Jump to content

Dell Laptop Çift Ekran Kartı Sorunu

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar geçenlerde yeni laptop aldım.Hemen soruna geliyim

Markası Dell Inspiron i17RM-2742SLV lakin laptopumda intel 4000 ekran kartı ve ati  Radeon HD 8730M ekran kartı var ikiside laptopuma kurulu lakin sistem intel ekran kartını aktif olarak kullanıyor.Dediği gibi laptpu yeni aldım butun driverler kurulu olarak geliyor.Bildiğiniz üzere laptoplarda switch graphics card (Ekran kartları arası geçiş var) ama ben de sadece programlar uzerine uygulanıyor yani tamamen inteli devre dışı bırakamıyorum.

pre_1385402213__1.png

pre_1385402244__2.png,
Arkadaşlar inteli nasıl devre dışı bırakabilirim.Lütfen yardımcı olun :(
Edited by lavigne-61

windows çalışırken intel ekran kartını kullanır, oyun gibi 3d performans gerektiren uygulamalarda diğer ekran kartın devreye girer.

şayet oyunlarda falan yüksek kapasiteli ekran kartın devreye girmezse oyunu ya da uygulamayı sağ tıklayıp "Grafik işlemci ile çalıştır >> yüksek performanslı işlemciyi seçeceksin. dizüstü sistemlerde enerji tasarrufu için yapılan sistem ben de kullanıyorum gayet başarılı...,

inteli devredışı bırakayım da sürekli ATI'yi kullanayım diye bir şey düşünme, böyle bir ayar yok. zaten gerek de yok. windows için intel ekran kartı çok bile.

Edited by neccooy

benm abimde 2-3 ay önce dell almıştı bende ona format atarken bu sorunla karşılaştım fakat sonradan sorunu dell in sitesine girerek çözdüm dell driver diye yaz google a sonradan ilk siteye gir oradan bilgisayarını bul ve tüm çıkan driverları indir flash vb kopyala formatla format sonrası farketmez tek tek baştan sona driverları kur ancak böyle olur senin işin ben öyle yaptım çnkü ekran soluktu oyunlarda tam verim yoktu ancak böyle oldu

benm abimde 2-3 ay önce dell almıştı bende ona format atarken bu sorunla karşılaştım fakat sonradan sorunu dell in sitesine girerek çözdüm dell driver diye yaz google a sonradan ilk siteye gir oradan bilgisayarını bul ve tüm çıkan driverları indir flash vb kopyala formatla format sonrası farketmez tek tek baştan sona driverları kur ancak böyle olur senin işin ben öyle yaptım çnkü ekran soluktu oyunlarda tam verim yoktu ancak böyle oldu

format atarsam recorverğn silinmesinden korkuyorum

windows çalışırken intel ekran kartını kullanır, oyun gibi 3d performans gerektiren uygulamalarda diğer ekran kartın devreye girer.
şayet oyunlarda falan yüksek kapasiteli ekran kartın devreye girmezse oyunu ya da uygulamayı sağ tıklayıp "Grafik işlemci ile çalıştır >> yüksek performanslı işlemciyi seçeceksin. dizüstü sistemlerde enerji tasarrufu için yapılan sistem ben de kullanıyorum gayet başarılı...,

inteli devredışı bırakayım da sürekli ATI'yi kullanayım diye bir şey düşünme, böyle bir ayar yok. zaten gerek de yok. windows için intel ekran kartı çok bile.

Hd video izlerken yeteri kadar performans vermiyor.benim masausstu pc daha net aynı videoyu oynatıyor bide dediğin sağ tıklayıp grafik işlemcisi ile çalıştır seçeneği yok Driver kaldırıp hiç yüklemedim direk servis kurdu aldığı zaman
Lutfenn Bi çözüm söyleyin arkadaşlar :(

format atarsam recorverğn silinmesinden korkuyorum Hd video izlerken yeteri kadar performans vermiyor.benim masausstu pc daha net aynı videoyu oynatıyor bide dediğin sağ tıklayıp grafik işlemcisi ile çalıştır seçeneği yok Driver kaldırıp hiç yüklemedim direk servis kurdu aldığı zaman
Lutfenn Bi çözüm söyleyin arkadaşlar :(

Arkadaşım bendede Dell var Eğer Delll recoveryden bahsedıyosan o sonradan yukleneblılyo

bence bilgisayarda aldığınız, orijinal fabrika çıkışı windows varsa bir problem yoktur. onların yüklemesinde sıkıntı yoktur.

sen mesela windows media player ya da klite media player açarken sağ tıklayıp "grafik işlemci ile çalıştır >> yüksek performanslı grafik işlemci" seçeceksin daha sonra o program senin diğer ekran kartını kullanacak ve güzel görüntü alacaksın.

videolardaki görüntü kalitesinde video dosyasının çözünürlüğü çok önemli.

ekran kartının kalitesini 3d uygulama ve oyunlarda en iyi anlarsın...

bence bilgisayarda aldığınız, orijinal fabrika çıkışı windows varsa bir problem yoktur. onların yüklemesinde sıkıntı yoktur.
sen mesela windows media player ya da klite media player açarken sağ tıklayıp "grafik işlemci ile çalıştır >> yüksek performanslı grafik işlemci" seçeceksin daha sonra o program senin diğer ekran kartını kullanacak ve güzel görüntü alacaksın.

videolardaki görüntü kalitesinde video dosyasının çözünürlüğü çok önemli.
ekran kartının kalitesini 3d uygulama ve oyunlarda en iyi anlarsın...

sağ tıkladığımda grafik işlemci özelliği yok ! Video çözünürlüğü 1080 dpı benim masaüstü pc mükemmel gözüküyor ve laptopumdaki ekran kartı 3 d vb. Oynatıyor. Çözünürlük desek onlada alakası yok zaten ekran kartım iyi