Jump to content

Windows 7 Ultimate Sysprep Install.wim Hatası!

mesela
 Share

Recommended Posts

Merhaba forumda köylü nickli arkadaşımızın konuları ve videolarına bakarak install.wim dosyası oluşturup Orjinal Windows 7 ultimate iso ultraiso ile ekledim.Sanal virtual pc ile kurulum yapıyorum Fakat Kurulum ekranında Kurulum başlıyor diyor ve install.wim dosyasını açamıyor. Yazıyor resim altta

Yaptığım işlemler

Windows 7 Ultimate 32 bit orjinal kurulum yaptım

Günleştirmeleri yaptım

İnternet Explorer 11 kurdum

Office 2013 Kurup + güncelleştirmeleri yaptım.

Herhangi bir yer ile oynama yapmadım . sysprep en son genişlet deyip yeniden başlamasını bekledim .

gimagex ile de install.wim köylünün video ve konularına bakarak oluşturdum.Sorun nereden kaynaklanıyor forumda ve google da bulamadım.Uzman kişilerden yardım istiyorum İlginiz için teşekkür ederim. Hata Resimi aşağıdadır.

http://img820.imageshack.us/img820/2659/24e9.jpg

24e9.jpg

Sistemi sysprep yöntemi kullanarak Sanal makinede mi, hard diske kurulum yaparak mı hazırladın ona göre yardımcı olalım?

Anladığım kadarıyla sorun, gimagex programı Windows dosyalarını tam olarak yakalayıp, paketleyememiş olmasından kaynaklı...

Edited by zTRn

Sistemi hardisk e kurup yaptım video nun aynısı bir fark yok ayarlamalarda aynısı gimagex ile yapılan ayalarda aynı fakat en sonn iso dosyası oluşturup sanalda kuruyorum dvd atmadan önce daha önce orjinal win iso kurulum yaptıgım zaman sıkıntı olmuyor Gimagex programın sorunsuz olanını nereden indiricem. Ben bu adresten indirmiştim programı

http://www.autoitscript.com/site/autoit-tools/gimagex/

Yardımlarınızı bekliyorum ..

Sistemi hardisk e kurup yaptım video nun aynısı bir fark yok ayarlamalarda aynısı gimagex ile yapılan ayalarda aynı fakat en sonn iso dosyası oluşturup sanalda kuruyorum dvd atmadan önce daha önce orjinal win iso kurulum yaptıgım zaman sıkıntı olmuyor Gimagex programın sorunsuz olanını nereden indiricem. Ben bu adresten indirmiştim programı

http://www.autoitscript.com/site/autoit-tools/gimagex/

Yardımlarınızı bekliyorum ..

Programı kendi sitesinden indirmişsin. GImageX programında sıkıntı yok. Sen ya programdan Capture yaparken hata yapıyorsun ya da Verify ve Check tiklerini koymuyosundur.

Not: Videonun kaynağını gösterirsen daha fazla yardımcı olabilirim.Yinede ben nasıl olması gerektiğini, örnekte gösterdim.

ÖRNEK:

pre_1381451812__gimagex_by_ztrn.jpg

Örnekle ilgili NOT: "reyiz" arkadaşında dediği gibi "Description" kısmına bilgi girdiysen Türkçe karekter kullanma! En iyisi o alanı ve "Display Desc." kısmını boş bırak.

Başka bir sorunsa şu olabilir; Windows veya Office 2010, 2013 aktivasyon işlemi yapmak.

Bazen aktivasyon işlemleri SysPrep verilerine veya ayarlarına zarar veriyo. Zaten aktivasyon ve SysPrep genelleştirmesi başarılı olsa bile Sistemi sıfırdan Dvd veya Usb den yüklesende aktivasyon işleminin GERÇEKLEŞMEDİĞİNİ görürsün. En azında benim tecrübelerime göre böyle...

Edited by zTRn

Programı kendi sitesinden indirmişsin. GImageX programında sıkıntı yok. Sen ya programdan Capture yaparken hata yapıyorsun ya da Verify ve Check tiklerini koymuyosundur.

Not: Videonun kaynağını gösterirsen daha fazla yardımcı olabilirim.Yinede ben nasıl olması gerektiğini, örnekte gösterdim.

