Jump to content

Windows 8.1 Lite Ent. İkrinka Ed. 1 Cd

liliacin
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl yıl...
  • 1 yıl yıl...
liliacin, ‎23‎.‎02‎.‎2014 - 11:46 yazdı:

xA8PDX.png

eQ8GPV.png

Sıkılıp yarıda bıraktığım bir çalışma. Fazla örnekleri olmadığı için paylaşıyımda ziyan olmasın dedim. Lite çalışması yapanlara faydası olabilir. Nelerin çıkarıldığını hatırlamıyorum. Upload etmeden önce vmware de kurulum yaptım, çalışıyordu. Güncelleme olmayacak ama sorunlarınızı bildirebilirsiniz.

Iso Boyutu: 658mb

Wim Boyutu:493mb

Linkler:

Please register to see this content.

üstadım linkleri yenileyebilir misiniz?

• 1 yıl yıl...
  • 10 ay sonra...

önemli olan cd boyutunda olması değil önemli olan az yer kaplaması 

benim beğendiğim bir çalışma olmuştu ama arşivimde bulamadım indirdim diye hatırlıyorum

diğer paylaşımcılar gibi ne çıkarılmış ya da ne düzenlenmiş bunun paylaşımı yapılsa bile yeterli olur bence

• Like 1

ustalar yanlış anlamış. cd boyutunda olsun dediysek cd ye yazdırıp kurulum yapacağız demedik :D mesele @blackjack1921 arkadaşında dediği gibi az yer kaplası, stabil çalışması ram'i şişirmemesi. illa 700 mb olacak diye bir kaide yok tabiki. 1 gb olsun madem sizi mi kırayım :D  @Emre028 @MrRush @amd_turkey

AdnanGumus, 7 saat önce yazdı:

konu sahibini bulun yapsın herkesin isteği farklı olur 

banlanmış adamı bulmak gibi bir yeteneğin varsa buyur sen bul kardeş

• Like 1

AdnanGumus, 8 dakika önce yazdı:

bu arkadaş bu işi gönülden yapmamış bu kelimesi yetiyor bence indiren yorum yapan olmadı bu bakıma sildim. tekrar yüklemeyi düşünmüyorum demiş gönülsüz olduğu belli sitede bir  sürü lite paylaşım var  tek tek dolaşıp okursan görürsün her ay hemen hemen ustalar çalışma yapıyor amd_turkey ustadan güzel çalışma bunu dene

belki cihaza iyi gelir ama sürücü sıkıntısı olunca hiç bir cihaz iyi verim vermez  500 adetten fazla cihaz gördüm fortlatladıgımda var cihaz dandik yapılınca ne kurarsan kur aynı ayarda çalışıyor  abimin i7 7. nesil laptobu var yapışık işlemci ekran kartıyla bir yapılmış  2 yıllık laptop  arkadaşına aldanıp almış yazık para çöp resmen  win10 home 1607 yüklü  ssd olmasına  ragmen 2 dakkada pc açılıyor  cleron yapışık işlemci tapbet pc var kız kardeşin o bile canavar gibi çalışıyor  bende i5 3. nesil laptop var sdd koydum win7 kullanıyorum win 10 hangi sürüm kurduysam msdn bile kurdum  fanı öyle bir hızda çalışıyorki sanki gta 5 oynuyorum gibi fan çalışıyor  lite de olsa cihaz dandik yapıldıysa  verim almak zor sürücü sıkıntısı varsa bir işe yaramaz anakart üreticisi sürücü güncellemesi yapmayınca cihaz eskiyip bozulsun yoksa para nasıl kazanılır intel bu işin uzmanı piyasa rekabeti yaptı istese hepsini kendi üretir tek kazanan şirket olurdu neyse kolay gelsin size 

noktalama işareti diye birşey duydun mu kardeş ? okurken beynim yandı.

• Like 1
  • Haha 3

KHEDIRA, 25 dakika önce yazdı:

noktalama işareti diye birşey duydun mu kardeş ? okurken beynim yandı.

Güzel espri, Ama gerçek bu ne yazık ki.

Bazı arkadaşlar (yanlış anlaşılmasın-gereksiz tartışma olmasın diye isim vermek istemiyorum.)

İyi niyetli ve özü yardımcı olmak için çırpınan bu arkadaşlar; 

Çok tezcanlılar, çok aceleciler, hiperaktifler.  Bilgili ve bilgilerini karşılıksız paylaşmak için çırpınıyorlar.

Amma velakin, iş yazmaya gelince yukarıda dediğim gibi çok aceleciler ve nokta, virgül, paragraf, satırbaşı vs. vs. dinlemiyorlar.

Bu nedenle yazılanları okumak gerçekten zor oluyor. 

Halbuki,  Yazmak KONUŞMAK demek, Okumak DİNLEMEK demektir.

O zaman sormak lazım, çok hızlı konuşanı kim anlar. 

Oysa tane tane ve vurgulu konuşunca herkes anlar.

NOT : Bu yazımı bir eleştiri değil. Bir büyüğünüzün tavsiyesi olarak kabul edin.

• Like 5
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

Tavsiye sistemler: Windows 10 2015 + Windows 8.1 Embedded Industry Pro Mutlaka deneyin! > Not: AERO özellikleri açık aktif gelir! :) 

Lite Sistemlerle ilgili yorumum:

Lite sistemler istikrarsız , eksik , uyguma ve sürücülerin kullanacakları alt yapıların eksikliklerinden hatalar silsileleriyle sürekli sorunlar yaratacaktır yıl oldu, 2020 / 2021 'e geldik cd boyutu lite vb. sistemleri mecbur kalmadıkça kurulmaması taraftarıyım. En kötü  XP veya Linux sistemlerle yola devam etmek bu kapsamda doğru tercih olacaktır naciz görüşüm. :) 

• Like 1

KHEDIRA, 28.12.2020 - 21:29 yazdı:

Canım benim :D zaten son paylaştığım sistem resmen Lite gibi yani 600-700MB Ram yiyor, bunuda paylaştıkdan sonra  @Emre028 kardeşim test etti hatta kurulumda dakika tuttu adam seri kurulmasıyla alakalı, yani daha ne olsun :D ben son modifiyemi sizlerle paylaştığımdan bu yana kullanıyorum, bende hiiiç bir sorun Çıkartmadı Güncellemelerim zaten kapalı, yani Lite yapmak tamam dosya boyutunu düşürüyor, fakat stabiliyetide bozuyor. Akıcı seri Donmadan Fazladan ram kullanmadan stabil çalışıyor daha ne ? :D Artı benim Kronik Upload sorunum var bunu aşmadan yeni sistem paylaşmak zor, birde kendi  şahsi işlerimde yoğun kısaca ben yardımcı olamıycam, kendi bilgisayarımda da halaa şunu kullanıyorum : 

Edited by EASMurat
  • Like 1

• 4 ay sonra...
lored55, 24.02.2014 - 02:52 yazdı:

Please register to see this content.

Ellerine sağlık arkadaşım sistem gayet stabil çalışıyor nedense bu tip lite paylaşımlar artık yapılmıyor forumun bence bu paylaşımlara ihtiyacı var indirecek arkadaşlar düşünmeden indirebilir normal 8.1 e göre çok çok hızlı..

Merhaba reis, arkadaş linki koymuş fakat linker kırık indiremiyorum. Acaba sende iso dosyası varsa upload edip link atabilir misin? 

• Like 1