Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Toshiba A300 Reset Sorunu

tesla496
 Share

Recommended Posts

Bilgisayar her seferinde win logo ekranına gelmeden kendini yeniden başlatıyor. başlarda bikaç saat arayla olmaya başladı, sonra sıklaşa sıklaşa sürekli reset atma haline geldi. Herhangi bir microsoft işletim sistemi ile format atamıyorum. Hdd değiştirdim sıfır olduğu için içinde herhangi bir sistemde yok. İnternetten araştırdığımda bu sorunun aynı model birçok bilgisayarda olduğunu gördüm ama kimse neden olduğunu yazmamış. Nedeni nedir, neden olur fikri olan var mı ?

Bu da nette bulduğum aynı sorunun videosu: 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jNkqsGpO5GQ

Dediğim gibi video temsili, benim bilgisayarımda os yok şuan, direk aldığım hata bootmgr bulunamadı oluyo. Zaten bu ekranda saatlerce kendini kapatmadan kalıyor. ama format denesem ya da slax vb. çalışan sistemlerle yinede yeniden başlama sorunu alıyorum.

Ram daha önce denedim, ancak yarın tekrar deneyip sonucu yazarım, teşekkürler.

sitede mevcut olan test programları ile hdd ve ram'ini test etmelisin eğer testlerde sorun çıkmaz ise sistem kurmayı dene sorun yine düzelmez ise servise götürmelisin.

Hangi programlar acaba zahmet olmazsa onuda söyleyebilir misin?

Ankaradaysan 80 TL ye Sorunu Çözebilirim.. 6 ay Garanti Veririm Ekranında Arızalı İstersen Ekranıda değiştirim +100 TL Ekran

Değilim ama ulaştırma imkanım var. Bi yerden haber bekliyorum duruma göre neden olmasın. pm'den iletişim bilgilerini atabilir misin?

aynı cihaz bendede var sorunu bende yaşadım  kuzey chip soketi değiştiler sonrada bu kezde bilgisyaarı kulandıktan sora kapatıyorum ertesi gün açıyorum bukezde ekran gelmiyordu  ekran chipsetini bozdular ondan sonrada çöp oldu makine anlayan birine yaptır sadece kuzey soket değişecek basit bir şey

aynı cihaz bendede var sorunu bende yaşadım  kuzey chip soketi değiştiler sonrada bu kezde bilgisyaarı kulandıktan sora kapatıyorum ertesi gün açıyorum bukezde ekran gelmiyordu  ekran chipsetini bozdular ondan sonrada çöp oldu makine anlayan birine yaptır sadece kuzey soket değişecek basit bir şey

Sorunu tanımlamış oldun, yarın servise yolluyorum bu bilgilerde en azından ne olduğunu anlamama yardımcı oldu, teşekkür ederim.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By NAMIKABI
      SATILMIŞTIR

• By DiSSa6321
      Merhaba arkadaşlar. Benim TOSHIBA Satallite C660-21M Modelinde bir notebook um var. Biosuna şifreyi koyup şifreyi unutmuşum. Sistemde çökmüş fakat bilgisayarı her açtığımda direk bios a girip şifre istiyor. Bu şifreyiden kurtulmak için remlerin altındaki çiplerde kısa devre yaptım olmadı, internette başka çözümler aradım bios pilini çıkarıp taktığında sıfırlanır denildi onu da yaptım olmadı. Varsa aranızda bizi bu konuda yardımcı olabilecek bir abimiz, ustamız.. Yardımcı olabilirsiniz çok iyi olur.. 

• By mogokce
      Selamlar Arkadaşlar. Elimde Toshiba Sattelite A200-1YX var. Bilgisayar 3 aşağı 5 yukarı işimi hala görsede biraz eskidi. klavyesinde bazı tuşlar falan işlemiyor. Cihaz bir kaç kere düşmüştü.Muhtemelen klavye tuş yollarında krılmalar var. Zira bazen çalışıyorbazen çalışmıyoro tuşlar. Neyse konu bu değil. Ben bu ürünü Toshiba'nın yenileme kampanyası ile değiştirmeyi düşündüm. Toshiba bu ürüne karşılık bana aşağıdaki ürünleri öneriyor sizce hangisini almalıyım?

Çok ağır işlem yapmam herhalde bilgisyarda. Yani bir video editing veya son çıkan oyunları kaçırmadan oynayabilme vs. gibi. Yani normal kullanımda takılmasın, beni yavaşlatmasın yani ben ona hizmet etmeyeyim o bana hizmet etsin. Belki rahat blu-ray film izlemeyi talep edebilirim. Bir de bu ürünlerin şuan ki güncel fiyatlarını bilenler varsa paylaşabilirse sevinirim. Hangisinden ne kadar düşüyor onu da bilmiş olurum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• By prototype
      Arkadaşlar toshiba marka harici diskim geçen gün arızalanmıştı içini açıp baktığımda resimde göstermiş olduğum parçanın üstündeki usb soketinin bi tarafı kopmuş lehimlettirdim ancak yinede çalışmadı. Bu resimdeki parçanın adını bulursam yenisini alıp harici diskime takabilirim. Aranızda bunun adının ne olduğunu bilen var mı?

• By undergokhan
      Merhaba Arkadaşlar ufak Bir sorum olacak Dün aldıgım Flash disk ile ilgili söyle bir sıkıntı çekmekteyim 32 gb2lık bir ürün fakat üzerinde gelen şifreleme programı ile bunu 18 küsür gb kadar indirdim 18 gblık alan public alan olarak etiketlendi  açılışta program çalışıyor ve şifreyi dogru girersem private alan geliyordu ne olduysa anlamadım şimdi o çalışan program bozuldu şuanda sadece 18 gb alan kullanılıyor format atttım ntfs alana çevirdim fakat sadece 18bglık bölüm görünüyo bunun bir çözümü varmı ? şimdiden teşekürler ürün biraz pahalı oldugu vede dün elime geçtigi için can sıkcı. :Z

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...