Jump to content

Bedava Windows 8.1'mi Geliyor?

temmuz
 Share

Recommended Posts

"Windows 8.1 with Bing", bedava olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde internete sızan bu farklı Windows 8.1 yapısı, bedava Windows olabilir!

zp44.jpg

Zeynel A. Öztürk

İnternete sızan diğer Windows 8.1 Update 1 yapılarından farklı "Windows 8.1 with Bing" yapısı, merak uyandırmıştı. Microsoft'taki bağlantılarıyla tanınan Mary Jo Foley, bu yapının Microsoft'un bir "deneyi" olduğunu söyledi.

Zdnet'ten Mary Jo Foley'in ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberine göre Microsoft, Bing hizmetlerini entegre ettiği bu Windows sürümünü gelecekte bedava olarak sunmayı planlıyor. Microsoft'un Bing'i teşvik eden çeşitli programlar sunduğunu biliyoruz. Bu rapor doğruysa Bing reklamlarıyla ve tanıtımlarıyla dolu bir Windows'un ücretsiz olarak sunulması gerçekten de sözkonusu olabilir.

Kulağa hoş gelse de işletim sisteminin içinde reklamlarla uğraşmak, çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek bir şey olsa gerek. Yine de raporda "deney" olarak adlandırılan bu iddiaların gerçeğe dönüşmeyebileceğini unutmamakta fayda var.

Chip Online - 28/02/2014 15:00

Haberi olmayan akkadaslar için üniversite öğrencisi olupta unıversıte e-posta adresıne sahıp olanlar bill gates amca win8.1 embeded endustry ve birçok microsoft yazılımıda dahil zaten ucretsız veriyor.. Sahsen suan onu kullanıyorum ve cok memnunum.

Oğluma hemen haber vereyim. :shifty:

Haberi olmayan akkadaslar için üniversite öğrencisi olupta unıversıte e-posta adresıne sahıp olanlar bill gates amca win8.1 embeded endustry ve birçok microsoft yazılımıda dahil zaten ucretsız veriyor.. Sahsen suan onu kullanıyorum ve cok memnunum.

nasıl alıyoruz peki?

Üniversite e postası nasıl alabiliriz? 

üstteki yorumlar konu değilde tamamen   

bu yorum ile alakalı :D :)

üstteki yorumlar konu değilde tamamen   

bu yorum ile alakalı :D :)

Edu.tr uzantılı e-posta adresi gerekli ben acıkogretımde okuyan bır arkadasınkını kullanmıstım .Sızde ole yapabilirsiniz. edu.tr uzantılı adresi hiçbiryerden alabileceginizi veya bulabileceginizi sanmıyorum. (unıversıtelerden hariç). Ama tavsiye ederim lite ve hafif endustry çok begendim.

Anladım peki ben Üniversite okuyorum oradan mail alamam, acaba okulun sayfasında iletişim kısımında bulunan sonu edu.tr ile biten herhangi bir mail adresi yazsam sıkıntı olur mu?, Yani oraya onay maili vs. gidiyor mu? yoksa sadece yaz geç mi :D

Anladım peki ben Üniversite okuyorum oradan mail alamam, acaba okulun sayfasında iletişim kısımında bulunan sonu edu.tr ile biten herhangi bir mail adresi yazsam sıkıntı olur mu?, Yani oraya onay maili vs. gidiyor mu? yoksa sadece yaz geç mi :D

onay maili geliyor yazgeç değil

Edited by efes34

beyantt 

arkadaşımızın postunu görünce hemen girip üye oldum bi çok uygulaması var Windowsun bildiğimiz Windows Server 2008 Enterprise Visual Studio Professional vs üniversite e posta adresiniz öğrenci girişi yaptığınızda çıkması lazım. Şifreside öğrenci şifresi ile aynı Selçuk Üniversitesinde fakat diğer üniversiteleri bilemeyeceğim.

beyantt 

arkadaşımızın postunu görünce hemen girip üye oldum bi çok uygulaması var Windowsun bildiğimiz Windows Server 2008 Enterprise Visual Studio Professional vs üniversite e posta adresiniz öğrenci girişi yaptığınızda çıkması lazım. Şifreside öğrenci şifresi ile aynı Selçuk Üniversitesinde fakat diğer üniversiteleri bilemeyeceğim.

Aynen bende giriş yaptım. okul eposta adresime doğrulama geldi, kayıt oldum. win8.1'i yükletiyor.

pre_1393612668__ekran_alnts.jpg

Hayırlı olsun orjınal windows sahıbısınız. Gule gule kullanın ek programlarda cabası tabiki. Win 8.1 pro dan ne farkımı var bence hıcbır farkı yok ben 2 aydan fazla suredır kullanıyorum hiç bir farkını gormedım azda olsa hissedilir derece hız artısı hariç ssd 510 okuma bir hdd ile makınanın ne zaman acıldıgını takıp edemıyorum. Çok begendım. Ayrıca yınede lisanlama yapmak ıstersenız kms versıyanları ıle lisanlama yapapiliyorsunuz. (size özel oldugu için zaten orjınal ona gerek yok)

Edited by beyantt

Hocam şu üniversite mailini ben anlamadım nasıl alıyoruz üniversitenin öğrenci işlerinden falan mı :)

Üniversite okuduğunda zaten vermeleri lazım. Yani gidip istemen gerekmiyor diye biliyorum ben ki çoğu üniversitede var sanırım hangi üniversitede okuyorsunuz ?

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...