Jump to content

Machinarium (Eski Ama Süper )

BioRenarD
 Share

Recommended Posts

Machinarium çok eğlenceli bir oyun.

Machinarium-dangeras-full-tek-link-oyun-

Bağımsız oyun şirketleri zaman zaman piyasaya öyle oyunlar çıkarıyor ki insan şaşırıp kalıyor. Böyle güzel oyunları yaptıkları için sevinsek mi yoksa son kullanıcıya ulaşmakta çektikleri zorluklar için üzülsek mi bilemiyoruz. Machinarium adlı oyun bize bu ikircikli duyguyu yaşatan oyunlardan biri. Oyunu Çek bağımsız oyun şirketi olan Amanita Design yapmış. Oyun flash tabanlı. Orta halli bir bilgisayarda rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun türü, Macera. Sadece mouse’un sol tuşunu kullanarak oynamanız mümkün.

ekran-alintisi.png

Machinarium’da bir robotu yönetiyoruz. Oyunu “işaretle ve tıkla” mantığıyla oynuyorsunuz. Fare ile işaretleyerek ekranda belli yerlere gidebiliyor ve belli nesneleri kullanabiliyorsunuz. Oyunda ilerleyebilmeniz için bu nesnleri kullanıp bulmacaları çözmeniz şart. Bazen iki nesneyi etkileşime sokup bulmacaları öyle çözmeniz gerekebiliyor. Ayrıca robotun boyu uzayıp kısalabiliyor, bazı yerlerde bulmacaları çözmek, bazı neslere erişmek için boy oldukça önemli olabiliyor.

Oyun oldukça sürükleyici ve bulmacaları çözmeden oyunun başından kalkmak imkansız gibi bir şey.

Tanıtım Videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=uwZBdWRSBRs

Machinarium Sistem Gereksinimleri

Yayıncı: Amanita Design
Geliştirici: Amanita Design
Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemleri: Windows XP ( bende windows 8 var genede çalışıyor ^^ )
İşlemci: Intel Pentium 4 @ 1.5 GHz / AMD Athlon XP 1500+
Ram: 256 Mb
Hard Drive: 400 Mb 
Video Ram: 128 Mb
Ekran Kartı: nVidia GeForce FX 5500 / ATI Radeon 9500
Ses Kartı: DirectX Uyumlu
DirectX: 9.0c

İNDİRME LİNKİ ( torrent ) = http://kickass.to/machinarium-repack-r-g...92252.html 

size verdiğim link torrenttendir oyun bildiğiniz gibi orijinal olarak iniyor. torrent yapmasını bilmeyen arkadaşlar bana özelden yazsınlar veya e-mail olarak ulaşsınlar seve seve yardım ederim kolay gelsin...