Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Meslek Seçiminde Kararsız Kaldım

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Öncelik öğretmenlik tavsiye ederim. Ben açıköğretim Kamu Yönetimi mezunuyum. Bu bölümü bitirdiğinde KPSS'ye girmek durumundasın. Hem bitirdiğin anda ilk sınıftan son sınıfa kadar hiçbirşeyi unutmamalısın KPSS'de başarılı olmak için. Çünkü İktisat ve İşletme Fakülteleri'nin KPSS'leri çok kolay değil. Sana tek avantajı askerliğini kısa dönem yaparsın. Bilgisayar Programcılığı bölümünde KPSS'de atanman daha olası. Sorular lisans sorularına nazaran daha kolay ve tek oturum. Allah gönlüne göre versin kardeşim.

w ile vallahi yazmandan zaten 3. tercihi elemiş olduğunu anladık. Ayrıca elma ile ceviz karşılaştırması yapıp, hangisini seçmeliyim diyorsun. Şu şekilde sorsan, "bilgisayar eğitmenliği mi, bilgisayar programcılığı mı?" ya da "kamu yönetimi mi, iktisat mı?" veyahut "sınıf öğretmenliği mi, branş öğretmenliği mi?" daha mantıklı bir noktada olurdun.

Keşke daha mantıklı şeyler yazsaydın

2)Kamu yönetimi (4 yıllık  Çanakkale ve Muğlada tutuyor) 2. Öğretim oku rahat et iş bul

kpss olayı var ve mezun çok

kesinlikle 3 diyorum ...

1.2. de işin rast gitmezse sıkılırsın valla dostum 3. kafan rahat . : ) : )

iş olanakları iyimi acaba?

Öncelik öğretmenlik tavsiye ederim. Ben açıköğretim Kamu Yönetimi mezunuyum. Bu bölümü bitirdiğinde KPSS'ye girmek durumundasın. Hem bitirdiğin anda ilk sınıftan son sınıfa kadar hiçbirşeyi unutmamalısın KPSS'de başarılı olmak için. Çünkü İktisat ve İşletme Fakülteleri'nin KPSS'leri çok kolay değil. Sana tek avantajı askerliğini kısa dönem yaparsın. Bilgisayar Programcılığı bölümünde KPSS'de atanman daha olası. Sorular lisans sorularına nazaran daha kolay ve tek oturum. Allah gönlüne göre versin kardeşim.

Öğretmenliktede kpss var ve 85 alman gerekiyormuş. Ayrıca atama çok az.

Güzel kardeşim @Dexter18, şimdi senin anlayabileceğin mantıkla yazayım o zaman. Sen zoru sevmiyorsun belli ki. Bu sebepten varsa baba mesleği, devam ettir derim. Yok oda sıkıntılıysa, bilgisayar programlamayı, bilgisayarla zaman geçirmeyi seven herkesin yapabileceği bir meslek gibi görme derim. Yine de eğitim yılı düşünüldüğünde seni daha az yoracağı kesin. Yoksa hangisinden mezun olursan ol, sonucunu senin için aynı görmek ürkütüyor beni.

Ek olarak, eleştiri kaldırabilecek kadar olgun değilsen, kişisel bilgi isteminde bulunma diyip, yolunu açık eyliyorum.

Dostum sana kendi fikrimi söylemek istiyorum yönlendirme amaçlı değil kişisel düşüncem:
sınıf öğretmenliği bence yaramaz kamu yönetimi bir ihtimal. Ben, senin belkide yapmak üzere olduğun hatayı liseye başlarken yaptım. Asıl isteğim bilgisayar programcılığı olmasına rağmen ailemle karar verelim dedim. Lise bitti, myo bitti makine okudum (Bursa da yaşıyorum iş sıkıntısı vs. olmaz diye). Bilgisayarlardan kopamadım. Matematikten anlamam aram yoktur ama insanların söylediği bilgisayar benim içimden gelen birşey. Babam bile bana makine okuttuğuna pişman ama iş işten geçti artık. Geçen 7 yılı geri alamazsın. Sonuç olarak makine işinde fena sayılmam piyasanın ilk diplomalı CNC mezunlarıyız. İş bulma sıkıntım yok, hocaların taktığı lakapla marmaranın en uçuk cnc cisiyim (övünmek gibi olmasın yanlış anlamayın). Fakat mutsuzum. Herkesin illaki söyleyecek bir fikri vardır, özellikle ailenin. Kimsenin fikrini küçümseme artılarını eksilerini düşünmeye çalış. Benden sana tavsiye otur kendinle başbaşa kal kendi kendine sor hangisinde mutlu olurum? Mutlu olduktan sonra asgari ücret bile sana koymaz ama mutsuzsan dünyaları versinler tatmin olamazsın. Naçizane fikrim okuduğun için teşekkürler ;)

Hocam aynı durumdayız wallaha :D şuan lise 3 cnc okuyorum size cnc hakkında özeden bir kaç soru sorabilirmiyim acaba ?