Jump to content

sata diske windows xp kurulumu?

ceya

Recommended Posts

iyi geceler herkese. bilgisayara format atıp windows xp yuklıcez ama sata disk oldugu için f6 basarak disketten bir driver yüklememiz lazımmış. ne driver disketi nede anakart cd var.bunu nasıl yapabilirim.yüklememiz gereken driveri nerden bulabilirim?

yedekler fakat everest dediğimiz bi program var onunla anakartının modeline bakarsan kendi sitesinde hard diskin sata driverlerini raid olsun tüm driverlerini bulabilirsin

bazı boardlar da sorun cıkmıyoo sız kurayı deneyın baktınız xp setup sabıt dısk bulunamadı bıostan dısk denetımını satayı ıde yapın gene denıeyın yıne olmadı dısk bulunamadı derse o zaman boardın modelıne markasına gore raıd dısketı olusturursunuz ama once deneyınn yerse sonradan xp kurulduktan sonrada kursanızz olur yeterkı setup dıskı gorsunn

peki arkadaşlar bu disket olayından kutulmanın mutlaka bir yöntemi olması lazım...

tncxp kurarken istemiyor disket filan amma orjinal işletim sistemi(bence tncxp daha orjinal)yüklerken istiyo..

bir çözümü varsa bilen,gören,duyan vs...

Çözüm SATA driverlarını XP cdsine entegre etmekten geçiyor baskada cozumu yok. Yada Vista kuracan :(

vista kurmasına gerek yok dediğim gibi ilk önce sen sistemi yükle driverleri tanımasın önemli değil daha sonra foruma everest diye arat programı indir yükle çalıştır daha sonra anakartının modelini bu programdan (everest) en öğrene bilirsin modelini öğrendikten sonra ürünün sitesine gidip gerekli olan driverleri indirmek sana kalmış bişiy hadi iyi forumlar

peki arkadaşlar bu disket olayından kutulmanın mutlaka bir yöntemi olması lazım...

tncxp kurarken istemiyor disket filan amma orjinal işletim sistemi(bence tncxp daha orjinal)yüklerken istiyo..

bir çözümü varsa bilen,gören,duyan vs...

tam tersi bende tncxp kurarken istemiyor ama mavi ekran hatasından xp kurulmuyor zaten, normal sp2li xp cdim var çatır çatır kuruyorum xpyi disketsiz...

Anakartın üzerinde GIGABYTE GA-8IPE775-G yazıyor. sata driver bulup verirmisiniz?

Anakartınız İntel chipsetli ve sitesinde tek bu sata+raid driverına rastladım 1.55mb lık bir dosya

İntel olan

tam link:

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...