Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Excel Plugin - Excel'e Rapor Alın

pairs
 Share

Recommended Posts

• Editor

Merhaba arkadaşlar bugün herkeze lazım olacak olan bir plugin paylaşıyorum inş işinizi görecektir.Bu plugin sayesinde Grid ve Treelistteki değerleri.Excel e aktara bileceksiniz.Ayrıca Renklendirme seçeneğide sunmaktadır.Örneğin bir sütun şu değeri içerirse bu renk olsun gibi.

Not : Plugin http://amsplugins.com/amspluginmaker.asp Ams Plugin Maker ile kodlanmıştır.

91ou.png

vm1c.png

Örnek olarak ben değer 5 olan sütunları kırmızı renge boyatmışım başlıgıda turuncu.

Pluginin Kullanımına ait örnek proje.

[attachment=1181:Excell.rar]

Plugin :

[attachment=1231:Excel.rar]

Plugin Action Plugindir.

Edited by pairs

• 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Tamam şimdi oldu.

Ben seçtiğimiz excel dosyasının istediğimiz sayfasına istediğimiz hücresine veri ekleyebilirim diye düşünmüştüm ama henüz eklenti geliştirme aşamasında sanırım.

Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler...

• Editor

Dediğin zor değil yapılabilir aslında bu plugini çıkarmamdaki asıl amaç rapor almaktı. Vakit buldukça geliştireceğim plugini dediğiniz özellik eklenebilir çok zor değil yani.

• 5 ay sonra...

@pairs "Vakit buldukça geliştireceğim"

Öncelikle elinize sağlık. Bu haliyle bile etkileyici olmuş, ListBox nesnesi Grid ve Treelist den daha fazla kullanıldığını düşünerek ve vaktiniz olurda eklenebilinirse memnun oluruz. Emekleriniz için tekrar teşekkürler.

Edited by egemynet

• Editor

@pairs "Vakit buldukça geliştireceğim"

Öncelikle elinize sağlık. Bu haliyle bile etkileyici olmuş, ListBox nesnesi Grid ve Treelist den daha fazla kullanıldığını düşünerek ve vaktiniz olurda eklenebilinirse memnun oluruz. Emekleriniz için tekrar teşekkürler.

Listbox ıda ekleyebilirim.Müsait bi vakitte ekleyeceğim.

• 3 hafta sonra ...
  • 7 years yıl...