Jump to content

Ekran Kartı

musdaa
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde grunidg 1580 laptop mevcut. İntel core i5 2.67 işlemci ve ati hd5400 ekran kartı var. Yeni sistem yüklemesinden sonra ekran kartı driverlerini yükledim. Fakat onboard daki 64 mb.lık ekran kartını görüyor. Ne yaptıysam ekran kartını aktif edemedim. Bu yüzden oyun oynayamaz hale geldim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

onboard ekran kartının mı yoksa ati olan sürücüyü mü yüklediniz? Hangi sistemi yüklediniz ve laptopunuzun yüklediğiniz sisteme uygun tüm sürücüleri var mı? BIOS üzerinden ekran kartı seçeneklerini gözden geçirdiniz mi?

Onboard'un ekran kartını görüyor iki sürücüyü de yükledim ama ekran çözünürlüğü bölümünden gelişmişe tıkladıgımda iki ekran geliyor birincil ekranı ekran kartı yaptıgım zaman olmuyor. Biostan da ekran kartıyla ilgili hiçbişey bulamadım. driverleri kaldırdım bu sefer ekran gelmemeye başladı. Ekran kartı driverini güncelledim yine ekran gelmemeye başladı değişim bişey bende anlamadım tekrar format atsam nası bi kurulum izleyerek tekrar ati ye geçebilirim

bence laptopunuzun recovery bölümü varsa recovery çakın gitsin.üzerinde hangi sistem vardı siz ne kurdunuz?

7 vardı 32 bit aynısını kurdum bundaki recovery komple sıfırlıyor hard diskim dolu oldugu için formata gittim

sürücüyü kaldır,onboard olanı aygıt yöneticisinden devre dışı bırak.yeniden başlat.sonra kullanmak istediğin karta sağ tıkla sürücü güncelleştir yap.blgisayarımda ara olanı seç ve yol olarak c:\AMD klasörünü göster.yükler veya yükleyemez birde öbürü devre dışıyken normat setup yap.

sürücüyü kaldır,onboard olanı aygıt yöneticisinden devre dışı bırak.yeniden başlat.sonra kullanmak istediğin karta sağ tıkla sürücü güncelleştir yap.blgisayarımda ara olanı seç ve yol olarak c:\AMD klasörünü göster.yükler veya yükleyemez birde öbürü devre dışıyken normat setup yap.

Bi deniyim kardeşim teşekkürler