Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Conectify Hotspot | Modemsiz, Kablosuz Net Dağıtma

ugur4721
 Share

Recommended Posts

Connectify Hotspot (Laptoptaki Kablolu İnterneti Wireless Dağıtın)

Connectify ile bilgisayarinizi kablosuz modeme çevirin. Bazen tum bilgisayari ayni birden internete baglamak icin gerekli malzemeler olmayabiliyor. Ozellikle kablolu modem , 3G veya tek cikisli modem kullanilan yerlerde bu sorun mevcut. Gunumuzde her ne kadar Wireless modem fiyatlari oldukca ucuzlasada cok da yaygin degil. Boyle durumlarda genellikle aniden gelebilecek eski bir dost ile gecirilebilecek eglence dolu bir oyun gecesi veya birlikte calisilmasi gereken bir proje yalan olabiliyor. Connectify isimli ucretsiz yazilim ise ayrica bir donanim gerektirmeden cok basit birkac hamle ile yazilim tabanli bir kablosuz ag istasyonuna cevirebiliyor.Geceyi yalan etmiyor! Ayrıntılar sayfanın devamında.

Eger modeminizi son iki yil icinde almadiysaniz muhtemelen kablolu bir modemdir.-Ornegin benim emektar 4port ethernet modem :  Genellikle evlerde masaustu bilgisayar kullanan yada notebooklarini yalnizca belli yerlerde kullanan kisilerin tercihi hem fiyat hemde guvenlik sebebi ile kablolu modemlerdir. Bu durum yalnizca ADSL modemlerde degil, Uydunet, Fiberinternet ve 3G’de de mevcut. 3G mantik olarak bir kablosuz ag olsa bile 3G istasyonunuz veya kendinize ozel 3G modeminiz yok ise bu baglantiyi dagitamiyorsunuz. Windows Vista ile hayatimiza giren kablosuz internet paylasimi ozelligi kullanicilar tarafindan pek bilinmez. [Windows 7 'ye Gecmeli mi ?] Connectify ise Windows’un bu ozelligini size oldukca basit, sade ve guvenli sekilde sunuyor. Simdi “ya arkadas otur pc basinda ne gerek var” diyenlere bu sicak havalarda balkonda bilgisayar kullanmanin ferahligini , tuvallette cep telefonu ile internete girmenin guzelliklerini sabah yataktan kalkmadan bas ucundan telefonunu alip mailleri kontrol etmenini guzelliklerini anlatmakla bitiremicem..

Connecify kablosuz ag karti bulunan herhangi bir bilgisayari cok basit adimlar ile biri kablosuz ag istasyonuna cevirebilir, tum wireless karti bulunan bilgisayarlari kolayca baglayabilir, aginizi sifreleyebilir, guvenle kullanabilirsiniz. Simdi fazla uzatmadan anlatima geceyim..

Yalnızca wireless yayin yapacaginiz bilgisayara Connectify yukleyin. Digerlerine yuklemenize gerek yok ve ayarlardan diger bilgisayarlar icin DNS yapilandirmasini ve IP yapilandirmasini otomatik hale getirin. Windows 7 için geçerli uygulama olup Windows XP desteği yok malesef.

connectifypro.jpg

http://yadi.sk/d/SRvoYq6ZAp3Ba

Dosyanın Kurulumu ise 

[spoiler]

1.Winrardan Çıkartın
2.Internetinizi Kesin
3.C:\Windows\System32\Drivers\etc host dosyasını masaüstüne kopyalayın en alt satıra aşağıda yazan satırı ekleyin

127.0.0.1 updates.connectify.me

4.ilk olarak versiyon 4 ü yükleyin 

5. Kaydetmek için Aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz

email: rene.bidner[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com

serial: QE4943-K24T79-KKJKKA-M2NQKW-XWVZYT-Z8DN8J-6NEN1A-UCRZ1A-EM8E7J-AV529K-ZEDV52-4EYYFV-T4UE7G-AFVAYW-77G5B4-JKNBJS-Z4MEX7-HRB2TT-N7GVF4-UBXNJS-288MXL-G5GAPU-3UQ

6. "%Program Files%\Connectify\plugins\"dosyasının içindeki dispatch adlı dosyayı silin

[/spoiler]

Edited by ugur4721

Katılımsızının Bulunması Neredeyse İmkansız Zaten Kurulum için denemeler yaptığımda net frameworku da yüklemeyi istedi bu sebepten dolşayı katılımsız zor ama kurulumda sorun yaşarsan pm den team weawerini ver bağlanıp kurulumunu yapabilirim @byhalit ben upload ettim sende istersen aletnatif olarak pmden linkini yolla konuya ekleyeyim üye arkadaşlar yararlansın çünkü program gayet kullanışlı ve daha buna benzer bir program bile bulamadım

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Conectify Hotspot programınıda kullandım fakat alternatif olarak iki satır bat komutuylada kullanılabilen bir özellik;

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Ağ Adı key=Şifre keyUsage=persistent
netsh wlan start hostednetwork 

komutunu not defterinde bat olarak kayıt edip yönetici olarak çalıştırmanız yeterli.
Komuttaki sanal ağ adını ve parolanızı isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
clip_image002.gif

• 1 yıl yıl...
  • 2 ay sonra...

Conectify Hotspot programınıda kullandım fakat alternatif olarak iki satır bat komutuylada kullanılabilen bir özellik;

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Ağ Adı key=Şifre keyUsage=persistent
netsh wlan start hostednetwork 

komutunu not defterinde bat olarak kayıt edip yönetici olarak çalıştırmanız yeterli.
Komuttaki sanal ağ adını ve parolanızı isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
clip_image002.gif

Peki bunu denedikten sonra hangi komutla geri kaldıracaz?

Bir de genel bir soru sorayım Kablosuz internete bağlanıp aynı zamanda internet dağıtmak mümkün mü? Bunu access point ile yapıyoruz normal de ama laptopun kendis ile yada masaüstü bilgisayar da bunu yapmak mümkün mü access point olmadan?

• 4 hafta sonra ...

Conectify Hotspot prog kurdum ve kullandım.ara ara sistemden düşmeler yasıyordum.Bir de güncelleyeyim mi 

diye soruyord.Pek memnun kalmadım.ostotohotspot diye bir program buldum.kulllanıyorum.memnunum.Tavsiye ederim

Merhaba

memnun olduğunuz programı paylaşırsanız, bizde memnun oluruz.

merhaba 

bu programı denemiştim, bağlanmış gibi yapıyor ve bir türlü bağlanmıyor

ne yaptıysam olmadı

bir tane modem aldım, bir arkadaşım içince ayar yaptı, ortak kullandığımız internet kablosunu ona bağladım ve oradan kablosuz bağlanıyorum

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...