Jump to content
TNC-TR
Emre028

Privatemre Xp 2014 V.6 Hızlı + Stabil + Güncel

Recommended Posts

Hadi hayırlı olsun yeni sistemin kardeşim, sanırım benim karma tema paketimide çok sevdinki isimlerini değiştirerek her sistemde kullanmaya başlamışsın :)

• Like 1

Abi kusura bakam izin almadım ama sadece _EASM teması çok hoşuma gitti diye ekledim .. İstersen sileyim ISO içerisinden .. Ayrıca teşekkür ederimmm :D

• Like 1

Benim default temamdır o sende iyi bilirsin ya onun için görünce dedim emre kardeşiminde baya hoşuna gitmiş anlaşılan hemen hemen her sistemde kullandığına göre güle güle gönül rahatlığıyla kullan sıkıntı yok ;)

Linkler eklenmiştir !! Sercan kardeşim sağolsun gerekli açıklamayı yapmış :)

emre kardeşim hayırlı olsun. ben V5 i kurmustum bir arkdasımın bilgisayarına. genel anlamda güzeldi.sana sadece bir kaç öneride bulunmak istiyorum. driver paketini içine atmasan daha iyi olur. çünkü yüklendiği zaman sıkıntılı yuklenıyor. tamam doğru driver yüklüyor ama sorunlu oluyor. oyuzden ekran ve ses driveri hiç yukleme daha güzel olur.siteden en güceli indirmek daha makuldür. en asgari düzeyde sadece LAN-Ağ  driverleri yeterli internete bağlanma açısından.Yaklaşık 1gb lik diriver paketi yerine Office 2010 yada buna benzer temel ihtiyacları yükleyebilirsin. kendi bilgisayarım win7 i5  işlemci 4gb (1600mhz) ram var inan senin xp yi hurda bir bilgisayara yükledım benımkınden hızlı açılacaktı nerdeyse :) hız konusunda gayet başarılı. yalnız açıldıgında biraz beklemek gerekiyor. google chrome kullandıgımda bilgisayar donuyor belli bir müddet sonra açılıyor. Sağ alttaki ses ikonu yine aynı bilgisayar açıldıgında ona tıkladıgımda donuyor belli bir muddet sonra düzeliyor. ikonları göster diyorum hiç biri çıkmıyordu.Haberin olsun.Tamamen özellikler kapatılmış :) sanırım Reg ayarlarıyla ilgili bir durum.REG cleaner(microsoft Gold medal-ödüllü) kulladım baya bi sorun tesbit etti. fazla kurcalanmıs reg defteriyle. ama yinede bu hataları düzelmedi. genel Anlamda başarılı ama verim alamıyordum. Umarım V6 da boyle durumlar yoktur. Bu yazdıklarım kendi düşüncelerimdir. eleştiri değil sadece öneridir. bu arada "Bileşen Silinme İşlemi : Yapıldı. Liste sunumda." ve  Sürücü Entegresi : Yapıldı. Liste sunumda." bu  ikisinin listesinin nerde olduğunu göremedim. Tekrar eline sağlık en yakın zamanda yükleme yapcağım v6 yı.

emre kardeşim hayırlı olsun. ben V5 i kurmustum bir arkdasımın bilgisayarına. genel anlamda güzeldi.sana sadece bir kaç öneride bulunmak istiyorum. driver paketini içine atmasan daha iyi olur. çünkü yüklendiği zaman sıkıntılı yuklenıyor. tamam doğru driver yüklüyor ama sorunlu oluyor. oyuzden ekran ve ses driveri hiç yukleme daha güzel olur.siteden en güceli indirmek daha makuldür. en asgari düzeyde sadece LAN-Ağ  driverleri yeterli internete bağlanma açısından.Yaklaşık 1gb lik diriver paketi yerine Office 2010 yada buna benzer temel ihtiyacları yükleyebilirsin. kendi bilgisayarım win7 i5  işlemci 4gb (1600mhz) ram var inan senin xp yi hurda bir bilgisayara yükledım benımkınden hızlı açılacaktı nerdeyse :) hız konusunda gayet başarılı. yalnız açıldıgında biraz beklemek gerekiyor. google chrome kullandıgımda bilgisayar donuyor belli bir müddet sonra açılıyor. Sağ alttaki ses ikonu yine aynı bilgisayar açıldıgında ona tıkladıgımda donuyor belli bir muddet sonra düzeliyor. ikonları göster diyorum hiç biri çıkmıyordu.Haberin olsun.Tamamen özellikler kapatılmış :) sanırım Reg ayarlarıyla ilgili bir durum.REG cleaner(microsoft Gold medal-ödüllü) kulladım baya bi sorun tesbit etti. fazla kurcalanmıs reg defteriyle. ama yinede bu hataları düzelmedi. genel Anlamda başarılı ama verim alamıyordum. Umarım V6 da boyle durumlar yoktur. Bu yazdıklarım kendi düşüncelerimdir. eleştiri değil sadece öneridir. bu arada "Bileşen Silinme İşlemi : Yapıldı. Liste sunumda." ve  Sürücü Entegresi : Yapıldı. Liste sunumda." bu  ikisinin listesinin nerde olduğunu göremedim. Tekrar eline sağlık en yakın zamanda yükleme yapcağım v6 yı.

