Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Multiboot Menü V4 (Win7,win8,winxp,livexp,ghost)

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

pre_1392735972__multiboot.png

pre_1391963172__win8.png

pre_1391963295__win8-2.png

·         Windows 7 (Tüm Surümler) – Ocak 2014 

·         Windows 8.1 (Tüm Surümler) – Ocak 2014

·         Windows Xp Pro Sp3 - Keysiz - (Ocak 2014) – Katılımsız

·         Windows XP Pro Sp3 - Driver Edition - (Aralık 2013) – Katılımsız

·         Symantec Norton Ghost 11.5, Acronis Disk Director Suite 9.0, PLoP Boot Manager 5.0.14, Windows 98 Baslangic Disketi, Windows Xp Admin Sifresi Bul  

Multiboot Menü Denemelerim “2 Adet” Farklı (Sata HDD, İDE HDD) li Bilgisayar’da USB’den Boot Ederek Sorunsuz Kurulum Yaptım. Dosya Boyutu Olarak Windows İşletim Sistemlerinin Çokluğu Sebebiyle Yüksek Gözükse de Bir Kere İndirip Arşive Ekledikten Sonra Uzun Bir Süre İşletim Sistemi Aramalarınıza Son Vereceksiniz.

Kurulum Aşamalarında Bilgisayar Yeniden Başlatıldığında USB Multiboot Menü Gelmektedir. İşlem Yapmadan Bekleyiniz. Kuruluma Kaldığı Yerden Devam Edecektir.

USB’ye Kurulum İse İndirmiş Olduğunuz Dosyayı Masaüstüne Yada  Harddiskinizin Uygun Bir Bölümüne Çıkardıktan sonra Bu İşlem İçin Önerim : “7-Zip Programı İle yapmanızdır. “Blue_Life” ‘nin Hazırlamış Olduğu Videolu Anlatımda Belirtilen işlemleri Yaparak Flash Belleğinize Kopyalamanız ve Geriye Yaslanıp Bilgisayarları Formatlarken Çayınızı Yudumlamanız.

NOT : MB_USB.EXE İle Flash Belleğe Dosya Kopyalaması Yapılmak İstenirken BOOTICE.EXE Hatası Alırsanız BOOTICE.rar Dosyası İçinde Bulunan BOOTICE.EXE Tools Klasörünün İçine Atıp Tekrardan Deneyiniz. Sorun Giderilmiş Olacaktır.

Emeği Geçen Bütün Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum…

Rar Şifresi : makay

Uploaded Linkleri

http://uploaded.net/folder/tfrela

Turbobit Linkleri

http://turbobit.net/download/folder/1512913

Letitbit Linkleri ( Tek Link)

http://letitbit.net/download/56041.5b4b18691de492457628246279ba/Multiboot.rar.html

Edited by ByChilavert

İndirme yazma işlemleri derken yaklaşık altı saatte bitti işlemler ve hiçbir hata almadım, çalışma konusunda da en ufak sorun yok şimdilik. Eline, emeğine sağlık.

Ancak merak ettiğim birkaç şey var.

1- Arşivden çıkarırken katılımsızlardan dolayı olsa gerek virüs uyarısı verdi, iptal edip tekrar çıkardığımdan sorun yaşamadım ama bilgisayara her usb'yi bağladığımda muhtemelen bu sorunla karşılaşıcam, bundan kurtulmanın bir yolu var mı ?

2- Bellekte kalan boş kısma bazı temel katılımsızları koysam klasör halinde bunun menünün çalışmasına bi engeli olur mu ? (Format sonrası için bazı temel programlar winrar vb.)

3- Çok sık ihtiyacım olmayacak zaten ama Win 8 otomatik aktivasyonlu mu yoksa kendimiz mi yapmamız gerekecek?

Şimdiden teşekkürler.

Edited by tesla496

1. 2012_08_29_USB_BOOT\Tools Klsöründe Bulunan (gzip.exe, BOOTOCE.EXE) Gibi Exe leri Virüs olarak görüyor ben virüs programımla multiboot klasörünü tarama dışına alıyorum öyle kullanıyorum.

