Jump to content
TNC-TR
blue_life

Easy Context Menu V1.6 - Sağ Tuş Eklentileri

Recommended Posts

bazıları windows 8.1 x64 te çalışmıyor bilginize

Masaüstü Sağ tık ve bilgisayar sağ tıkta  ;

Sistem Araçları

Bİilgisayarı Kapat

@senolsenol1

Arayüzden eklemek istediğin seçenekleri işaretleyip listenin başındaki ilk icona basıyorsun. Birinci icon ekleme, diğer icon komple kaldırma yapıyor.

Seçtiğin bileşen için shift tuşu açık olarak ekleme yaptıysan, klevyeden shift tuşuna bastıktan sonra farene sağ tıklamalısın sağ tuş menünü görüntülemelisin.

@yusuf1284

Onlar alt menüdür. Listenin en altındaki iglil gruptan istediğin bileşenleri de işaretlemen gerekiyor.

rntM2wo.png

Edited by blue_life
  • Like 4

bazıları windows 8.1 x64 te çalışmıyor bilginize

Masaüstü Sağ tık ve bilgisayar sağ tıkta  ;

Sistem Araçları

Bİilgisayarı Kapat

Windows 8.1 Enterprise x64 hepsi sıkıntısız çalışıyor. Sizin işletim sistemi yapılandırmanızdan veya yaptığınız ince ayarlar varsa ondan kaynaklanıyor olabilir...

Edited by celal sezer
  • Like 1

100 sağtık hatta 150 sağtık eklentisi programlarıda var. :) tabi emeğe saygı. teşekkürler.

onların hepsi 64 bitte hele windows 8'de sorun çıkarıyor ve kurulmuyor. Ama bu 64 bit xp/vista/7/8/8.1 hepsine birden kökten çözüm :gooD:

• Like 1

@blue_life;

herşey on numara peki Klasöre Kopyala-Taşı komutunu da bu programa entegre edebilir misiniz? Teşekkürler.

Windows xp  Sag tuş eklenti gelmiyor 

Ellerinize sağlık çok kullanışlı olmuş.

İki tane yazım hatası olmuş, bilgi vermek istedim.

Sağ tıklama menüsünde ve program içerisinde "Sahipliğini Al..." yazısının bir harfi eksik yazılmış. "Sahipliğni Al..." yazıyor.

Bir de "Not Defteri ile Aç" yanlış yazılmış, "Not Derteri il Aç" yazıyor.

Düzeltme>>

Yapılandırma ayar dosyasından gerekli düzeltmeler basitçe yapılabiliyormuş.

Edited by neccooy

Ellerinize sağlık çok kullanışlı olmuş.

İki tane yazım hatası olmuş, bilgi vermek istedim.

Sağ tıklama menüsünde ve program içerisinde "Sahipliğini Al..." yazısının bir harfi eksik yazılmış. "Sahipliğni Al..." yazıyor.

Bir de "Not Defteri ile Aç" yanlış yazılmış, "Not Derteri il Aç" yazıyor.

Düzeltme>>

Yapılandırma ayar dosyasından gerekli düzeltmeler basitçe yapılabiliyormuş.

aşağıdaki dosyayı indir çift tıkla evet de işlem tamamdır:

[spoiler]

Please login or register to see this link.

[/spoiler]

@RoyalCrown_SeRCaN

Öneri için teşekkürler. Sonraki versiyonda değerlendireceğim. Not alıyorum...

@admince

Ben şuan xp üzerinde ilgili seçenekleri kullanıyorum ve herangi bir sorun yok. Yalnız xp masaüstü sağ tuş menüsünü eklemeyi (reg yöntemi ile ekleme yapıldığı için) desteklemiyor. Aynı şekilde sağ tuş menüsünde icon görüntülemeyi de xp desteklemiyor...

Bilgisayarım sağ tuş menüsüne ekleme yaptıysan, masaüstündeki, başlat menüsündeki veyahut herangi bir klasörde içindeki bilgisayarım seçeneğine sağ tıklayarak bu sağ tuş menüne ulaşabilirsin.

Resimge ilgili alanları kırmızı ile işaretledim. Please login or register to see this link.

Diğer seçenekler ise dosya, klasör, sürücü sağ tuşunda çıkmaktadır...

@neccooy

Hata tespiti için teşekkürler. Türkçe tercümesini ben yaptığım için benim hatam. Bu tip kelime hatalarını çok yapıyorum. Programın listesinden ilgili bileşene sağ tıklatıp, yeniden adlandır seçeneği ile de isim değişikliği yapılabiliyor.

• Like 1

@blue_life;

extradan file menu tools programında "Sil ve Geri Dönüşüm Kutusuna Taşıma" komutuna yer verirsen çok makbule geçer. Şahsen ben bu komutu çok seviyor ve kuıllanıyorum :)

merhaba

win 8.1 pro 64 bit de ... sağ tuşa dosya uzantıları göster gizleyi ekledim.. sadece onu çalıştırtmak istedim...

sonu.. explorer.exe nakavt oldu ve bulunduğum bütün dizlnler kayboldu

evet dosya uzantıları gözüktü ama explorer.exe neden kill oluyor ?

2. defa çalıştırdığımda ise önce ekrana hata mesajı çıktı ve tamam a basınca 1. sinde farklı olmadı.. exeplorer.exe nakavt.. kill oluyor

alternatifi yokmu ?

@tosunpasa

Şimdi Win 8.1 x64 Proda denedim ve herangi bir sorun çıkmadı. Ilgili özellikte exploreri sonlandıracak bir kodda bulunmamaktadır! Ilgili fonksiyonun yaptığı reg bilgisi ekleyip, açık explorer pencerelerine mesaj göndermekten ibaret. Yani bu tip soruna yol açabilecek bir şey içerikte yok. Ben yinede kodları tekrardan gözden geçiririm...

Elinize sağlık blue_life  harika bir çalışma  :give_rose:

Araçlar Menüsü Altında Kısayol işaretlerini Yoket seçeneğini denemeye çekiniyorum  :D  xp işletim sisteminde bunu yapardık ama win7 sistemlerde kaldırıldığında problem yaratıyordu deneyen arkadaş varmı acaba.? bu arada  red.white ile başlayan mail sizemi ait :)

@MeHMeTBeN

Onu öylesine eklemiştik. Ilgili seçeneğin herangi bir zararı yok. Yani işaretleri yokettikten sonra tekrar aynı seçeneğe tıklayıp açabiiyorsun. Ayarların etkili olması için exploerin yeninden başlaması gerekiyordu. Bunun içinde mesaj eklemiştik... Mail konusunda yorum yok :)

• Like 1

Ellerine sağlık üstadım. Yine döktürmüşsün. Uzun zamandır görünmüyordun. :) Arayüz de güzel ve sade olmuş.

@yusuf1284

Erişimi dosya sahipliğiyle oynayarak engelliyordu. Programın arayüzünden dosya sahipliğinide sağ tuş menüsüne ekleyerek bu seçenekle engellemeyi kaldırabilirsin.

• Like 1