Jump to content

Wifi Ile Bağlanırken Böyle Yazı Çıkıyor

FeLSeFeCi
 Share

Recommended Posts

modem hacklenmez genelde insanlar modem arayüz şifresini değiştirmez ve herkez 192.168.1.1 ve benzeri modem ip sini yazarak kullanıcı adı ve şifre zaten bellidir. Onu değiştirerek mac filterı kullanarak modem sahibinin arayüzüne girmesini bile engelleyebilir. Modem arayüz şifresi internet wireless WPA2 şifresi kadar önemlidir. Kesinlikle WEB şifresi atamayın. Kırılması 5 dakikadır

sanırım modemin markası airties 205 olmalı

evet rt 205

kampanyalı modemlerde bu hatayı veriyor yapman gereken şuanda modemin arkasındaki reseti kullanmak modemini resetle ve yeniden wpa2 şifresi koy sorunun çözülecektir

hocam modem ne kampanyalısı 5 yıl oldu :) 1 kere tamir yüzü gördü  bu arada wpa2 yapacam yeni şifre yazdım kaydet diyorum geçersiz grup şifresi diyor.

modem sana mı ait.sana aitse kullanıcıları azalt

bana ait o yazı çıkınca 198.168.2.1 giriyorum 5 tane var ayrıca nasıl mac engelleyecez engelleyiroum olmuyor

Edited by FeLSeFeCi

evet rt 205

hocam modem ne kampanyalısı 5 yıl oldu :) 1 kere tamir yüzü gördü  bu arada wpa2 yapacam yeni şifre yazdım kaydet diyorum geçersiz grup şifresi diyor.

bana ait o yazı çıkınca 198.168.2.1 giriyorum 5 tane var ayrıca nasıl mac engelleyecez engelleyiroum olmuyor

Açılan pencerede MAC filtrelemeyi etkinlestir ve izin ver kutularını işaretleyerek Ekle düğmesinin sağındaki alana kablosuz ağınıza erişmesine müsade edeceğiniz cihazların kablosuz MAC adresini 00-23-45-67-89-AB formatında yazarak Ekle düğmesine basınız. Eğer MAC adreslerini girdiğiniz kullanıcıların kablosuz ağınıza erişmesini engellemek istiyorsanız, İzin ver yerine Engelle seçerek cihazların kablosuz MAC adreslerini ekleyiniz ve kaydediniz

4mRXbY.png

şifreyi bilseler dahi senin internete bağlanamazlar.kendi mac adresini izinver kutucuğuna yaz kaydet.

hocam biz gene sağlama alalım wpa2 yapalım yapamadım onu bu arada Açılan pencerede MAC filtrelemeyi etkinlestir ve izin ver kutularını işaretleyerek Ekle düğmesinin sağındaki alana kablosuz ağınıza erişmesine müsade edeceğiniz cihazların kablosuz MAC adresini 00-23-45-67-89-AB formatında yazarak Ekle düğmesine basınız. İzin verdiklerimin haricinde başka kimse bağlanmaz dimi sadece izin verdiklerim

hocam biz gene sağlama alalım wpa2 yapalım yapamadım onu bu arada Açılan pencerede MAC filtrelemeyi etkinlestir ve izin ver kutularını işaretleyerek Ekle düğmesinin sağındaki alana kablosuz ağınıza erişmesine müsade edeceğiniz cihazların kablosuz MAC adresini 00-23-45-67-89-AB formatında yazarak Ekle düğmesine basınız. İzin verdiklerimin haricinde başka kimse bağlanmaz dimi sadece izin verdiklerim

ben yaaptım. pc inteernete giriyor telefonum giremiyor

yaptıktan sonra kAydetmelisin..

Edited by coolvars

mac filtresi güvenli değildir. backtrack ile rahatlıkla kopyalanabilir. AIRTIES markalı modemler kırılması zor olan modemler.Şimdilik evil twin( Şeytani ikiz) yöntemi ile izinsiz şifreniz elde edilebiliyor mac adreslerinide değiştirip internete çıkabilirler (ağdaki bilgisayarların adreslerini). wpa2 şifresini telefon numarası yapmayın, basit isim ve dogum tarihide yapmayın. wps özelliği olan modemlerin wps özelliğini kapatın ( tp link, zyxel, zte, vodafone modemler ve access pointler dahil) airties kullanıcıları daha şanslı bu konuda.

modeminizin güvenlik açığının olup olmadığını panetrasyon test ile anlayabilirsiniz.

modem kanal numarasını 11 den daha yukarı yapmayın bazı telefonlar desteklemiyor.

Edited by dnz_horoz20