Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Printer Plugin 1.3

pairs
 Share

Recommended Posts

• Editor

İlk AMS için Plugin Denememiz ve sonuç Olumlu.

Kullanılan Program : AMS PLugin Maker.
Yazılan Dil : LUA
Derlenen Plugin : Printer
Açıklama : Sistemde olan printerları Listeler.
Plugin Tipi : Actions Plugin

Not : Plugin AMS PLugin Maker ile Kodlanmıştır. Henüz AMS Plugin Maker i Lisanslı Olarak Alamadğım için.Kodlanan pluginlerde trial uyarısı çıkacaktır.

Edited by pairs

• Editor

Detaylı anlataım derken örnek proje verdim GetPrinterNames dediğinizde size table şeklinde bir değer göndericek onuda for döngüsü ile ben listbox a aktardım siz nasıl kullanırsanız ona göre yaparsınız.

Abi bende PrinterTrial belirsiz değer (nil value) hatası verdi acaba sürümdenmi kaynaklanıyor?

İndiremediğim sitelerden bir türlü 8.1.0.0 indiremedim :@

Birde plugin yapmak istersek mesela action ekledik içine arguments ekledik bunun icraata geçmesi için ne yapmamız gerekiyor ? :D

• Editor

Kod kısmında değerler tanımlaman gerekiyor.örnek proje var sitesinde indirip inceleyebilirsin.

fba44 çevrim dışı ve çevrim içi olayına bakmam lazım henüz yeni yazdım plugini o kadar geliştirmedim.ama diğer eklediğim özellikleri ekleyeceğim.İkon olayı ise malesef mümkün değil şuanlık bir yöntem var ama henüz çözüme kavuşturamadım.

• Editor

Arkadaşlar plugini güncelledim tekrardan.Bu sefer trial mesajı ekranını kaldırdım plugin fulldür.Ayrıca ek özellik olarak plugine varsayılan yazıcı belirleme özelliği ekledim.

Printer.SetDefaultPrinter("Fax");

Vakit buldukça yeni özellikler ekleyip güncelleyeceğim.

hocam ben projeyi daha önceki mesajlarda luadan yaptığınız kodla çekiyorum. Bu plugine şimdilik geçemicem. Program bitince sitede de yayımlıcam zaten o söylediğim diğer özellikleri plugine aktarabilirseniz ozaman versiyon yükseltip bu plugini kullanıcam. Elinize sağlık

• Editor
Printer.SetDefaultPrinter = function(sPrinterName)
sType = DLL.CallFunction(_SystemFolder .."\\winspool.drv", "SetDefaultPrinterA", "\""..sPrinterName.."\"", DLL_RETURN_TYPE_INTEGER, DLL_CALL_STDCALL);
return sType;
end

• 1 ay sonra...