ÖRNEK:

pre_1381451812__gimagex_by_ztrn.jpg

Örnekle ilgili NOT: "reyiz" arkadaşında dediği gibi "Description" kısmına bilgi girdiysen Türkçe karekter kullanma! En iyisi o alanı ve "Display Desc." kısmını boş bırak.

Başka bir sorunsa şu olabilir; Windows veya Office 2010, 2013 aktivasyon işlemi yapmak.

Bazen aktivasyon işlemleri SysPrep verilerine veya ayarlarına zarar veriyo. Zaten aktivasyon ve SysPrep genelleştirmesi başarılı olsa bile Sistemi sıfırdan Dvd veya Usb den yüklesende aktivasyon işleminin GERÇEKLEŞMEDİĞİNİ görürsün. En azında benim tecrübelerime göre böyle...

Ben sadece Check bunu işaretliyordum. Verify işaretleyip denicem tekrar geri kalan aynı zaten

Windows 7 Ultimate güncelleme yaptım. Sonra Office 2013 kurulum ve güncelleme en son olarakta net frame work 4.5 kurdum

Windows 7 ve Office 2013 için lisanslama KMSpico_Install_v8.7.1  kurulum yaptım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aşağıdaki konudan bakarak yaptım linki veriyorum . Videolar orda

http://www.tnctr.com/topic/179873-windows-7-ye-sysprep-ve-gimagexle-program-entegre/

Edited by mesela

Ben sadece Check bunu işaretliyordum. Verify işaretleyip denicem tekrar geri kalan aynı zaten

Windows 7 Ultimate güncelleme yaptım. Sonra Office 2013 kurulum ve güncelleme en son olarakta net frame work 4.5 kurdum

Windows 7 ve Office 2013 için lisanslama KMSpico_Install_v8.7.1  kurulum yaptım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aşağıdaki konudan bakarak yaptım linki veriyorum . Videolar orda

http://www.tnctr.com/topic/179873-windows-7-ye-sysprep-ve-gimagexle-program-entegre/

Yardım edebildiysem önemli değil. En iyisi mi sen temiz bir sistem yükle ve SysPrep yöntemini tekrar uygula. Bilgisayar/Özellikler' e bakarsan 3 gün Windows Etkinleştirme süresi olduğunu görürsün. O 3 günden sonra Sysprep işlemlerini uygularsan yine hata alabilirsin. Bilgine... Birde kurulu olana aynı sisteme en fazla toplamda 3 defa SysPrep yöntemi uygulayabilirsin. Sana kolay gele...

Yardım edebildiysem önemli değil. En iyisi mi sen temiz bir sistem yükle ve SysPrep yöntemini tekrar uygula. Bilgisayar/Özellikler' e bakarsan 3 gün Windows Etkinleştirme süresi olduğunu görürsün. O 3 günden sonra Sysprep işlemlerini uygularsan yine hata alabilirsin. Bilgine... Birde kurulu olana aynı sisteme en fazla toplamda 3 defa SysPrep yöntemi uygulayabilirsin. Sana kolay gele...

Yaptığım işlemler

1. Windows 7 ULTIMATE sp1 Msdn El değmemiş kurulum.
2. Windows 7 Güncelleme
3. İnternet Explorer 11

4. Net Framework 4.5
5. Office 2013 Kurulum

Herhangi bir lisanslama vs.. yapmadım.Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra D:\Sources\install.wim hatası veriyor ve kuruluma gecmiyor.Ayrıca bu 2. temiz kurulum yaptım.

Gimagex ekran görüntüsü

488q.jpg

Edited by mesela

Yaptığım işlemler

1. Windows 7 ULTIMATE sp1 Msdn El değmemiş kurulum.
2. Windows 7 Güncelleme
3. İnternet Explorer 11

4. Net Framework 4.5
5. Office 2013 Kurulum

Herhangi bir lisanslama vs.. yapmadım.Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra D:\Sources\install.wim hatası veriyor ve kuruluma gecmiyor.Ayrıca bu 2. temiz kurulum yaptım.

Gimagex ekran görüntüsü

488q.jpg

yaptıgın sistem 64 bit ise sku flag bölümünde sürüm seçme

ve verify işaretleme check create kafi