Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

peki diğer dağıtımlardan devrim niteliğinde farkları var mı? üçüncü kullanıcının kullanamayacağı kadar zor mu? bilgi verebilir misiniz?

peki diğer dağıtımlardan devrim niteliğinde farkları var mı? üçüncü kullanıcının kullanamayacağı kadar zor mu? bilgi verebilir misiniz?

Diğer dağıtımlara göre sağlam,hızlı ve kararlı oluşu şeklinde nitelendirilebilir kendimde yeni kurdum sistemi gözlemlerim diğer dağıtımlara göre daha hızlı sağlam olması yönünde tavsiye ederim. :) Detaylar için: Please login or register to see this link.

• Like 2

ram kullanım oranı nedir acaba ?

En cimri sistem diyebilirim ram'i çok az kullanıyor :)

[URL=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1387222196__snap4.jpg]pre_1387222196__snap4.jpg[/URL]

Peki hocam Linux a aşina olmayan bir kullanıcı olarak USB ye kuracam (live) resimdeki manjaro nun hangi sürümünü kurmalıyım

Peki hocam Linux a aşina olmayan bir kullanıcı olarak USB ye kuracam (live) resimdeki manjaro nun hangi sürümünü kurmalıyım

İyi bir konuya deyindiniz,bununla ilgili program ve resimli anlatım konuya eklesem iyi olacak galiba.

• Like 1

Manjarolinux'ün Usbdiskten kurulum ile ilgili program ve resimli anlatım eklenmiştir bilgilerinize sunulur :)

• Like 3

Manjarolinux'ün Usbdiskten kurulum ile ilgili program ve resimli anlatım eklenmiştir bilgilerinize sunulur :)

Hocam USB den kurmak değilde USB den canlı çalıştırmak istesem diyorum openbox-xfce-KDE seçeneklerinden hangisini kursam daha kullanışlı olur

Hocam USB den kurmak değilde USB den canlı çalıştırmak istesem diyorum openbox-xfce-KDE seçeneklerinden hangisini kursam daha kullanışlı olur

XFCE desktop sürümü tavsiye olunur üstteki işlemlerden sonra zaten Live olarak çalışır,sistem açıldığında ise,Masaüstünden kurulum kısayolundan isteğe bağlı olarak'da kurulumu yapılabilir.

XFCE desktop sürümü tavsiye olunur üstteki işlemlerden sonra zaten Live olarak çalışır,sistem açıldığında ise,Masaüstünden kurulum kısayolundan isteğe bağlı olarak'da kurulumu yapılabilir.

openbox sürümü indirdim bile . deneyim , sonrada xfce yi deneriz artık . yapacak bişey yok )

openbox sürümü indirdim bile . deneyim , sonrada xfce yi deneriz artık . yapacak bişey yok )

Popülerlik açısından her ikiside iyi sistemler donanımı düşük sistemler için özellikle 'openbox desktop' daha çok rağbet görmekte tavsiye edilmektedir.

peki bu sistemin xpden farkı nedir.xp den aldıgımız verimi yani şöle diyeyim...xpde kullandıgımız her programı bu işletim sistemindede kullanabiliyormuyuz.güvenlik yazılımları falan dahil?

peki bu sistemin xpden farkı nedir.xp den aldıgımız verimi yani şöle diyeyim...xpde kullandıgımız her programı bu işletim sistemindede kullanabiliyormuyuz.güvenlik yazılımları falan dahil?

Linux hakkında genel bilgilere göz atmak için Please login or register to see this link. kolay gelsin.

@forjest tam olarak bütün yorumları okumamakla birlikte konuyu açan arkaşasıma ve okucayacak arkadaşlarıma fikir olması için steam çalıştıran bir linux sürümü ve sorunsuz olarak steam oyunlarını oynatabilmekte hatta steamOS un temellerini oluşturmuştur da diyebilirim güzel kullanışlı ve rahattır kullanmakta zorunlu olduğum birkaç x64 windows programı elimi kolumu bağlamasa kesinlikle kullanılabilicek güncel ve temiz bir okadarda kullanışlı bir linux dağıtımıdır ve çoğu pc donanımını otomatik olarak tanır ve kullanıma hazır hale getirir.

• Like 1

Manjaro 0.8.9 Final Kararlı Sürüm eklenmiştir bilgilerinize sunulur saygılarımla :)

Abi çok saçma olacak ama sourceforge'den sadece mate sürüm indirebildim, openbox için direk link verebilir misin?

Edit: Tamamdır buldum.

Edited by tesla496
  • Like 1

Kullandiğimiz donanimlarin driverlarinda sorun yaşarmiyim ? Örneğin onboard olmayan PCI bir Ses karti Marka vermek gerekirse ( m-audio yada ASUS XONAR PCIe ) Dijital tv karti gibi, donanimlari sorunsuz taniyip kullaniminda sorun yasarmiyim? Birde 2 yada daha fazla ses kartini ayni anda kullanabilirmiyim birinden yani 1. Seskartiyla muzik calarken diger ses kartindan yani 2. Seskartiyla line in girisi vasitasiyla veya mic ten kayit alabilirmiyim ? Butarz bir kullanim icin uygunmudur bu isletim sistemi ?

Genellikle Manjaro Linux'da sürücü sorunu yaşamazsınız. Manjaro mhwd aracı ile ( donanımları otomatik tesbit eden araç. Manjaro HardWare Detection ) sürücüler tesbit edilir ve kurulur. Birden çok ses kartı kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Ancak tercih ettiginiz masaüstü ortamını live olarak denerseniz net sonuca ulaşırsınız. Bir kaybınız olmaz.

• Like 1