki zaman zarfında ) 50 gb kota ayrılmakta yani aylik internet downloadiniz 50 gb i gecersen internet hiziniz otomatik olarak 3 mbit e düsüyor siz modemden baktiginizda 8 mbit görmenize rahmen size gelen net hizi 3 mbit olmakta bunu kontrol edebileceğiniz en iyi zaman ayin 1 i yada 2 sinde download hizina bakmak yada speedtest.net sitesinden hiz testi yapmak.

1 senedir net yavaş demiş.

Şimdi benim yazacağım biraz saçma gelecek ama sen adil kullanım kotasını aşmış olmayasın bende de oluyordu bir aralar sonradan anladım meğer fazla indirme yapıyormuşum  :facepalm: Yinede sen haklısın ttnet sınırsız internet adı altında resmen sınırlı internet satıyor  :thumbsdown:  belli bir yerden sonra hız düşücekse ne anladım ben bu işten

dostum youtube dan video indirme yaparken de mi öyle?, modem arayüz programında 8192 hız gösteriyor, internet tarayıcından, 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 olarak gir,ttnetten aldığın modem ise admin ttnet/password yazarak arayüze ulaşım sağla, modem arayüzüne bak bir. indirdiğin dosya sunucusu sana 300kb veriyorsa maksimum onla indirirsin. bir bakalım, crc oranına, snr margin ve line attentunation a ona göre yorum yapalım

bak benim hat değerlerim [spoiler]q3q58.jpg[/spoiler][spoiler]q3q64.jpg[/spoiler]

bu da indirme hızım 1.9 (memlektim karabük/yenice) ama görev yerimde indirme hızım 110 kb

Edited by yeniceli2001

bana sorarsan ttnet sistemide önemli niye dersen benim internete bağlanma sorunlu idi. geçen aradım ttneti. splitteri değiştirin dedi temsilci. hiç bir şey yapmadım. şimdi düzeldi. ama bu seferde 700 800 kb /sn lerde olan indirme hızım 180 kb/sn ye ye düştü. neyseki fazla indirme yapan biri değilim. dediğim gibi merkezden yapabiliyorlar herşeyi demekki. 6gb kotalı 8mb adsl e aboneyim

• 4 hafta sonra ...

dostum youtube dan video indirme yaparken de mi öyle?, modem arayüz programında 8192 hız gösteriyor, internet tarayıcından, 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 olarak gir,ttnetten aldığın modem ise admin ttnet/password yazarak arayüze ulaşım sağla, modem arayüzüne bak bir. indirdiğin dosya sunucusu sana 300kb veriyorsa maksimum onla indirirsin. bir bakalım, crc oranına, snr margin ve line attentunation a ona göre yorum yapalım

bak benim hat değerlerim [spoiler]q3q58.jpg[/spoiler][spoiler]q3q64.jpg[/spoiler]

bu da indirme hızım 1.9 (memlektim karabük/yenice) ama görev yerimde indirme hızım 110 kb

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1375518158__modm.jpg

Offfff off sen gene iyisin birde benimkine bak..

Modem değerlerim ;

r2g96.png

Aldığım rezil hız ;

2878106776.png

Lanet olsun vercekleri hizmetin taaaaaaaa .... koyayım :rant:

bunlar kaldımı yav benimki bile 6   7 mb den düşmüyo :D

Edited by ugur4721