Jump to content

tasınabılır usb hdd nasıl yapılabılır?

emreXyeser

Recommended Posts

arkadaslar ben bır tasınabılır usb hdd yapmak ıstıyorum ama bıraz bılgınıze ıhtıyacım var

sunu belırteyım tamamen zevk ıcın yapaagım eger basarırsam cok buyuk bı basarı olacak vede kendı ımalatımı kullanamk daha bı zevklı oluyo

sorunlar sunlar

ıde dısk ıcın kacıncı pınlerı usb de hangı kablolara bırlstırmem geerktıgı ve sata ıcın hangı kabloları usb de hangı kablolara bırlesmesı gerektıgı ve bunun calısması ıcın dısk ıle usb kablo arasında bı elektronık devre olması gerekıyomus bıldıgım kadarıyla bu devrenın bılesenlerı ve seması varsa paylasmanızı rıca edıyorum

az cok pcden ve elektronıkten anlarım ve bu ısı basarmak ıstıyorum ustalarında yardımıyla tabı

ustalar yardımlarınız beklıyorum sımdıden tesekkurler

NOT: eger elınde tanısabılır hdd kutusu olan varsa ve elektronıkte anlıyosanız devreyı okuyup malzemelerı soylersenız yardımınız olabılır tesekkurler

bende bi tane usb kutu var. 25 ytl ye aldım. bilgisayarcıda usb kabloda vardı. ideyi usb ye çeviren. biraz daha pahalıydı. usb kutuda ki devrede gl811usb yazan bir çip var. önemli olanda o sanırım. elektronikçilerde falanda bulunabileceğini sanmıyorum

taşınabilir 2.5" hdd kutusu var ama, elektronikten anlamıyorum, nasıl yardımcı olabilirim.Resimini yollayabilirim isterseniz

doruk kardes eger mumkunse bı kac ayrıntılı resım koyabılırmısın zahmet olmassa vbelkı bı yardımı olur teskkeur ederım sımdıden

pusula8 kardesım gl811usb yazan bir çip var demıssın eger devreyı bı gorsem yakından ınceleme sansım olsa bı sekılde cıpın ıcerıgını bulup ona benzer bı cıp veya onun gıbı bır cıp yapmayı deneyecegım

yorumlar ıcın saolun

Fotograf makinesi abimde oldugu için net bir resim çekemedim, webcam ile çektiğim resim de bu kadar oldu. 1. numara ön tarafı,2 numaralı resim arka tarafıdır.

Please register to see this content.

Fotograf makinesi elime geçince daha iyi bir resim yollayacağım.Bu resim kutunun içindeki devreye ait olan resimdir.

Fotograf makinesi abimde oldugu için net bir resim çekemedim, webcam ile çektiğim resim de bu kadar oldu. 1. numara ön tarafı,2 numaralı resim arka tarafıdır.

Please register to see this content.

Fotograf makinesi elime geçince daha iyi bir resim yollayacağım.Bu resim kutunun içindeki devreye ait olan resimdir.

doruk dostum emek verıp yardımcı olmaya calısmıssın ama bu resımde hıc bısı gorunmuyo bu resımden bısı anlamak zor neyse emegının hakkı odenmez cıddıye alıp o resmı oraya koyman bıle gusel bı davranıs saol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...