Bilemiyorum ama bu yorumların hoşuma gitti.. Gerçekten çok düzgün bir şekilde anlatmışsın .. İlginç eklemiştim aslında .. Sağolasın gözümden kaçmış demekki eklerim şimdii..

Edited by Emre028

Bilemiyorum ama bu yorumların hoşuma gitti.. Gerçekten çok düzgün bir şekilde anlatmışsın .. İlginç eklemiştim aslında .. Sağolasın gözümden kaçmış demekki eklerim şimdii..

eyvallah kardeşim.. insanlık hali ya unutulur yada  gözden kaçar. v6 yı yüklediğimde tekrar yazarım görüşlerimi.  :)

eyvallah kardeşim.. insanlık hali ya unutulur yada  gözden kaçar. v6 yı yüklediğimde tekrar yazarım görüşlerimi.   :)

Yükle ve o V.5 için saydığın hataları V.6'da dene ..

Emre kardeş, şu an v.6 senin sistemi kurdum ondan yazıyorum, ie8'i açtıktan sonra google ana sayfası çok zor açılıyor, flash player bir türlü yüklenmiyor, ie8 ilk açılışında cpu %60'larda geziyor. İyi çalışmalar.

Ya ben Intel Celeron 1.70 Ghz , 491 MB Ramli PC'de çatır çatır giriyorum .. Ayrıca flash paketi ekli zaten flash player kurulmaz açıklamaları iyice okuyun demiştim ..

• Like 1

v4 çok sorunlu idi benim masaüstüne kurdumda bugünde aldığım hatalar çileden çıkardı beni bu sistemi kuracam umarım v4teki hataları almam bunda..eklediğin programlardan google chrome hariç hepsi güncel olmasıda iyi oldu :) ama kurulumdan sonra tekrar üstüne kurar güncellerim ben..neyse teşekkürler.emeğine sağlık..kurduktan sonra isterseniz 1-2 resim atabilirim :)

v4 çok sorunlu idi benim masaüstüne kurdumda bugünde aldığım hatalar çileden çıkardı beni bu sistemi kuracam umarım v4teki hataları almam bunda..eklediğin programlardan google chrome hariç hepsi güncel olmasıda iyi oldu :) ama kurulumdan sonra tekrar üstüne kurar güncellerim ben..neyse teşekkürler.emeğine sağlık..kurduktan sonra isterseniz 1-2 resim atabilirim :)

Atın tabi .. Bu sürümde pek bişi silmediğinden boyut bu kadar şişti ..

Emre Commodore 64'üm var 1 tane çalışırmı senin xp  :thumbsup:

Çalışmaz ..   :seytan:

Emre kardeş, şu an v.6 senin sistemi kurdum ondan yazıyorum, ie8'i açtıktan sonra google ana sayfası çok zor açılıyor, flash player bir türlü yüklenmiyor, ie8 ilk açılışında cpu %60'larda geziyor. İyi çalışmalar.

emre cevap vermemiş ama elimden geldiğince ben yazayım.V5 te aynını yasamıstım.1.sorun= ilk başta ağ driverinin netten en gücel olanı bul indir.sonra aygıt yonetıcısınden ağ driverlerini sil.kaldır dersen kalkmaz. kaldır ın altında bi secenek olacak sürücüsünüde sil diye.. bilgisayarı yenıden başlat indirdiğin driveri yükle. 2.sorun= dns ayarlarından kaynaklanabılır. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yap 3.sorun= registry defterinden kaynaklıdır. bunun ıcın  REG cleaner i googlede arat indir ve çalıştır. muhtemel sorun 1. sorun ama hiç biri olmazssa combo fix tek çare.. mecbur kalmadıgın sürece comfix i kesinlıkle kullanma..  Gelelim cpunun yüksek kullanımına. muhtemelen bilgisayarın iyi bir virus kapmıs :) görev yöneticisinde cpu ve ram kullanımlarını en cok zorlayan hangisiyse bir kontrol et svchost exe lerden biriyse işlemcıyı %100 kullandıran onu sonlandır. ve bilgisayarında bir virus taraması yap. eğer diğer programlarda cpu kullanımı yuksekse onların birinde virus vardır. genelde idman dan virus yer bilgisayar. sorunun çözülmezsse combofix onu temızler. combo fixi güvenlı modda çalıstırp onetıcı olarak taratırsan daha iyi bir verim alacagına emınım. 

