Jump to content

Windows Vista uyumlu Akın Soft CAfe Plus

Recommended Posts

telefon aç diyecem ama,

Akınsoft hayli sinir bir firmadır..

Ayrıca akınsoftun zınk diye yeniliklere ayak uyduracağını sanmıyorum..

Ama tabi hernedense akınsıftun ya dışarıda programlandığı yada dışarıda derlendiği gibi bir şüphe var içimde..

Belki de çıkarabilirler..

Ama sen en iyisi bir yokla, vista sürümünü sor ve sıkıştır.

arkadaşbnm bildiğim vistada xp nin prglerini çalıştırmak için:

programın exesine sağ tıkla>özellikler>uyumluluk oradan

en üstte ve en allatki kutucukların içine tik işaretini koy sonra da programı yeniden çalıştırmayı dene

Gerekli Acıklama Sitesinde Yapılmıs Alıntıdır...

FireBird - Vista Uyumu 

Konu : Ms Vista İşletim Sistemlerinde AKINSOFT programlarını çalıştırmak.

- Microsoft Vista işletim sistemi kurulu bilgisayarda FireBird 1.5 sürümleri normal kurulduğu takdirde Control Panel (Denetim Masası) çalışmamaktadır yani FireBird 1.5 sürümleri Windows Vista Control Panel'ine girişi engeller. Ayrıca AKINSOFT Programlarınında çalışmamasınada neden olur.

- Vista kurulu olan Bilgisayara AKINSOFT programları kurulduğu taktirde bazı AKINSOFT programlarının
ve Windowsun çalışmasında problemler çıkacaktır. Bu Problemlerin kaynağı AKINSOFT programları değildir,
kullanılan veri tabanının Windows Vistayı desteklememesinden kaynaklanır. AKINSOFT programları Windows Vista'da
kullanılmak istenirse AKINSOFT programı kurulduktan sonra Veri tabanı (FireBird 1.5) Bilgisayardan kaldırılarak yerine FireBird 2.0 kurulmalıdır, Aksi taktirde hem Windowsun çalışması hemde AKINSOFT programlarının çalışmasında problemler çıkar.

** FireBird 1.5 Veri tabanının Windows Vistadan kaldırılması **

- Görev Çubuğu üzerine sağ tıklanır ve Task Services seçeneğine girilir,
- Açılan pencereden Sağ alt köşede bulunan Services seçeneği tıklanır,
- Bu kısımda listeden FireBird Guard ve FireBird Server bulunur ve sağ tıklanarak "Stop" seçeneği seçilir,
- "C:\Program Files\Firebird\Firebird_1_5\unins000.exe" dosyası çalıştırılarak bilgisayardan kaldırılır.
- Bilgisayar yeniden başlatılır.

** FireBird 2.0 Veri tabanını Windows Vistaya kurulması **

- 'C:\Program Files\' klasöründe FireBird adında klasör varsa silinir,
- FireBird 2.0 Setup dosyası çalıştırılarak kurulur.
- "C:\Program Files\Firebird\Firebird_2\firebird.conf" dosyası Not Defterinde Açılıp "#IpcName = Firebird" kod satırı "IpcName = Global\Firebird" olarak değiştirilir
- Tekrar Bilgisayar yeniden başlatılır.

DL
http://switch.dl.sourceforge.net/sourceforge/firebird/Firebird-2.0.1.12855-1-Win32.exe[/CODE]

• 5 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...