Jump to content

Dell Notebook Dvd-Rom Sorunu

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

Dell laptopumu alalı 2 hafta olmadı. İçinde kendi orijinal Windows 8 yüklü lakin

Arkadaşlar laptopumda  media playerle bir şey açtığımda kendi kendine DVD-rom çalışıyor.(2-3  saniye)

Başka bir media oynatıcısıyla açtığımda DVD-rom çalışmıyor(kendi kendine çalışmıyor).Bu neden oluyor büyük ihtimalle windowsla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Ama içindeki recorveri de silmek istemiyorum belki sorun geçer diye recorverde yaptım ama düzelmedi.

Konuyu toparlayacak olursak bu tip sorun yaşayan olduğumu hiç ve sizce media player ayarlarından düzeltilecek şey mi formatta atmak istemiyorum az önce dediğim gibi recorver silinmesin diye yoksa ihtimal olarak düşünmediğim donanımsal mı bişeydir

şuanda universitedeyim eğer eve gelip bakabiliyorlarsa 1 ay sonra gittiğimde arıcam ama yok mu bi çözümü arkadaşlar media playeri kaldırıcam baştan yuklucem şimdi bakalım olucak mı :)

Dell 'in Türkiye 'nin her yerine yerinde desteği var. Aldığın yerde olmana gerek yok. İstersen yurda bile çağırabilirsin. Ayrıca telefon ile de desteği var.
Eğer yapılabilecek bir şey ise telefondan yaptırırlar. Çözüm havuzlarında muhtemelen bu arızanın çözümü vardır...

0(216)5708754 ara derim...

Dell 'in Türkiye 'nin her yerine yerinde desteği var. Aldığın yerde olmana gerek yok. İstersen yurda bile çağırabilirsin. Ayrıca telefon ile de desteği var.
Eğer yapılabilecek bir şey ise telefondan yaptırırlar. Çözüm havuzlarında muhtemelen bu arızanın çözümü vardır...

0(216)5708754 ara derim...

aradım hafta içleri sadece09.00 dan 17.00 hizmet veriyorlar şimdi yeni bişeyin farkına vardım media playeri kaldırdıktan sonra flash taktığımda dvd-rom çalışıyor arkadaşlar cidden delirmek elde değil yeni laptop aldım uğraştığım şeylere bak  :Z  :Z  :Z

Evet service tag var arkasında. Dediğim numarayı aradığında da zaten onu soracaklar sana.
Evrak falan saklamana gerek yok yani artık...

modum çok yoruyorum ama seni biraz anla beni yeni laptop almışım arızaya bak sinirlenmemek elde değil :( peki geçen pazar gunu almıştım değişim talep edebilirmiyim arızalı urun olduğuna göre sitelere baktımda baya bir uğraştırıyırlar bu arada laptopumda diğer sorun dvd çıkartırkan (kapağı) takılı bazen kalıyor off dell off alman maldıır dedik kalitelidir dedik 2.200tl laptopa verdik başıma gelene bak hocam :(

tenik servise gidip donanımı değiştirilmiş laptoptan ne hayır gelir :(

Neleri problem yapıyorsun.  :shifty:

Birincisi, konu açtığın problem, problem bile sayılmaz ve büyük ihtimalle telefon desteği ile çözülür. 

İkincisi, yine arkadaşlarda yazmışlar ve sen servise gitmeyeceksin servis sana gelecek.

Üçüncüsü, evine/vereceğin adrese gelecek servis. Gelirkende yanlarında problemli olduğunu belirttiğin donanımın marka ve model olarak birebir aynısını yanlarında getirerek gözünün önünde problemli olanla değiştirecekler (yuvasından çıkararak yanlarında getirdiklerini o yuvaya sokacaklar)

Bunlar problemmi şimdi?!

İyiki Dell almışsın (Bendekide Dell..  :shifty:  ) Yoksa bu veya benzer hallerde sen -kusura bakma ama- herhalde cidden kafayı yerdin.

Neleri problem yapıyorsun.  :shifty:

Birincisi, konu açtığın problem, problem bile sayılmaz ve büyük ihtimalle telefon desteği ile çözülür. 

İkincisi, yine arkadaşlarda yazmışlar ve sen servise gitmeyeceksin servis sana gelecek.

Üçüncüsü, evine/vereceğin adrese gelecek servis. Gelirkende yanlarında problemli olduğunu belirttiğin donanımın marka ve model olarak birebir aynısını yanlarında getirerek gözünün önünde problemli olanla değiştirecekler (yuvasından çıkararak yanlarında getirdiklerini o yuvaya sokacaklar)

Bunlar problemmi şimdi?!

İyiki Dell almışsın (Bendekide Dell..  :shifty:  ) Yoksa bu veya benzer hallerde sen -kusura bakma ama- herhalde cidden kafayı yerdin.

