Jump to content

TnCVista Sorunları bu başlık altında

dagli_04
 Share

Recommended Posts

• Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

selam arkadaslar öncelikle eline aklına saglık arkadaslar ben bılgısayar konusunda epey bır acemıyım tncvıstayı kurdum sorunsuzca hersey tamam daha sonra pc 10 dk geciyor ve kilitlenıyor her defasında aynı sey oluyor

benım pcnın ozellıklerı: 3.40 D çift cekırdek işlemci 768ddr2 rem 256 paylasımlı ati ekran kartı 160gblikde sata hard disk var acaba benım pcde mı bır eksıklık var yoksa programı cdye cekerken mı eksık cektım :):( ya işte boyle ben anlamadım ne olur arkadaslar bır yardım edım ne yapmam gerekıo daha pcyi 2 aya oldu alalı sımdıden hurdaya cıkaracagım :) hepınıze sımdıden tesekkur edıyorum ozellıklede tnctr sıtesının sagladıgı guzellıklere

arkadasım indirdim cd ye yazdırdım ve boot tan yuklemeye basladım ilk siyah ekran uzerınde beyaz bı sey doldu sonra ise vistanın yesıl teması gıbı tema cıktı ve 5 dk bekledım bıse olmadı neden acaba bı yardımcı olursan ekran bu geldı ancak uzerınde yazılar yoktu

imagescp2.jpg

arkadasım indirdim cd ye yazdırdım ve boot tan yuklemeye basladım ilk siyah ekran uzerınde beyaz bı sey doldu sonra ise vistanın yesıl teması gıbı tema cıktı ve 5 dk bekledım bıse olmadı neden acaba bı yardımcı olursan ekran bu geldı ancak uzerınde yazılar yoktu

imagescp2.jpg

Sistem özelliklerini de yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz..

• Administrator

arkadasım ashampoo ile yazdırayım dedım bu sorun cıktı ne yapmalıyım bı yardım edın

Please register to see this content.

Hata mesajının soluna doğru bi yazı yazıyor. Okurmusun onu yüksek sesle.

Walla benim sorunum daha buyuk sanirim:) Dosyalari indirdim Cdye yazdirdim (CD-RW oldugu icin zaten 8x de yazdirdim). Yuklemeye kalktigimda "Windows seçili alana yuklenemiyor Hata : 0x80300001" diye bi hata mesajı verdi. Bu hata mesajı nedir, nereden kaynaklanır?

Bendeki sistemle ilgisi olabilirmi ? Sistemim p4 3.0, Asus P5VD2-VM anakart, 1 gb DDR2 667 ram, Creative Value Ses, Philips SPD6000L1 DVD-RW + LG DVD-RW .

En kısa zamanda bana cevap verebilirseniz sevinirim arkadaslar.

Bilenler bilmeyenlere anlatacak ki paylasım olsun.

Şimdiden teşekkürler hepinize. Sağlıcakla kalın.

Walla benim sorunum daha buyuk sanirim:) Dosyalari indirdim Cdye yazdirdim (CD-RW oldugu icin zaten 8x de yazdirdim). Yuklemeye kalktigimda "Windows seçili alana yuklenemiyor Hata : 0x80300001" diye bi hata mesajı verdi. Bu hata mesajı nedir, nereden kaynaklanır?

Bendeki sistemle ilgisi olabilirmi ? Sistemim p4 3.0, Asus P5VD2-VM anakart, 1 gb DDR2 667 ram, Creative Value Ses, Philips SPD6000L1 DVD-RW + LG DVD-RW .

En kısa zamanda bana cevap verebilirseniz sevinirim arkadaslar.

Bilenler bilmeyenlere anlatacak ki paylasım olsun.

Şimdiden teşekkürler hepinize. Sağlıcakla kalın.

