Jump to content

Laptop Işlemci Değiştireceğim

Recommended Posts

merhaba arkadaslar. daha öncede bazı arkadaslar bilirler laptopla ilgili bazı ufak sıkıntılarım vardı.

şuana elimde olan laptop  

DELL 3521 MODEL

6 GB RAM 1600 MHZ

128 GB SSD DİSK

İNTEL HD4000 + ATI 7670 1 GB EKRAN KARTI

İNTEL İ5 3317U   1.6 (TURBO NOS CART CURT İLE 2,3 GHZ )  İŞLEMCİ

VE BEN BU SİSTEMLE NORMALDE PES FALAN OYNUYORUM CRYSİS FALANDA OYNUYORUM AMA ARKADASLARLA 

YADA BABAMLA FALAN 107 EKRAN LED TV DE PES OYNAMAYA KALKTIGIMDA Bİ SÜRE SONRA KASMALA Bİ BÖLE KENDİNİ BİŞEY SANMALAR AFRALAR TAFRALAR YAPIYOR İŞLEMCİ.

BENDE SİNİR OLDUM BU İŞLEMCİYE 500 TL CİVARI BÜTCE AYIRDIM DEĞİŞTİRİCEM VE İNTEL YERİNE AMD ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BANA ÖNERİLEN ŞUDUR SİZCE UYGUNMUDUR YADA HANGİ İŞLEMCİYİ ALAYIM BU SİSTEME

AMD A10 6800K SOKET FM2 4.1GHZ 4MB CACHE 32NM İŞLEMCI + HD8670D GPU

1-intel anakarta amd işlemci takılmaz

2- linkini vermiş olduğun işlemci notebook işlemcisi değil. :D

3-sorunun büyük ihtimalle ısınmadan kaynaklanıyor. içini temizleyip termal macunu yenilerseniz sorunu düzeltebileceğinizi düşünüyorum. 

4-notebook için soğutucu almanızı tavsiye ederim. 

Edited by ArminVB

üstad bi bilgim yok uyuyorsa taktırıcam işte :D peki bu laptop için 500 civarı hangi işlemciyi almalıyım laptop daha 6-7 aylık dell sağolsun önceki laptopun garantisi bitmesine bir ay kala ısınma sorunu vardı önceki laptopta bununla birebir değişim yaptı :D 

şuanda biraz oyunlarda canım sıkılıyor nasıl düzeltirim ?

üstad bi bilgim yok uyuyorsa taktırıcam işte :D peki bu laptop için 500 civarı hangi işlemciyi almalıyım laptop daha 6-7 aylık dell sağolsun önceki laptopun garantisi bitmesine bir ay kala ısınma sorunu vardı önceki laptopta bununla birebir değişim yaptı :D

şuanda biraz oyunlarda canım sıkılıyor nasıl düzeltirim ?

Oyunların kasması ekran kartının ısınmasından işlemciyle uzaktan yakından alakası yok. Notebook u çok iyi soğutursan donma kasma olmaz ama bu soğutma olayıda notebook olduğundan zor. Altına bir tane normal ev vantilatörü koysan iş yapar ama :D 

En iyi soğutma istiyorsan su sistemi ile fantezi dünyasına girerek başlayabilirsin :D

http://www.youtube.com/watch?v=uhw1n1N0hD0

Oyun oynamak istiyorsan doğru düzgün, masaüstü pc almalısın :)

yav işin kötü yanı bu laptopta ısınma olmuyor ve işin bir garip yanıda fan için alttan hava giriş yeri yok sadece çıkış var :D

Isınmayı dışarıdan dokunarak hissedemeyebilirsin program ile bakmak lazım. Birde televizyona bağlamak ekran kartını daha çok yorar ve daha çok ısınmasını sağlar. Evet bazılarında sadece çıkış var. Bu şekilde çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum ben soğutmanın. Eskiden bir asus pc de görmüştüm bu tek taraflı hava sirkülasyonunu