Jump to content

Win7 Bekledikten Sonra Kasıyor

ingegnere
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın özellikleri;

packard bell - Windows7

- i5

- 6gb RAM

- 2gb Ekran kartı

- 500gb hdd

bir iki haftadır bilgisayarım işlem yapmadan bekledikten sonra veya klasörden bir video film izledikten sonra kasıyor.. kitaplıkları açmak istediğimde çok yavaş açılıyor ya da hiç görünmüyor bile..

combofix ile tarattım,

bad sector taraması yaptım,

CCleaner sürekli kullanırım,

eset ile de taradım..

görünürde hiç bişey yok.. fakat şimdi size bi örnek vereyim:

bilgisayar normal açılıyor ve ben firefox a giriyorum, facebook twitter vs herşeyi yapıyorum sonra firefox u aşağı indirip kitaplıklardan bi diskimde kayıtlı herhangi bi film ya da video açtığımda 20-30 dakika video oynadıktan sonra görüntü-ses senkronizasyonu bozuluyor ya da video yu durdurum kitaplıktan bi resim açmak istesem bile resim çok yavaş açılıyor bazen de kitaplığı bile göstermiyo bana...

ayrıca bu durum bilgisayarı uykuya alıp sonra tekrar başlattığımda da oluyor.. bilgisayarı kapatmayıp 10-15 dakikalığına başından ayrıldığımda da oluyor...

yardımlarınızı bekliyorum...

matlab, solidworks, visual c# 2010 yüklüydü... matlab ve solid programlarını sildim hdd nin yaklaşık 200 gb boş görünüyor

bir de görev yöneticisinden performansı izliyorum yaklaşık 5 dakikadır firefox çalışıyo video çalıştırıyorum şu an için zorlanma yok

Edited by ingegnere

matlab, solidworks, visual c# 2010 yüklüydü... matlab ve solid programlarını sildim hdd nin yaklaşık 200 gb boş görünüyor

bir de görev yöneticisinden performansı izliyorum yaklaşık 5 dakikadır firefox çalışıyo video çalıştırıyorum şu an için zorlanma yok

Çalıştır > msconfig > başlatma sekmesinde gereksizleri kaldırıp yeniden başlatıp bakarmısınız kasılma oluyormu.. 

zaten ben ayarlamıştım orayı çok öncelerden şimdi baktım çalışmasını istemediğim yok yani sistem dosyaları çalışıyo sadece bi de eset falan bikaç gerekli şey

Advaced system care önerebilirim birde son olarak. Pro sürümünü edinin tam tarama yapın. Belki faydası olur. 

bilgisayarı kapatıp açtım kasmıştı çünkü.. bilgisayar kapanmadan önce Task Host Window' un kapatılması bekleniyor dedi...

10 sn kaar bekledikten sonra ağır ağır kapandı bilgisayar.. araştırdığıma göre dllhost.exe sistem dosyalarının çalışması için gerekli bişeymiş

ve şu an performans grafiğinde bellek kullanımı 2gb' ın altında

Edited by ingegnere

bilgisayarı kapatıp açtım kasmıştı çünkü.. bilgisayar kapanmadan önce Task Host Window' un kapatılması bekleniyor dedi...

10 sn kaar bekledikten sonra ağır ağır kapandı bilgisayar.. araştırdığıma göre dllhost.exe sistem dosyalarının çalışması için gerekli bişeymiş

ve şu an performans grafiğinde bellek kullanımı 2gb' ın altında

Ben hiçbir dosyanın sistem veya değil 4.7gb işlem yaptığını görmedim duymadım.. Beni şüphelendirdi. 64bit bir sistem için ram kullanımı 1-2 gb arasında oluyor genelde.

Ben hiçbir dosyanın sistem veya değil 4.7gb işlem yaptığını görmedim duymadım.. Beni şüphelendirdi. 64bit bir sistem için ram kullanımı 1-2 gb arasında oluyor genelde.

ben bu durumdan nasıl kurtulurum ki acaba?

yeni bi başlık mı açsam?

ben bu durumdan nasıl kurtulurum ki acaba?

yeni bi başlık mı açsam?

Yeni başlık açacak bir durum yok yeni yorumlar öneriler gelir hocam biraz sabredin...  Bana sorarsan recovery yada üretici firma işletim sitemi dışında Saf sadece güncel bir sistem indirip kurman yönünde önerim...

Edited by yasak_ask

Yeni başlık açacak bir durum yok yeni yorumlar öneriler gelir hocam biraz sabredin...  Bana sorarsan recovery yada üretici firma işletim sitemi dışında Saf sadece güncel bir sistem indirip kurman yönünde önerim...

neyse yine de çok teşekkürler.. farkedemezdim valla ben bunu

neyse yine de çok teşekkürler.. farkedemezdim valla ben bunu

Sen kasılma olduğunda o işlemi iptal et hocam net çözüm bulana kadar. Ayrıca işleme sağ tıklayarak dosya konumunu açabilirsin. Konumuna göre fikir yürütüp istersen dllhost.exe dosyasının uzantısını değiştir bir daha istesede çalışamaz :D

dostum beceremezsen hijackthis ile pc yi tarat çıkan sonuçlarına bakarak bildiğin programları es geçerek ve bilmediğin dosya uzantılarının yanına ok işareti koyduktan sonra fix now dediğin an tüm işaretli dosyaları devre dışı bırakır ve pc yi yeniden başlattığında bilgisayarın hızlandığını görürsün

o flash ile ilgili dosyayı sildim sonra adobe çöktü uyarısı geldi.. adobe un sitesinden tekrar yükleme yaptım aynı dosya geri geldi

Firefox a özel bir şey mi acaba. Ben chrome kullanıyorum. Genelde virüsler artık flash player eksik, yükleyin vs gibi bannerlar ile bulaşıyor. Facebookta da karşılaşılır yoğun olarak. 

Deneme yanılma iyidir hocam, durmak yok yola devam :D