Bu özellikteki bi pc ye orjinal vista yükleyebilirsin .. sorununa gelince seçili disk alanını formatla

öyle dene en az 15 gb lık boş alan olması lazım eğer çözümlenmezsse yazdırdığın vista cd si sorunludur

diyebilirim ben 48 le cd ye yazdırdım ve sorunsuz yükleyebildim .. yani nero dışında forumda mevcut olan

iso programlarıyla yazdır ve tekrar dene..

yaa arkadaşlar, ustalar... ben vistayı yükledim ama bu ama diğerlerini... video gösterimi çok yavaş nedense_??? vcd dir dvd dir divx dir mp4 tür v.s... codec porg olarak k-lite codec pack yükledim görüntü akıcı olmadı bi türlü... media player, vlc, gomplayer, winamp, power dvd,win dvd kısacası denemediğim programda kalmadı gibi... sizde de böyle bi problem oluyomu_??? bilen varmı_??? (ekran kartı 256 mb paylaşımlı, ram 1500 küsür ddr2 acaba etkilermi_???) (filmler hdd de yüklü - gerçi opticten olsa desek daha yeni lg 18x dvd-rw aldım ondan da olmazdı)

Edited by trkkrsy

BENDE KURDUM AMA KAPAT DEYİNCE YENİDEN BAŞLATIYOR BİR TURLU KAPAT OLAYI GERCEKLEŞMİYOR BAŞKA HİÇBİR SORUNU YOK KAYMAK GİBİ KURULUYOR AKTİVASYON SORUNUDA YOK KENDİNDEN AKTİVASYONLA İŞTE BİRDE ŞU KAPATMA OLAYINI ÇÖZSEK HARİKA OLAGANUSTU BİR ÇALIŞMA OLMUŞHERKESE TAVSİYE EDERİM

galiba bizim sorumuz zor geldi şu forumdan bir ceva cıkaramadık sorumuz askıda kaldı anlasılan

yaa arkadaşlar, ustalar... ben vistayı yükledim ama bu ama diğerlerini... video gösterimi çok yavaş nedense_??? vcd dir dvd dir divx dir mp4 tür v.s... codec porg olarak k-lite codec pack yükledim görüntü akıcı olmadı bi türlü... media player, vlc, gomplayer, winamp, power dvd,win dvd kısacası denemediğim programda kalmadı gibi... sizde de böyle bi problem oluyomu_??? bilen varmı_??? (ekran kartı 256 mb paylaşımlı, ram 1500 küsür ddr2 acaba etkilermi_???) (filmler hdd de yüklü - gerçi opticten olsa desek daha yeni lg 18x dvd-rw aldım ondan da olmazdı)

Bunun sebebi ram azlığı veya ekran kartının vista için yetersiz olması olabilir.. öncelikle

vistayı windows klasik görünüme getir bi yani aero temasını ve windows kenar

çubuğunu kapatıp bi dene gene aynı sorunu yaşarsan an başta dediğim sorunların

var demektir..

• Administrator

galiba bizim sorumuz zor geldi şu forumdan bir ceva cıkaramadık sorumuz askıda kaldı anlasılan

Böyle iğneli cevaplarla bir yere varamazsınız. Daha iyisi varsa oraya gidiniz. Sizin donanımınızdan kaynaklanan birşey olabilir. Bu kadar abanmak etik değil.

bende kurdum ama kapat deyince yeniden başlatıyor bir turlu kapat olayı gercekleşmiyor başka hiçbir sorunu yok kaymak gibi kuruluyor aktivasyon sorunuda yok kendinden aktivasyonla işte birde şu kapatma olayını çözsek harika olaganustu bir çalışma olmuşherkese tavsiye ederim

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Sorununuzun çözümü basit eğer pc leriniz tnc vistayı kaldırıyorsa

orjinal vistayıda kaldırır.. onunla bir deneyin aynı sorun devam ederse

sorun sizin anakarttadır.. o zaman..

Eğer sorun çözülürse tnc vistanın driver sorunundandır yani

tnc vistanın tüm driverleri silinmiş bu yüzden raid sürücüsü

gb bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Edited by volkan23

• Administrator

arkaslar bıse sorcam ben tekrar indirecem hangi linkten inen iso dosyası hangı link ten inenler nrg dosyası bırı yazabılır mı ?

rapidler dosyam.net ler gigeshare ler nrg. diğerlerini ben upload etmedim.

