Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Xp Professional Nisan 2014 Easy Sysprep 7Z

köylü
 Share

Recommended Posts

Bu kod ile çalışır fakat xp_kur.7z nin anadizinde olması lazım klasörde olursa kurulum devam etmez

kurulum devam eder aslında o da şöyle: iso dosyasının yerini soracaktır ordan flash diskindeki ilgili iso dosyasını gösterdin mi kurulum devam eder.

Edit: Unuttum flash diskteki xp.7z  dosyası haliylede 7z olduğu için kurulum devam etmez doğru..

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

sanal makinada deniyorsan svchost.exe hatası olabilir gerçek kurulumda programların sorunsuzsa hepsi kurulacaktır

virtual boxda alıyorum svchost hatasını gerçek denemedim henüz deneyince yazarım sonucu. Birde XP_KUR.7z dosyasını açtım, görsel açıdan editliyorum biraz :)

1. Murat demek istediğim o değildi :D
2. Yukarda verdiğin kod ile flasha atarsan iso dosyasını bulamaz. (diye biliyorum) Çünkü köylü boot.gz'yi yaparken ana dizine atılacak şekilde ayarlamış olması lazım ki verdiği kodda da öyle yazıyor. Yani senin verdiğin kod ile ön kurulum (mavi ekran) gerçekleşir ama ikinci kurulum ekranında iso dosyasının yerini sorar.

Bu arada demek istediğim ise windows'un C sürücüsüne kurduğumuz grub4dostan bahsediyorum. Format atarken usb falan takmana gerek yok. Direk bilgisayar açılırken ve hiçbir aygıt takmadan ;)

Hımmm Paron doğru anlamamışım desene... O kodu bulursan bende istiyorum örneğin D'ye atacaksın multiboot dosyalarını yani grup4dos komutlarını, ama seçilen sistemin C'ye kurulmasına rağmen her açılışta menu gelmeyecek bir kod benide inanılmaz derecede mutlu eder :)

Hımmm Paron doğru anlamamışım desene... O kodu bulursan bende istiyorum örneğin D'ye atacaksın multiboot dosyalarını yani grup4dos komutlarını, ama seçilen sistemin C'ye kurulmasına rağmen her açılışta menu gelmeyecek bir kod benide inanılmaz derecede mutlu eder :)

buraya bir göz at anlayacaksın o zaman :)

http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/#entry552906

Windows 8/8.1/8.1U1/8.1U2 için buraya bak:

http://www.tnctr.com/topic/216644-windows-881-oenyukleme-menusune-grub4dos-kurulumu/

Edited by RoyalCrown_SeRCaN
  • Like 1

içerisine eklediğim katılımsızlar tam kurulacağı sırada hata veriyor, tamam diyorum bir sonraki program hata veriyor bu kez de  :hım:

59YLol.jpg

atacagın katilimsiz programların isimlerinde kesinlikle boşluk olmasın yoksa hata verir.....örnegin;    nero.8.micro   yazacaksın hata vermez amma   nero 8 micro   şeklinde yazarsan hata verir..bunlara da dikkat etmez lazım

Edited by bozart

Windows Xp Professional Nisan 2014 Easy sysprep 7z

eYYwaqJ.gif

Bu güne kadar çıkan tüm güncelleştirmeler eklenmiştir kurulumun son asmasında netframework 3.5 kurulumu pro klasöründen gercekleşir son asama biraz uzun sürebilir her zamanki gibi yine tüm driverlar eklenmiştir son ve istek üzerine yapılmış xp çalısmamdır

iso boyutu:700mb

iso SHA-1=BC8C817E06067CDC7EDC2F41E2308650C87C023E

link:

http://turbobit.net/cm4561ihpuso.html

ilk öncelikle köylü arkadaşımızın ellerine emeklerine sağlık... xp denince senin hazırladığın sistemlerden şaşmam ama bir de şu var ki microsoft xpye desteğini tamamen kaldırdı ve artık xp kurmak biraz tehlikeli olmaz mı kimse hacklenmek istemez demi artık öyle bi yere geldik butun hayatımız bilgisayarların içinde kurulmuş bir zaman ve bu biraz korkutuyor...

Köylü Usta,

HP 9250 HDX dizüstü sistemime sorunsuz bir şekilde kuruldu.

ITECIR ve AverTV Driver'ı hariç tüm driver'ları tanıdı.

PRO klasörüne attığım katılımsız programlarıda kurdu.(winRAR 5, 7Zip 9.32 Hariç)

3-4 saat içerisinde kullandığım kadarıyla sistem gayet hızlı ve stabil.

Şu an bu sistemden yazıyorum.

Ellerine sağlık Ustam.

üstad grupmenu deki kodu menü.lste attım fakat GZFILE bulunamadı hatası aldım.dediğin isodaki bütün dosyaları usb ana dizine attım. usb yi biçimlendirip dosyaları ana dizine atınca grupmenu deki kodu görür mü.Multiboot kullanmak istiyorum ve winsetupfrom kullanıyorum. no such command uyarısı veriyor. Sizin verdiğiniz  programla atıyorum oluyor ama aynı kodu multiboot sisteme eklediğimde sorun çıkıyor. yol gösterirsen sevinirim.

