Jump to content

Oto Müzik Sistemi Bilgi Lazım

Mayq
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, Kartal marka aracıma ufaktan bir ses sistemi toparladım. Ürünleri tamamladım sayılır, bütçem elverdiği şekilde birkaç cihaz aldım, 

- Navitech TDC-4080 Araç Radyo http://www.n11.com/navi...80-arac-radyo-P23049855 
- GOLDMASTER RM-6993 4 YOLLU , 800W http://www.n11.com/gold...800w-hoparlor-P21746316 
- Sony Xplod XS-F1326SE 13cm hoparlör ( arkadaşım hediye etti) 

Bu ürünlerin montajını henüz yapmadım. 6x9 oval hoparlörler için 2 tane kabin aldım 20 tlye, buna benzer birşey ===>>>http://urun.gittigidiyo...or-kabini-6x9-113555830 
Ve elimde eskilerden kalma nostajik bi Aciko 350 Watt ekolayzer var :) Teybim navitech fiyat olarak çok uygun geldi ve 4X50 (%kaçı gerçek bilinmez ) çıkış güçüne bakarak aldım. Ekolayzer için arkadaşlarım "hiç uğraşma takma, yeni teyb yeter o hoparlörlere " diyorlar ve Aciko ekolayzeri takıp takmamam gerektiği konusunda emin değilim. En azından amfi alana kadar ekolayzeri takmaya değermi yani 4 hoparlör için idare edici bir ses artışı olurmu ? 
Yada ekolayzeri boşverip 100-150 tl civarında tavsiye edebileceginiz elimdeki sisteme göre bir amfi varmı ? 

Son olarakta ben bu oval 6x9 hoparlörleri kabiniyle arka bagaja koymayı düşünüyorum, sony 13cm likleri ön kapılara takmak istemiyorum kesin su alır yağmurda :) o yüzden sonylere de tek bir dikdörtgen kabin yaptırıp yanyana montajlayıp bagaja koymayı planlıyorum. Doğrumu yapıyorum ? 
Tavsiye edeceğiniz bir değişiklik veya bir düzenek varmıdır ? Mesela ovalleri Aciko ekolayzere bağla sonyleri direk teypten bagla diyen bir arkadasım var. Bu durumda deneyimli arkadaşlardan bilgi yardımı bekliyorum. 
Son olarakta hoparlörler için kullanacağım kablo seçimi konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler 

bana göre ses boguk gelir birde tavsiyem almisin ama jameson olurdu hoperlör ve teyip de uygun fiyatlara aalabilirdin ginede sen bilirsin  kabini sorucak olursan  ses düzeni fazla iyi olmaz bana göre birde ustasini bulman lazim yani herkez kabin yapamiyor  yapsa bile bas dan etkileniyor o olmazsa baska birseyden su oluyor bu oluyor kafa sisiriyor benim size tavsiyem  kabini deneyerek almaniz  arabanizi tahmin edemedigimden fazlada birsey söylemek istemiyorum ama ekolayzer de daha dolgun bir ses alirsin ses cogalma olmaz diye biliyorum sadece 

ben bir kac sene önce bir elektronikci de calistim  13 santim  jameson hoperlör vardi önde 2 tane   ve 2 tane de tiz vardi cd  calar biraz kaliteliydi galiba kamasonic mi jamesonmu hatirlamiyorum ama son ses acinca baya kaliteli ses alabiliyorduk 

Teşekkürler, acikoyu takcam haftasonu kurulumu yapcam bakalım. Amfi illaki sesi güçlendiriyor ama o kadar aşırı bir ses aramıyorum kendi halimde dinlicek kadar olması yeterli. Bu arada araç kartal 

bana göre ses boguk gelir birde tavsiyem almisin ama jameson olurdu hoperlör ve teyip de uygun fiyatlara aalabilirdin ginede sen bilirsin  kabini sorucak olursan  ses düzeni fazla iyi olmaz bana göre birde ustasini bulman lazim yani herkez kabin yapamiyor  yapsa bile bas dan etkileniyor o olmazsa baska birseyden su oluyor bu oluyor kafa sisiriyor benim size tavsiyem  kabini deneyerek almaniz  arabanizi tahmin edemedigimden fazlada birsey söylemek istemiyorum ama ekolayzer de daha dolgun bir ses alirsin ses cogalma olmaz diye biliyorum sadece 

ben bir kac sene önce bir elektronikci de calistim  13 santim  jameson hoperlör vardi önde 2 tane   ve 2 tane de tiz vardi cd  calar biraz kaliteliydi galiba kamasonic mi jamesonmu hatirlamiyorum ama son ses acinca baya kaliteli ses alabiliyorduk 

Ovalleri 55 tlye aldım o yuzden ucuz diye goldmaster tercih ettim