Sorununuzun çözümü basit eğer pc leriniz tnc vistayı kaldırıyorsa

orjinal vistayıda kaldırır.. onunla bir deneyin aynı sorun devam ederse

sorun sizin anakarttadır.. o zaman..

Eğer sorun çözülürse tnc vistanın driver sorunundandır yani

tnc vistanın tüm driverleri silinmiş bu yüzden raid sürücüsü

gb bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

ARKADAŞIM yardımlarınız için candan teşekkur ederim sorunuma azda olsa ışık tuttunuz mesele anlaşılmıştır ben aynı makinaya vista ultima 32 bit tr kurdum böyle bir sorunla karşılaşmamıştım 64 bit vista ultimayı kurdum gene böyle bir sorunla karşılaşmamıştım sadece TNC VİSTA LİTE de böyle bir sorunla karşıllaştığımdan acaba birlikte burada bu sorunu çözebilirmiyiz diye yazmıştım galiba bazıları yanlış anlamış yardımcı olup soruna çözüm bulmak yerine olayı başka mecralara cekmek istediğini hissettim onlara göre demekki yanlış yapmışım kanatındayım ve onlardanda özür diliyorum . ben düşünüyordumki yapılan sunumlar kullananlar tarafından tesdedilsin ve varsa sorunları çözülsün ve yapılan hizmette bişeye benzesin diye düşünmüştüm ve öyle olduguna inanıyorum.denenmeden hiçbir çalışmadan sonuç alınamazki bazılarına bakıyom hemen basıyorlar tebriği teşekkuruü ule bir denede öyle de sonra soruyoruz ben daha kurmadım kurmadın görmedinse teşekkur niye bence denemkte cesaret işi her deneme sistemde farklı sorunlar cıkarıyor ama bunu göze alıpta deneyene helal olsun çünkü gercek çözüme katkıda bulunanlar deneyenlardir tabiki sorunlarınada bu parlaşım sitesinde çözüm bulunacak herkes herşeyi bilemezki s

sonuç olarak bende bu vista ultima ful surumunu kurduğumda hiçbir sorunla karşılaşmadım herşey tıkır tıkır çalıştı ama bu tnc vista lite de sadece kapat deyince yeniden başlatıyor oda anlaşılıyorki raid suruculerini kurmuyor ondan onuda bulabilirsek sorun çözülmüş olacak yardımcı olan herkese teşekkurler

Sen bilgisayarı kapatmak için başlatta direk kapat işaretinemi basıyosun???ordaki kapat işareti kapatmak için değil bilgisayarı düşük güçte çalıştırmak için :angry:

Sen bilgisayarı kapatmak için başlatta direk kapat işaretinemi basıyosun???ordaki kapat işareti kapatmak için değil bilgisayarı düşük güçte çalıştırmak için :ph34r:

ONU biliyom normal kapat denen yere basıyom yani kapatılacak yere basıyom yardımın için teşekkurler

benim buradaki bu konuyu açmaktaki amacım vistayı sorunsuz kullanamamakta degil ben vistanın diğer ultima fulsurumlerini aynı makinama kurdugumda hiçbir sorun yaşamamaktayım

burada vurgulamak istediğim konu şu layt vista küçük ebatlı cd versiyon oldugundan baya hoşuma gitmişti ve iyide çalışıyor aslında böylebir çalışmasınıda beklemiyordum dogrusu ama kurunca baya hoşuma da gitti ama işte şu normal yolardan kapatması gerekirken yeniden başlatması bana göre tek hatası onuda çözsek gercektenharika bir çalışma olacak

ama ne yazıkki sunumu yapanda bu konuda bir bilgisi yokki yardımcı olmak yerine yada arkadşım ben o kısmını çözemedim demek yerine başka cevaplarla yetiniyor onun için bu konuyu dogrusu actıgımada pişman olmuş durumdayım ben bir paylaşımı sorunsuz olarak insanlara sunmak oldugunu sanıyordum ilgi ve alaka gösterenlere çok teşekkurler

bir dostum raid suruculeri drıverinden olabilecegini yazmış bende öyle oldugunu sanıyorum sunumu yapandan böyle bir destek bekerdim ama olmadı onun için artık uzerinede düşmüyorum selamlar

