Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 8.1 Pe [x64] [08.04.2014]

köylü
 Share

Recommended Posts

Bunu hangi amaçlarda kullanabiliriz.

herhangi bir sistemi hatasında bilgisayarın içindeki verileri kurtarmak için veya hard diski olmayan bir bilgisayarda işletim sistemi çalıştırabilmek için

Edited by ArminVB

• Editor

update 1 değildir saf olanı derken nedemek istedin anlamadım? saf olanı zaten bildiğimiz boot.wim dir eklenenler capsta görünüyor ayrıca netframework 2.0-3.0-3.5 direkx11 visualc bileşenleri eklenmiştir ayrıca bu kurulabilen bir sistem değildir ramden çalısır format atılarak kurulan işletim sistemleri ile karıstırılmasın

Edited by köylü
  • Like 2

update 1 değildir saf olanı derken nedemek istedin anlamadım? saf olanı zaten bildiğimiz boot.wim dir eklenenler capsta görünüyor ayrıca netframework 2.0-3.0-3.5 direkx11 visualc bileşenleri eklenmiştir ayrıca bu kurulabilen bir sistem değildir ramden çalısır format atılarak kurulan işletim sistemleri ile karıstırılmasın

saf derken işte eklentisiz demek istedim... update 1 ne zaman çıkar bugun çıkar dediler. PE için zaman alacak heralde. bu arada x64 olması süper ... 

• Editor
title Windows 8.1 Pe Kurulumu
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/Win8.1SE_x64.ISO
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

kodlar USBMENU IMAGES Klasörüne göredir yolu değiştirip istediğiniz yerden çalıstırabilirsiniz

• Like 2

set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

kodlar USBMENU IMAGES Klasörüne göredir yolu değiştirip istediğiniz yerden çalıstırabilirsiniz

bu kod çok sağlamdır. Acronis ghost pe sistemler için birebirdir. Çoğu bootable iso'yu çalıştırır. Lakin os isosunda blue_life'ın isodan 7-8 xp boot etme konusuna bakmalısınız.

set BOOTFILE=/BOOTMGR

allah razi olsun abi 

• Editor

hocam çok sağolun içerisinde hdtune varmı acaba.yoksada entegre edebilirmiyiz ?

[attachment=1237:Desktop.rar]

Rar içeriğini c sürücüsüne cıkart c:\test klasörüne iso içinden boot.wim dosyasını koy c:\test içerisindeki x.cmd yi yönetici olarak çalıstır

USB Multibootta denedim. Çok güzel çok hızlı. İntel Wirelesimle internete de girdim. Usta ellerine sağlık gerçekten çok iyi olmuş.

Katılıyorum.

Köylü

Bu çalışma olunca senin önceki win7pe ve win8pe çalışmalarını kullanmaya gerek yok sanırım. Senin fikrin ne?

• Editor

pe scripti yazanlar güncelleme yaptıkca pe sistemleri güncellemeye devam edeceğim kullandığınız makinada sorun cıkarmazsa diğerlerini kullanmaya gerek yok

fakat win8.1 se kullanmak için 768 mb ram istiyor düşük ramlı pc lerde daha evvel yaptığım xpe lazım olacak gibi

Edited by köylü
  • Like 1

Köylü

Bu çalışma olunca senin önceki win7pe ve win8pe çalışmalarını kullanmaya gerek yok sanırım. Senin fikrin ne?

Bende sana katılıyorum bu gayet güzel.

Dolayısıyla önceki win7 PE ve Win8 SE ye ayrıca KXPE ye ve BlueXP ye gerek yok.

Sadece BlueXPE ve KXPE nin açılışları daha hızlı. (Eski bilgisayarlarda fark gösterebilir.)

Köylü Usta tekrar eline sağlık.

• Like 1

Bu paylaştığın sistem bir anlamda dar zamanlarda kullanılabilecek sistemmidir? Portable işletim sistemi de diyebilirmiyiz?

İndirdirdim ve denedim ama 32 Bitte çalıştırılamaz uyarısını verdi. 32 Bitte çalıştırma yöntemi varmıdır yada yalnızca 64 Bitli işletim sistemini kullanıyorsakmı kullanabiliriz?

Edited by onuluturk