Edited by ferhat5567

atacagın katilimsiz programların isimlerinde kesinlikle boşluk olmasın yoksa hata verir.....örnegin;    nero.8.micro   yazacaksın hata vermez amma   nero 8 micro   şeklinde yazarsan hata verir..bunlara da dikkat etmez lazım

biliyorum Türkçe karakter ve boşluk yok ama neden hata veriyor anlamadım  :biggrin:

• Editor

üstad grupmenu deki kodu menü.lste attım fakat GZFILE bulunamadı hatası aldım.dediğin isodaki bütün dosyaları usb ana dizine attım. usb yi biçimlendirip dosyaları ana dizine atınca grupmenu deki kodu görür mü.Multiboot kullanmak istiyorum ve winsetupfrom kullanıyorum. no such command uyarısı veriyor. Sizin verdiğiniz  programla atıyorum oluyor ama aynı kodu multiboot sisteme eklediğimde sorun çıkıyor. yol gösterirsen sevinirim.

kendi multibootunda kullandığın kodları paylasırmısın

ben kurdum gerçekten çok güzel..

tüm driverleri kuruyor.

güncelleme bile yaptı.office güncellemelerini.

üstad tüm çalışmalarında başarılar dilerim.......esenlikle kalınız.......... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

ata_imza.gif

Edited by italyano43

http://s3.dosya.tc/server22/vrN1KZ/2013_06_24_USB_BOOT.rar.html

rarlı dosyayı klasöre çıkart klasör içerisindeki usb_root klasörüne iso içindeki boot.gz ve xp_kur.7z dosyasını koy ve mb_usb exeyi çalıştırıp usb belleğini göster

hacı yaptığın paylaşım için çok saol yanlız bişey diyeceğım usb için nereye ve nasıl kurulucağın söğlemişsin yanlız senden bi ricam kendi 700 mb yada 1 gb'lık usb içine flaştan çalışabilir verseydin olmazmıydı acaba sığıntı nerde uğraşması çok zormu hacı yoksa kendin eklemek mi istemedin...

ben kurdum gerçekten çok güzel..

tüm driverleri kuruyor.

güncelleme bile yaptı.office güncellemelerini.

üstad tüm çalışmalarında başarılar dilerim.......esenlikle kalınız.......... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

kendi multibootunda kullandığın kodları paylasırmısın

color black/cyan yellow/cyan
timeout 10
default /default

title Start 7zNisan NiSAN 2014
map --unmap=0:0xff
map --unhook
root (hd0,0)
map /7zNisan.iso (0xff) || map --mem /7zNisan.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
configfile /grub4dos.lst || chainloader (0xff)
map --unmap=0:0xff

Üstad bu şekilde önce isoyu attım sonra içindeki xp_kur 7z ve boot.gz yi ana dizine çıkardım.Önce isoyu görüyor sonra içindeki grupmenu.lst i görüyor.Bişekilde oldu ama bende anlamadım.Direk kuruluma geçecek bir kod olursa iyi olur aslında.

Edited by ferhat5567

• Editor

iso içerisinde kod var verdiğin kodlarla iso içerisindeki kodu değiştir sadece boot.gz ve xp_kur.7z dosyasını anadizine at isoyu atmaya gerek yok program kurmak istiyorsan pro klasörünüde at

• Like 1

iso içerisinde kod var verdiğin kodlarla iso içerisindeki kodu değiştir sadece boot.gz ve xp_kur.7z dosyasını anadizine at isoyu atmaya gerek yok program kurmak istiyorsan pro klasörünüde at

üstad zaten önce bunu yaptım ve dosya  bulunamadı hatası verdi.az önce tekrar denedim değişen bişey yok.İlgine teşekkür ederim.

Emeğinize sağlık...

Sistemi indirdim, kurdum. Sürücüleri yüklerken biraz uzun sürdü. Ancak mavi ekran hatası aldım. İlginçtir ki "yeniden başlat" komutunda mavi ekran hatası çıkıyor. Bilgisayarı "kapat" yapıp tekrar açınca sorun olmuyor.

hata kodu ise şu:

pci-sys - Adress F7429AB9 baseat f7427000 Datastamp 48025266

sorun nedir? çözümü var mıdır?

• Editor

koylü, ben bunu 

burdaki yontemle flasha yazdırabılrımıyım

http://www.tnctr.com/topic/173379-tam-bootable-usb-disk-hazyrlayycy/

o programla olmaz normal iso içerinde grubdos kodları var onları kullanarak daha evvelden hazır olan bir multiboot usb de çalıstırabilirsin xp_kur.7z dosyası ana dzinde olacak boot.gz nin konumunu kendin belirleyebilirsin

Emeğinize sağlık...

Sistemi indirdim, kurdum. Sürücüleri yüklerken biraz uzun sürdü. Ancak mavi ekran hatası aldım. İlginçtir ki "yeniden başlat" komutunda mavi ekran hatası çıkıyor. Bilgisayarı "kapat" yapıp tekrar açınca sorun olmuyor.

hata kodu ise şu:

pci-sys - Adress F7429AB9 baseat f7427000 Datastamp 48025266

sorun nedir? çözümü var mıdır?

microsoftun sitesinde pci.sysnin değiştirlerek sorunun çözülebileceği yazıyor linkte orjinal pci.sys dosyası var windows\system32\drivers  klasöründeki ile bunu değiştirip dene

http://support.microsoft.com/kb/319136

http://s3.dosya.tc/server22/INgqRz/pci.rar.html
Edited by köylü
  • Like 1