Jump to content

Creative Ses Kumanda Kablosu

dnzpllkc
 Share

Recommended Posts

Bilmiyorum adı bu şekilde mi yazılıyor. Bu şekilde geçmiş bir başka site içerisinde... 

Sorun şu kumanda kısmı bozuldu. Kumandayı "0" a indirdiğimde oldukça gür bir ses geliyor ses sisteminden. Şu anda düz kablo görevi görüyor yani anlayacağınız ama bilgisayarın ses ayarını inanılmaz düşük tutmam gerekiyor kulaklarımın sağlığı için... Bu ses kumanda kablosunu temin edebileceğim bir yer var mı? Kargo falan önemli değil yeter ki şu ses sorunumu çözeyim biran önce... c15-3.jpg

Dostum okudum bu konuyu ama ne yazık ki elimde ve etrafımda kimsede lehim atabileceğim bir alet edevat yok. Gerçi zorlarsam bir yerlerde bir şekilde yaptırabilirim ama uzun bir yol olacağı için öncelikle direk bu sistemin bağlı olduğu kabloların temin edilebildiği yerler varsa oradan başlamak isterim. 

Dostum okudum bu konuyu ama ne yazık ki elimde ve etrafımda kimsede lehim atabileceğim bir alet edevat yok. Gerçi zorlarsam bir yerlerde bir şekilde yaptırabilirim ama uzun bir yol olacağı için öncelikle direk bu sistemin bağlı olduğu kabloların temin edilebildiği yerler varsa oradan başlamak isterim. 

Kumandanın kablolarının uçlarının resmini de koyman yararına olur.

Ben kumandamı yaptığımda internette 2.el kumandalar 40-50tl ye satılıyordu kargoyuda eklersen  baya maliyetli oluyordu. Bu şekilde  3-4tl ye hallettim

İki tarafı da 3,5mm stereo jak. Creative inspire 2.1 2500 modeli için gerekli. En temelinden ses bağlantısı yani extra bir olay yok... :)

40-50 diyosan fazla ya. Zaten ikinci el olarak sistemi almaya kalksam aynı sistemi satan kişiler 30-50 arası fiyat çekiyor... :D