Edited by tahsin43

Galiba kimsede böyle birşey olmamış.bence sen full vista kullanmaya devam et :ph34r:

ONU biliyom normal kapat denen yere basıyom yani kapatılacak yere basıyom yardımın için teşekkurler

benim buradaki bu konuyu açmaktaki amacım vistayı sorunsuz kullanamamakta degil ben vistanın diğer ultima fulsurumlerini aynı makinama kurdugumda hiçbir sorun yaşamamaktayım

burada vurgulamak istediğim konu şu layt vista küçük ebatlı cd versiyon oldugundan baya hoşuma gitmişti ve iyide çalışıyor aslında böylebir çalışmasınıda beklemiyordum dogrusu ama kurunca baya hoşuma da gitti ama işte şu normal yolardan kapatması gerekirken yeniden başlatması bana göre tek hatası onuda çözsek gercektenharika bir çalışma olacak

ama ne yazıkki sunumu yapanda bu konuda bir bilgisi yokki yardımcı olmak yerine yada arkadşım ben o kısmını çözemedim demek yerine başka cevaplarla yetiniyor onun için bu konuyu dogrusu actıgımada pişman olmuş durumdayım ben bir paylaşımı sorunsuz olarak insanlara sunmak oldugunu sanıyordum ilgi ve alaka gösterenlere çok teşekkurler

bir dostum raid suruculeri drıverinden olabilecegini yazmış bende öyle oldugunu sanıyorum sunumu yapandan böyle bir destek bekerdim ama olmadı onun için artık uzerinede düşmüyorum selamlar

• Administrator

Bende çok güzel kapanıyor sistem. Belki CD'de de sorun olabilir. Ama siz eze eze sorunsuz olması gerektiğini vurguluyorsunuz. Sorunları olabilir. Ama kendinizde de aramanız gerek. Size bu şekilde cevap vermemin nedeni üslubunuzdur. İlgilenmeyeceğim sorununuzla. Çünkü yapmak zorundaymışım gibi konuşuyorsunuz.

Bende çok güzel kapanıyor sistem. Belki CD'de de sorun olabilir. Ama siz eze eze sorunsuz olması gerektiğini vurguluyorsunuz. Sorunları olabilir. Ama kendinizde de aramanız gerek. Size bu şekilde cevap vermemin nedeni üslubunuzdur. İlgilenmeyeceğim sorununuzla. Çünkü yapmak zorundaymışım gibi konuşuyorsunuz.

GEREK KALMADI konuyu kapatıyorum yanlış anlaşıldık anlaşılan sizide gerek siz yere üzdüysek özür diliyorum ben benimde bir katkım olabilirmi diye düşünmüştüm ama yanlış anlaşılmak benide üzdü ve konuyu kapatıyorum ben artık şu meşhur ful surum dvd vista ultimayı kullanayım diyor ve konuyu kapatıyorum çünkü benim mzakinamda en sorunsuz çalışan o konu benim acımdan sona ermiştir

• Administrator

GEREK KALMADI konuyu kapatıyorum yanlış anlaşıldık anlaşılan sizide gerek siz yere üzdüysek özür diliyorum ben benimde bir katkım olabilirmi diye düşünmüştüm ama yanlış anlaşılmak benide üzdü ve konuyu kapatıyorum ben artık şu meşhur ful surum dvd vista ultimayı kullanayım diyor ve konuyu kapatıyorum çünkü benim mzakinamda en sorunsuz çalışan o konu benim acımdan sona ermiştir

Şu şekilde katkınız olamaz moral bozmaktan başka.

arkadaslar ya ben bu tnc vıstayı ikinci kez indirdim ikinci kez cd ye yazdım ancak yıne su hatayı verdı ılk boot tan actım cd yı ve yuklemeye basladı ardından bı ekran geldı yesıl ekran (altta verdıgım) ve yaklasık bes dakıka bekledım ama bır sey olmadı lutfen yardım edın ama bu soruyu bır daha sorduumda alay edılırcesıne bı cevap aldım bu kez lutfen yardım edecek bırı yazsın

Please register to see this content.