Jump to content

Snow Leopard 10.6.3 Dvd Tek Link (Basit Kurulum)

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Bu sürümü kurulumu gayet basit olduğu için paylaşıyorum.

Lazım Olanlar:

1-Mac os imajı

Buradan indirin:TIKLA

2-Nawcombot

Bu yazılım Mac sistemini pc nizde boot etmeye yarar.

3-Transmac

Bu programda üst kısımda verdiğim Mac Os imajını yazdırmaya yarar. (Çünkü Mac os olmayan sistemde direk yazılmazlar.)

4-Son olarak en az 8GB boş Usb bellek

Öncelikle 2 numarada verdiğim Nawcomboot imajını herhangi bir programla (Ultraiso,nero vb) boş cd yazdırın.

Usb yi pc nize takıp 3 numarada verdiğim transmac programını açın. Orada usb niz gözükecektir. Usb ye sağ tıklayıp Format disk ve format for mac tıklayın. Daha sonra onaylayın.

Tekrar usb sağ tıklayıp format disk--format with disk imageyi seçip 1 numarada verdiğim Mac os imağını seçin ve yazdırın.

Bu işlemlerden sonra yazdırdığınız Nawcomboot cd sini takıp pc yi boot edin. Aynı windows yükler gibi.

CD ile açınca orada Usb belleğiniz gözükecektir. Belleği seçin kurulum başlayacak...

snow-leopard03.jpg

apple-mac-os-x-snow-leopard.jpg

Edited by Dexter18

Mac çok çekici geliyor illaki kurup deneyes, gelyiyorda comutlarla yönetmek biraz zor olsa gerek :) linux pardus vs denedim ama mac daha kısmet olmadı umarım bunu kurablilirim :D

Komut fala yok , hatta Windowstan daha kolay kullanımı program yüklemeleri falan .Mesele PC ye kurmak.

AMD destekleyen Hackintosh sürümleri var...

Edited by dj sms

flashı yazdırırken error writing to disc hatası alıyorum

boot ekranında

instal mac os x dvd kısmını seciyorum ( flash böyle görünüyor)

hd (1,1) system/librarıy/extension 4096 bytes yazan yerde takılıp kalıyor bu konuda yardımcı olabilirmisin

flashı yazdırırken error writing to disc hatası alıyorum

boot ekranında

instal mac os x dvd kısmını seciyorum ( flash böyle görünüyor)

hd (1,1) system/librarıy/extension 4096 bytes yazan yerde takılıp kalıyor bu konuda yardımcı olabilirmisin

sanırım benim sorunuma yardımcı olabilecek kimse yok

Arkadaşlar, kuruluma geçmeden önce elinizdeki pc nin mac için uygun olup olmadığını araştırmanız gerekir. Sistemi bir şekilde yüklersiniz ancak ekran diyelim ekran kartınızın sürücüsünün mac için karşılığı yani kext'i yoksa sistemi açamazsınız, açsanız da güvenli modda açılmış windowsa benzer. Aynı şey diğer sürücüleriniz için de geçerli. Uyumlu wifi kart kexti ya da ethernet kexti yoksa sistem işinize yaramaz. Ses içinde durum aynı. 

drcslm sizin sorununuz flashla ilgili olabilir. Nette Aynı sistemi 8GBlık flasha geri yükleme yapmak isteyenlerin flashın 16GB olması gerekiyor şeklinde yorumlarına rastladım. Ayrıca mac yüklemesi için biosda achi modun açık olması gerekiyor. Sisteminizin 64bit desteği olması gerekiyor.

Kısaca yüklemeye geçmeden önce sabır ve araştırma gerekiyor. Kolay gelsin.

bende böyle

sz1gw.png,

normalde anlattığınız

transmac1.jpg

bende format disk yok format disc mac yazıyor tıklıyorum biçimlendiriyor sonra flasha giremiyorum diğer adımlara da geçemiyorum yardımcı olursanız kuramadım birtürlü

Edited by soyfox18

bende böyle

sz1gw.png,

normalde anlattığınız

transmac1.jpg

bende format disk yok format disc mac yazıyor tıklıyorum biçimlendiriyor sonra flasha giremiyorum diğer adımlara da geçemiyorum yardımcı olursanız kuramadım birtürlü

soyfox18 kardeş, format disk for mac'ı tıklayıp usb'yi biçimlendiriyorsun, daha sonra save image of disk'i tıklayıp dmg dosyasının yolunu göster, ben öyle yaptım başarılı bir şekilde usb'ye yazdırdım, usb'nin 8 veya 16 gb olması farketmez, kolay gelsin.

Edited by Ainoslu

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...