Jump to content

Ttnet; Online Işlem Merkezine Girdiğimde Uyanır Mı

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar son zamanlarda bu konudan muzdaripim. Eskiden 8 mbitteyken kotamı aştığım halde uzun süreli hızım düşmüyordu. Şimdi ise 16 mbitteyim haliyle kotayı aştığımdan eminim. 4-5 gün önce baktığımda 64 gb'ta idim. Tarifemin akn kotası 75 gb. Hal böyleyken ttnet online işlem merkezine girip kotamın son durumunu öğrenmek istiyorum ama ttnet uyanır diye korkuyorum. Daha önce ttnetin kampanyaları vardı hatırlarsınız: Online işlem merkezine girin hediye kazanın gibisinden. Demekki bizim online işlem merkezini her ziyaret ettiğimizde kayıt altına alıyorlar. İşte bu yüzden de girmiyorum ki akıllarına gelmesin kotayı aştığım.

Bu yüzden bu konudan iyi anlayanlardan yukardaki sorunuma cevap vermelerini istiyorum. Sizce mümkün olabilir mi? Çakarlar mı köfteyi? :D

eydsl 3 diye  program var  ttnet bilgilerini girip kullandığın GB tı görebilirsin. 300 gb ta yaklaşmışım. deniyeceksen o programı dene. belki geçmemişindir. bugta falanmı kaldı acaba.. Wolfteam oynarken bazı itemler bende sınırsıza dönüştü ve kurcaladım hepsi gitti :(

eydsl 3 diye  program var  ttnet bilgilerini girip kullandığın GB tı görebilirsin. 300 gb ta yaklaşmışım. deniyeceksen o programı dene. belki geçmemişindir. bugta falanmı kaldı acaba.. Wolfteam oynarken bazı itemler bende sınırsıza dönüştü ve kurcaladım hepsi gitti :(

W26Nkm.jpg

bizim bir arkadaş ttnet'de çalışıyor, yaptığı iş ise; özel bir panel'i izliyor sürekli. kota sorgulama sayfasına girenler, bu ve meslektaşlarının paneline düşüyor, eğer kotalarını aşmışlarsa, hemen gidip hızlarını düşürüyor. dedim sana çok küfür ediyorlar ha haberin olsun, biliyorum sürekli kulağım çınlıyor zaten dedi.

neyse dalgamızı geçtik, arkadaşlar sene 2014, fotoğraflardaki yüzlerden kişi tanıma yapılabilen, videodaki plakayı otomatik yakalayıp araç sorgusu yapılan bir teknolojinin olduğu devirdeyiz. siz sanıyor musunuz ki koca şirket kullanıcısının kotayı aşıp aşmadığını sadece kullanıcı kota sorgulama yaptığında anlayabilsin? bana bunu yap deseler oturup, sql trigger'la, cron job'la bile yaparım. böyle fantastik düşüncelere nasıl kapılıyorsunuz çok merak ediyorum :D

Girip girmene gerek yok ben hic kota sorgulamam ama adil kullanımı asınca otomatik bi web sayfasi açınca hızınız düşürüldü uyarısı geliyor zaten.kotayi 1 kb bile assan hızın düşer yani. Zaten 16 mgbt diye veriyolar alt yapı yok adam gibi 3 mgbyti geçmiyor hız kaldı ki adamlar düşürmeye yer arıyo zaten hızı.

var

her ay

hemde download sırasında kotayı geçer geçmez düşürüyor ttnet

şu an düştü mü senin ki?

Edit: düşmüş. Ya benimkini niye düşürmüyorlar o nu anlamadım?

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

Tek derdin bu olsun. Akıl işi mi senin online işleme girdiğini takip edip aha bu kotayı geçmiş ver kırbacı diyecek :-))) düşmüyorsa hızın indir işte bol bol. :-))

Öyle yapıyorum zaten ama online hizmet'e giremiyorum valla uyanacak billah uyanacak :D

Online işlem merkezine giriş ve sonrası tıkladığın herşey kayıt alrına alınıyor. Zaten bunu online işlem merkezinden kendinde görebilirsin. :)

hızım 20 mbit geçen ay roket yaptım 100 mbit hala hızım 100 mbit

o zaman ttnet online'a girmemek lazım. :icecream:

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

super online kullanıyorum akk bugda düşmüyor 50 gb dan sonra düşmesi lazım düşmüyor modemi resetlersem düşüyor biraz araştırıldığında adil kullanım kotasını modem ayarları üzerinden ayarlamak mümkün diye biliyorum (Not: şu an olan bişiy değil bayadır düşmüyor gayette memnunum)

bir zamanlar ttnet kullanırken ben de adil kullanım kotasını geçmeme rağmen hızım hiç düşmüyordu.1 yıl boyunca böyle devam etti.kota sorgulama sayfasına da giriyordum gene de düşmüyordu.sonra ne mi oldu interneti kapattırdım şu anki sistem nasıl bilmiyorum

• 1 ay sonra...

arkadaşım mayıs'ın 25'indeyiz daha, ay bitmeden ne faturası?

mayıs ayı başladığından beridir fatura gelmedi. Normalde bana her ayın 12-13'ünde fatura gelirdi yatırırdım. Zaten ttnet şöyle diyor her ayın birinde o ayın faturası kesilir 12-si 15-i arası sistemlere düşer. O yüzden soruyorum.

ben dün uyarı aldım kotayı aştığım için 3 mbte düşmüş ve hiç işlemlere girip kontrol etmişliğim yok

zaten 3 gun sonra eski hızına döner. bı kac gun dusuk ınternet kullanırız sorun olmaz::)

dedığin gibi olsa koça şirket kullanıcıların işlemlere girmesinimi bekleyecek kota düşürmek için:)