• Like 1

Razio kardeş sağol, pc deneyimim bayağı iyidir, genelde windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum ama Xp'den bir türlü vazgeçemiyorum, arada bir Xp'nin Türkçeleştirilmiş 64 bit sürümünü de kullanıyorum, privatemre'nin sistemi 32 bit de olsa kurup acronis ile bir kenara imajını aldım, acronis ile kenarda (D sürücüsünde) XpProx86, XpProx64, Win7, Win8 imajlarım var 15-20 gün arayla değiştirerek kullanıyorum, bahsetmiş olduğun ccleaner vazgeçemediğim programlardan bir tanesidir, büyük olasılıkla senin dediğin gibi ağ driverinden kaynaklanıyordur, o şekilde imaj aldım, ileri doğru tekrar imajdan yükleyip ağ driverini denerim, fakat emre kardeş sunumda "Entegre edilen programlar" demiş, sistemi kurduktan sonra baktım hiç bir program yok (Flash player dahil) sade bir xp oluşmuş, Emre'nin sunumunu tekrar incelediğimde sunumun sonunda "Lütfen okuyunuz" kısmında PRO adlı klasöre kendi katılımsızlarınızı koyabilirsiniz demiş, öyleyse yukarıdaki sunumda "Entegre edilen programlar" sunumunu silmesi gerekirdi diye düşünüyorum, yinede Emre kardeşin ellerine sağlık v.6 sistemi kurdum yedeğe koydum ara ara kullanırım. Saygılarımla

Razio kardeş sağol, pc deneyimim bayağı iyidir, genelde windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum ama Xp'den bir türlü vazgeçemiyorum, arada bir Xp'nin Türkçeleştirilmiş 64 bit sürümünü de kullanıyorum, privatemre'nin sistemi 32 bit de olsa kurup acronis ile bir kenara imajını aldım, acronis ile kenarda (D sürücüsünde) XpProx86, XpProx64, Win7, Win8 imajlarım var 15-20 gün arayla değiştirerek kullanıyorum, bahsetmiş olduğun ccleaner vazgeçemediğim programlardan bir tanesidir, büyük olasılıkla senin dediğin gibi ağ driverinden kaynaklanıyordur, o şekilde imaj aldım, ileri doğru tekrar imajdan yükleyip ağ driverini denerim, fakat emre kardeş sunumda "Entegre edilen programlar" demiş, sistemi kurduktan sonra baktım hiç bir program yok (Flash player dahil) sade bir xp oluşmuş, Emre'nin sunumunu tekrar incelediğimde sunumun sonunda "Lütfen okuyunuz" kısmında PRO adlı klasöre kendi katılımsızlarınızı koyabilirsiniz demiş, öyleyse yukarıdaki sunumda "Entegre edilen programlar" sunumunu silmesi gerekirdi diye düşünüyorum, yinede Emre kardeşin ellerine sağlık v.6 sistemi kurdum yedeğe koydum ara ara kullanırım. Saygıöneml 

önemlı değil kardeş. emre şu notuda eklemıs ISO Anadizininde Bulunan PRO Klasörüne Girip Katılımsızlarınızı Atıyorsunuz ..

Daha Sonra Adları 01_AIMP,02_IDM,03_CHROME şeklinde düzenliyorsunuz..
Aralarda Boşluk Olursa Program Kurulmaz .. 
İstediğiniz Kadar Program Ekleyebilirsiniz ..       bunada bi bak derim. Sana cok iyi bir tecrube soylıyım 18 yıldır bilgisayarla haşır neşirim. Sakın ha sakın CCleanere  kayıt defteri taratma. windowsta hataya sebeb oluyor.Demedi deme Reg celaner yada Registry reviever kullan bunların ikiside 2014 ödüllü sadece registry üzerine çalısırlar. bu arada cpu kullanımın neyden kaynaklıymıs virusten mı?

önemlı değil kardeş. emre şu notuda eklemıs ISO Anadizininde Bulunan PRO Klasörüne Girip Katılımsızlarınızı Atıyorsunuz ..