Bilemiyorum artık kardeşim ayağıma kadar gelicekler uğraştırmıcaklar hiç inanasım gelmiyor böyle şeylere çünki türkiyede yaşıyoruz ki burda maalesef tuketicinin yanında değiller :( dell markasına yine guvenim sonsuz

Edited by lavigne-61

Kesinlikle geliyor ve yerinde destek veriliyor. Bir hafta önce aldıysan ve problem gerçekten büyükse değişimin onaylanır.
Onay için yine arıza tespitine geliyorlar. Yalnız onayda yanında faturan da olması lazım.

Ben dell firmasına destek veren bir firmada çalışıyorum. Arkadaşın iyi ki dell almışsın dediğine kesinlikle katılıyorum.

Ayrıca büyük ihtimal senden bios güncellemesi isteyecekler. Link yollayıp yapman gereken islemleri adım adım tarif edecekler.
Eğer sorun çözülmezse ve değişimde ısrarcı olursan kesin değişim onayı alırsın.

Adamlar geçen gittiğim bir serviste kullanıcı hatası ekran kırılmasında bile müşteri memnuniyeti nedeni ile onarım yaptırdılar.
Memnuniyet ve geri bildirim herşeyden önemli. para kaybetmekten bile...

Kesinlikle geliyor ve yerinde destek veriliyor. Bir hafta önce aldıysan ve problem gerçekten büyükse değişimin onaylanır.
Onay için yine arıza tespitine geliyorlar. Yalnız onayda yanında faturan da olması lazım.

Ben dell firmasına destek veren bir firmada çalışıyorum. Arkadaşın iyi ki dell almışsın dediğine kesinlikle katılıyorum.

Ayrıca büyük ihtimal senden bios güncellemesi isteyecekler. Link yollayıp yapman gereken islemleri adım adım tarif edecekler.
Eğer sorun çözülmezse ve değişimde ısrarcı olursan kesin değişim onayı alırsın.

Adamlar geçen gittiğim bir serviste kullanıcı hatası ekran kırılmasında bile müşteri memnuniyeti nedeni ile onarım yaptırdılar.
Memnuniyet ve geri bildirim herşeyden önemli. para kaybetmekten bile...

sağolun hocam içimi ferahlattınız son birşey sorucam değişimi sadece aldığım yerden mi yapabilirim yoksa herhangi dell yetkili servisi yapabilir mi ?

şuanda universitedeyim eğer eve gelip bakabiliyorlarsa 1 ay sonra gittiğimde arıcam ama yok mu bi çözümü arkadaşlar media playeri kaldırıcam baştan yuklucem şimdi bakalım olucak mı :)

Yurtta kalıyorsan güvenliğe kadar gelip bakarlar. Nerede olduğunun önemi yok. adreste o notebooka bakılacak o kadar :)

Ben DVD'nin çalışmasında ne gibi bir problem var onu anlamadım. Normal işlevini görmüyor mu dvd sürücü, arada devreye girmesini mi problem ediyorsunuz? Media player'ı açınca DVD'yi taramasında hiç bir problem yok. Doğal olarak oynatabilecek arşiv kaynaklarını arıyor programlar. 

Tam olarak sorunu anlayabilsem yardım edeceğim ama sorun ne anlayamadım! 

Eğer tahmin ettiğim şeyden yakınıyorsanız, şunu deneyin;

İlerleme barının hemen altında mauseunuzun sağ tuşuna basın ve araçlar sekmesinden seçeneklere tıklayın. Orada üst sekmelerde yer alan kitaplığa tıklayın ve açılan ayar sayfasında tüm tikleri kaldırın.

Ben DVD'nin çalışmasında ne gibi bir problem var onu anlamadım. Normal işlevini görmüyor mu dvd sürücü, arada devreye girmesini mi problem ediyorsunuz? Media player'ı açınca DVD'yi taramasında hiç bir problem yok. Doğal olarak oynatabilecek arşiv kaynaklarını arıyor programlar. 

Tam olarak sorunu anlayabilsem yardım edeceğim ama sorun ne anlayamadım! 

Eğer tahmin ettiğim şeyden yakınıyorsanız, şunu deneyin;

İlerleme barının hemen altında mauseunuzun sağ tuşuna basın ve araçlar sekmesinden seçeneklere tıklayın. Orada üst sekmelerde yer alan kitaplığa tıklayın ve açılan ayar sayfasında tüm tikleri kaldırın.

-dediğiniz yontemi yaptım işe yaramadı

Sorunlar

*ozet olara dvd sürücü kendi kendine durduk yere çalışıyor ve media playeri açtığımda ve usb taktığımda da çalışıyor :)

------

Bugun dell türkiyeyi aradım teknik servis yurda gelecek dvd sürücüyü değiştirecekler :)

Edited by lavigne-61