Jump to content

Bilgisayar Tavsiyesi

Share

Recommended Posts

Öncelikle iyi günler dilerim.

Üniversite öğrencisiyim evimde masaüstü bilgisayarım var bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor , ancak okulda sunum yapmam gerekiyor veya arkadaşlarla bir yerlerde toplanıp ödev yapmak gerekiyor bunun için bir dizüstü bir bilgisayara ihtiyacım var. Benim için olması gereken özelliklere gelirsek sunum yapabileceğim ( bazılarında projeksiyona bağlanması için çıkış olmuyor) , pil ömrünün iyi olması , kolay taşına bilmesi , 1080p filmleri takılmadan oynatabilmesi , usb 3.0 ve son olarak SSD olması.

Bütçe konusunda bir karara varmış değilim çünkü ücreti ailem ödeyecek bu yüzden çok abartılı fiyatlar olmadan öğrenciye olabilecek tavsiyelerinizi bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Edit:

Son olarak ihtiyaçlarım bunlar net bütcemide belirttim 1 hafta içinde alacağım yardımlarınızı bekliyorum.
Aradığım özellikler: SSD + USB 3.0 + Projeksiyon a Bağlaya bilmek için gerekli çıkışa sahip olma + Pil ömrünün uzun olması + Isınma probleminin olmaması(ayrıca soğutucu almayı düşünüyorum ancak dizüstünde kullanırken ısınma derdi olmasın yeter, diz üstünde kullanırken en fazla 1080p film izlerim) + oyun oynamak ve film izlemek içinde kullanılmaya uygun. 

Bu özelliklere sahip 3000TL ye kadar olan tercihen fiziksel mağazalardan(vatan, teknosa, mediamarkt) alınabilecek ürünler hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı ve tavsiyelerde bulunmanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler 001_smile.gif

Edited by feten

Vatan Bilgisayardan:

Asus N550jv

Asus S451lb

Asus S551lb 

Bunlar fena gelmedi bana tabi hepsi senin bütçe aralığında değil ama yerinde olsam bunlardan birini düşünürdüm.

Her ne kadar da dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlar kadar performans vermeseler de bu üçü arasında seçim yapmam istenseydi N550jv olanı seçerdim. Hemde indirimde olduğu düşünülürse bence çok mantıklı bir seçim olurdu. Ayrıca özelliklerine bakılırsa geleceğe dönük bir yatırım olurdu.

Tabi sonuçta kullanacak olan sensin o yüzden son söz senindir tabi, ve de seçimde....

Şimdiden bilgisayarın hayırlı olsun. 

Son olarak ihtiyaçlarım bunlar net bütcemide belirttim 1 hafta içinde alacağım yardımlarınızı bekliyorum.
Aradığım özellikler: SSD + USB 3.0 + Projeksiyon a Bağlaya bilmek için gerekli çıkışa sahip olma + Pil ömrünün uzun olması + Isınma probleminin olmaması(ayrıca soğutucu almayı düşünüyorum ancak dizüstünde kullanırken ısınma derdi olmasın yeter, diz üstünde kullanırken en fazla 1080p film izlerim) + oyun oynamak ve film izlemek içinde kullanılmaya uygun. 

Bu özelliklere sahip 3000TL ye kadar olan tercihen fiziksel mağazalardan(vatan, teknosa, mediamarkt) alınabilecek ürünler hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı ve tavsiyelerde bulunmanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler 001_smile.gif

Anladığım kadarıyla bilgisayarda oyun oynamayı düşünmüyorsunuz. Sunum, film,müzik,internet vb. Bu amaçla kullanılacak bir bilgisayar için 2,000 TL. ve üzeri para ayırmak bence çok mantıksız. 1,400 TL civarı amacınıza uygun gayet güzel cihazlar var. Bir çok arkadaş önerisinde bana göre uçmuş.  Yazık o paraya... O özellikleri kullanmadıktan sonra ne anlamı var bilgisayarda bulunmasının? Ha yani olsa fena mı olur, hayır neden olsun. Ama arkadaş da bahsetmiş, öğrenciyim, ailemden destek alıyorum diye. Abartmanın anlamı yok. Marka takıntınız yoksa, Casper,Samsung,Acer gibi markalara da bakabilirsiniz. Bilgisayarın ana bileşenlerini belirli firmalar üretir, bugün çok kaliteli dediğimiz Asus'ta da bu bileşenler kullanılır, Casper marka bilgisayarda da... Ama ne olur mesela, Asus'un soğutma sistemi, kasa kalitesi, tuşları biraz daha iyidir, tek fark bu ve benzeri... Samsung da oldukça kaliteli bir markadır. Ama ben cihazımı masanın üzerine koyduğum zaman biraz havam olsun derseniz, cihazın üzerindeki etikete yüksek bir miktar para ödeyerek, Apple,Asus gibi markaları tercih edebilirsiniz. Benim tavsiyem bu şekilde. Bütçe ve marka konusunu netleştirirseniz bilgisayar önerisine ihtiyacınız olmadan kendiniz  bulursunuz. Güle güle kullanın.