Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Yardım. Tablo içine scroll'lu metin eklemek

Recommended Posts

Dreamweaver de alt frame'de oluşturduğum 750X700 pixel bir tablonun sol tarafına flash butonlar ekledim. Tablonun sağ tarafında ise bu butonların açacağı scroll'lu metin eklemek istiyorum. Yalnız ekleyeceğim metin uzun olsa da tablo boyutlarını geçmeyecek şekilde olacak.

Tıpkı şu anda mesaj yazdığım bölümdeki gibi metin uzunluğunun sayfa ebatlarını değiştirmemesini istiyorum.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dostlar ben kendi çözümümü buldum. iframe tekniği kullanarak yapılıyormuş. Belki arayan birine lazım olur diye örnek bir kod ekliyorum.

<IFRAME name="frame_ismi" src="frameadresi.html" width="600" height="115" scrolling="yes" frameborder="0"

marginwidth="0" marginheight="0"></IFRAME>

• 1 ay sonra...

aslında iframe kullanış amacı bu değil ama buda bir çözüm. asıl sizin istediğiniz kod şudur :

<textarea name="comment" cols="55" rows="8"> Buraya yazın isterseniz 300 satır 500 satır olsun farketmez. genişliği ve uzunluğu cols ve rows tan ayarlarsınız. name kısmıda sadece dinamik siteler için gerekli o isimle bu içeriği alabilirsiniz.</textarea>[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...