Jump to content

Hp Laptop Işlemci Değiştirmek Istiyorum Yardım.

ossolak33
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar elimde bulunan amd 3510mx işlemcili bilgisayarımı işlemci fiyatına göre yakın vakitte yada gelecekelte değiştirmeyi planlıyorum bütün amd a serisi mobile işlemciler 722 pin kullanıyor onu araştırdım ben Liano işlemci kullanıyorum anakartımın künyesi aşağıda mevcuttur acaba bilgisayarıma trinty yada richland serisi bir işlemci takabilirmiyim çok yerde araştırdım hangi işlemci hangi çipseti istiyor bulamadım yardımcı olursanız sevinirim yanlış işlemci alıp paramı sokağa atmak istemiyorum .

Motherboard ---------------------------------------------------------------

[Computer]
  Computer Brand Name:                    Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
 [Motherboard]
  Motherboard Model:                      Hewlett-Packard 1807
  Motherboard Chipset:                    AMD A75/A70M (Hudson-D3/M3)
  Motherboard Slots:                      3xPCI Express x1, 3xPCI Express x2, 1xPCI Express x16
  PCI Express Version Supported:          v2.0
  USB Version Supported:                  v3.0
 [BIOS]
  BIOS Manufacturer:                      Insyde Software
  BIOS Date:                              03/13/2012
  BIOS Version:                           F.17
  EFI BIOS:                               Capable
  Super-IO/LPC Chip:                      SMSC SCH5317

notebook ta yeni bir cpu ya yatırım yapmak mantıklı değil ben olsam, aşağıdaki değişikliklerden birini yapardım 

1) 5400 rpm hdd yerine -> 60 veya 120 gb ssd+ hdd caddy+ odd kutu

2) 5400 rpm hdd yerine -> hibrit harddisk

3) 7200 rpm hdd yerine -> hibrit harddisk

4) ram takviyesi

5) 5400 rpm hdd yerine -> 7200 rpm hdd

işlemciye hiç para mı verilir, yarın birgün notebook bozulsa işlemciye verdiğin para gider, alacağın ssd/hdd yi ilerde de her türlü kullanırsın 

Edited by qwerty1986

sağolasın soketler uyumlu zaten ben çipset konusunda biraz tedirginim yoksa richland bile takılabiliyor. ssd konusuna gelince benim için önemli olan işlemci performansı değil daha çok grafik performansı ilerleyen zamanda oyunlarda performans kaybı olur diye. ikinci bir sebebi de benim laptopda hava sirkülasyonu ile ilgili bir sorun var ilk aldığımda oyunlarda bu kadar ısınmıyordu şimdi 90 derece bile görünüyor daha kötüsü hava girişi olan yerden de diğer egzoz çıkışından da sıcak hava geliyor e hava nerden giriyor derseniz gelmeyen havayı dışarıya çıkarmaya çalışıyor fan yani içerde ısınan hava dışarı çıkamıyor ve kısır döngü gibi işlmecimi ısıtıyor garantisi hala mevcut fakat oyunlardaki ısı ve reset garanti kapsamına girmiyor. ben grafik açıdan biraz daha üstün amd a serisi bir işlmeci almayı planlıyorum. sıkıntım derdim tasam budur arkadaşlar.