Jump to content

Idm Ayarlarınız Için Backup & Restore

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Merhaba. Arkadaşlar idm kullanırken her kurulum sonrası bir çok ayar yapıyoruz bazı yerlerini değiştiriyoruz. Şimdi size idm'yi her kurduğunuzda yaptığınız rutin ayarlamaları tek bir seferde her kurulum sonrası otomatik yapılsın istermiydiniz?

Nasıl mı olacak öncelikle idm'yi kurduktan sonra yapacağınız tüm (kendinize özel) ayarlamaları yapın atıyorum kayıt yerlerini, bağlantı sayısınızı vs.. Sonra aşağıdaki resmi bir bir uygulayın ve artık her yeni idm sürümü kurduğunuzda oluşacak reg dosyasıyla tüm bu size özel olan ayarlarlarınız hazır bir şekilde size gelecek. Resimde idm'nin reg kaydında bulunan verilerinin yedeği nasıl alınır onu anlatıyor. Siz sadece idm'yi kurun ve kurduktan sonra bu reg dosyasına çift tıklayın o kadar.

susck.jpg

yaptığın işlemi katılımsız yaparken scripte yaptırıyorum. IDM kurmadan önce o kayıt defteri girdisini yedekleyip kurduktan sonra yedeği geri yüklüyor. Yüklü IDM üzerine kurulunca ayarlar aynı kalıyor.

işte eskiden böyleydi ayarlar yeni katılımsız idm sürümü kurduktan sonra sabit kalıyordu lakin son zamanlarda yüklediğim katılımsızlardan sonra ayarlar standart ayarlı şekilde gelmeye başladı.

işte eskiden böyleydi ayarlar yeni katılımsız idm sürümü kurduktan sonra sabit kalıyordu lakin son zamanlarda yüklediğim katılımsızlardan sonra ayarlar standart ayarlı şekilde gelmeye başladı.

En güzeli orjinal yüklemeler yapmak. Katılımsız yapan arkadaşlar bazı ayarları atlıyorlar. Sorun o yüzden kaynaklanıyor... SGN den aldığım IDM lerde bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Belki tek tık konforu yok ama en azından kafam rahat ve ayar yapmakla uğraşmıyorum...

En güzeli orjinal yüklemeler yapmak. Katılımsız yapan arkadaşlar bazı ayarları atlıyorlar. Sorun o yüzden kaynaklanıyor... SGN den aldığım IDM lerde bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Belki tek tık konforu yok ama en azından kafam rahat ve ayar yapmakla uğraşmıyorum...

Önüne gelen katılımsız yapınca böyle oluyor. Hazırladığınız katılımsız program mutlaka her duruma karşı cevap verebilme yeteğine sahip olmalıdır. Yani bir programcı gibi düşünüp katılımsız hazırlamanız gerekir.

Bu arada %APPDATA% içerisindeki IDM klasörünü de yedek alın. Bu sayede yarım kalan indirmeleriniz de yedeklenecektir. İnternet kafede indirme işim bitmezse bu şekilde kaydedip indirmemi daha sonra tamamlıyorum.