2. Boş Kalan Alana İstediğin Gibi Klasör oluşturup içine programlarını atabilirsin.

3. Otomatik Aktivasyon Ekranı Var İsteğe Bağlı Olarak Çalışıyor.

kardeşim çok teşekkür ederim çıkardığın sistem için başarılarının devamını diliyorum  günlerce sabrettim indirdim sistemini ama maalesef kuramadım hata veriyor hata şu şekilde USB /BOOT/ TOOLS/ BOOTICE.EXE değişmiş!işlem iptal edildi! bir çözüm yolu sunarsan sevinirim senin dediğin işlemide yaptım yani BOOTICE rar dosyası içinde bulunan BOOTICE dosyasını rardan çıkarıp tools klasörünün içine atıyorum ama aynı hatayı alıyorum yardımcı olursan sevinirim görüşürüz nice yeni başarılara kardeşim.

aşağıda bulunan linkten dosyayı indir multiboot klasöründe bulunan Tools klasörü ile değiştir sorun giderilmiş olur. Usb ye kurulum yaparken virüs programından multiboot un olduğu klasörü taranmayacaklara ekleyip denermisin

http://ul.to/2mfhscb2

kardeşim çok teşekkürler ilgin için ama yine olmadı bu sefer USB_BOOT /TOOLS/BOOTICE.EXE bulunmadı!işlem iptal edildi hatasını veriyor ne yapacağımı şaşırdım iyi akşamlar kardeşim.

hacı emeğine sağlık bişey soracağım başka yerde de araştırma yaptım bi konu kafama takıldı. sen  Windows 7 (Tüm Surümler) – Ocak 2014 demişsin ama windows 7 görüntüde yok gibi açaba windows direk 8.1 den mi başlıyor buna bi kısa açıklama yapsan sana zahmet çünki tüm kodamız boşa gitmesin....

normalde sorun yok büyük bir olasılıkla virüs programında sorun olabilir o engelliyor olabilir. Senden Sonra Tekrar İndirdim Tools Dosyasını İçinde Dosya Mevcuttur. Yarın Öğleden Sonra mesaj at teamviewer ile bağlanıp bakayım

sağol kardeşim ama virüs programı kurulu değil bende teşekkürler

normalde sorun yok büyük bir olasılıkla virüs programında sorun olabilir o engelliyor olabilir. Senden Sonra Tekrar İndirdim Tools Dosyasını İçinde Dosya Mevcuttur. Yarın Öğleden Sonra mesaj at teamviewer ile bağlanıp bakayım

tamam kardeşim bende dosyayı indirdim içinde tools dosyasının mevcut olduğunu bende biliyorum ama o şekilde  uyarı veriyor.

tamam kardeşim bende dosyayı indirdim içinde tools dosyasının mevcut olduğunu bende biliyorum ama o şekilde  uyarı veriyor.

Konuda Paylaştığım Linkten Dosyaları İndirip Tekrardan Kurulum Yapmak İstediğmde Sorun Yaşamadım. Senin Sorunun Hakkında Teamviewer Verirsen Bakabilir Sorunu Çözmende Yardımcı Olabilir.

multiboot klasörünün mutlaka ama mutlaka rar dan çıkarırken ve usb ye kurulum yapılırken antivirüs yazılımı aktif olmayacak gzip gibi bir çok uygulmaya antivirüs yazılımları izin vermiyor. sizin talebiniz üzerine indirdim kurdum usb ye ve pc ye win 7 pro kurulumu yaptım.

Merhabalar konu dışında bir sorum olacak benim elinde windows kullanıcı şifrelerini kıran bir yazılım var iso şeklinde cd ye yazdığımda kullanabiliyorum fakat bunu multiboota ekleyemedim nt5ini olusturamadim nasıl yapabilirim bunu 50 mblik bir iso bu HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edited by Xtreme