Daha Sonra Adları 01_AIMP,02_IDM,03_CHROME şeklinde düzenliyorsunuz..
Aralarda Boşluk Olursa Program Kurulmaz .. 
İstediğiniz Kadar Program Ekleyebilirsiniz ..       bunada bi bak derim. Sana cok iyi bir tecrube soylıyım 18 yıldır bilgisayarla haşır neşirim. Sakın ha sakın CCleanere  kayıt defteri taratma. windowsta hataya sebeb oluyor.Demedi deme Reg celaner yada Registry reviever kullan bunların ikiside 2014 ödüllü sadece registry üzerine çalısırlar. bu arada cpu kullanımın neyden kaynaklıymıs virusten mı?

Razio kardeş, emre'nin sistemini kurduktan sonra farkettim olayı ama üst kısımda entegre edilen prolar yazınca bende iso da var zannettim, her neyse önemli değil, ccleaner'in haricinde Auslogiscboostspeed sürüm 5.3.0.5 kullanıyorum mükemmel bir pro, cpu ie8'i açarken ilk tıkladığımda yükseliyordu, o şekilde imaj aldım, önemli değil, emre kardeşin v.5 sürümüde cd olarak elimde var, o da çok performanslıydı gerekirse onu kurar imaj atarız bir kenara, razio kardeş düşüncelerin için tekrardan teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.

Razio kardeş, emre'nin sistemini kurduktan sonra farkettim olayı ama üst kısımda entegre edilen prolar yazınca bende iso da var zannettim, her neyse önemli değil, ccleaner'in haricinde Auslogiscboostspeed sürüm 5.3.0.5 kullanıyorum mükemmel bir pro, cpu ie8'i açarken ilk tıkladığımda yükseliyordu, o şekilde imaj aldım, önemli değil, emre kardeşin v.5 sürümüde cd olarak elimde var, o da çok performanslıydı gerekirse onu kurar imaj atarız bir kenara, razio kardeş düşüncelerin için tekrardan teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.

öenemli değil kardesim. :)

• Like 1

Kurulması lazım programlarında çünkü katılımsız bilgim pek yoktur o yüzden Predator,Forjest ve MoTuN üstadların paylaşmalarını sisteme ekledimm.. Diğer konulara gelinecek olursa çok az bileşen çıkardım bu sorunlar makineden kaynaklıdır gibi .. :)

Kurulması lazım programlarında çünkü katılımsız bilgim pek yoktur o yüzden Predator,Forjest ve MoTuN üstadların paylaşmalarını sisteme ekledimm.. Diğer konulara gelinecek olursa çok az bileşen çıkardım bu sorunlar makineden kaynaklıdır gibi .. :)Emre

Emre kardeş, v.6 sistemini kurdum, v.5 olan da harikaydı, v.6'nın kurulumundan sonra incelediğimde masaüstüne gelen ekstra klasöründen başka bir pro kurulmadığını farkettim (Flash player dahil :) ), programlar olsaydı iso boyutu 660 megabaytı geçerdi (Zaten Google Chrome 277 mb yer kaplar), neyse önemli değil bende gerekli programların tüm katılımsız olanları mevcut, sonradan kurup hallettim, emeklerin için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Edited by Ainoslu

Konuda belirttiğim entegre edilen programların kurulması lazım aslında ekran görüntüsü verebilirmisin sistemden  ??

Her zamanki gibi emre üstadın sisteminde vazgeçmedim tüm versiyonlarda olduğu gibi v6'yı da hemen kurdum  :)

Fakat bu sefer nedendir anlamadım  # Win7 Aero Cursors Paketi

# WinRAR 5.0.1 
AIMP 3.55
# DirectX 9
Ekstra Yazı Fontları
Flash Paketi Ocak 2014
GOM Player 2.2.56 TR
Sağtuş Eklentileri
Ekstra XP Temaları
Google Chrome 31.0.563.185 TR
Internet Download Manager 6.18.12 TR
Vista Sürücü Simgeleri
K-Lite Codec Pack 10.2.5.0 TR
Windows 7 Kullanıcı Resimleri
PRIVATEmre XP V.6 Ekstraları
bunların hiçbiri kurulmadı  :(  
gerekli olanları kendim bulup yükledim..
Bunun dışında herhangi bir sorun yok sistemde.. Gayet hızlı ve seri...

Tekrar teşekkür ederim böyle bir çalışma için...

Allah Allah peki sistem kurulurken PRİVATEmre XP V.6 Eklentileri kuruluyor dedimi ? Dediyse kurulması lazım :)