Jump to content

Windows 8.1 Update 1 X64 8In1 Uefı Mayıs

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

Windows 8.1 Update 1 X64 8in1 UEFI Mayıs

FCBVu1v.gif

Daha evvel verilen 16in1 sistemi içerisindeki x64 sürümler alınarak uefi kullanıcıları için tekrar upload edilmiştir önceki verdiğimden farkı yoktur link olarak premium link veriyorum uzun ömürlü olmayabilir alternatif link ekleyebilen eklesin

iso boyutu:3.21gb

iso sha-1:E3FFC497511F72A70544E6A15FC4160B3994A6F0

link:

http://ncrypt.in/folder-VWBERmTv

Alternatif

http://yadi.sk/d/saqSKvP4QwsGS
http://yadi.sk/d/Bp-uD4RZQxzaW

http://yadi.sk/d/Xyo_gM_vR2zqc

Edited by köylü

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Selamlar,

KÖYLÜ Ustanın bu paylaşımı ne zorkuklarla yaptığını tahmin ediyorum.

Ancak paylaşım linkleri gerçekten çok yavaş.

KÖYLÜ Ustanın paylaşımlarını (içeriğini ellemeden) alternatif vererek paylaşmanın serbest olduğunu da biliyorum.

Bu nedenle bende içeriğini ellemeden yandex diskime attım.

Benden sonra indirecek arkadaşlara alternatif olsun istedim.

Ama yandex te ne kadar tutabilirim bilmiyorum. (Tahminen 1 ay)

http://yadi.sk/d/saqSKvP4QwsGS

Herkese kolay gelsin.

KÖYLÜ Usta teşekkürler.

hocam emeğine sağlık yalnız sadece pro sürümünün 32 ve 64 bitini yapsanız yeterli bence hem siz fazla uğraşmamış olursunuz hemde biz daha az boyutlu dosya indirmiş oluruz ama takdir sizin

evet katiliyorum:) aynıısını windows7 içinde istiyoz :) diger sürümlere gerek yok..otomatik aktivasyon olmassa iyi olurdu

Edited by bozart

hocam sen mükemmel bir insansın. Allah senden razı olsun. İznin olursa nacizane bi fikir belirtmek istiyorum. artık32 bit kullanan pek kalmadı. İnşallah bundan sonraki paylaşımların bu yönde olur.

Edited by nmm1716

• Editor

sistemde otomatik aktivasyon yoktur seçmeli aktivasyon vardır aktivasyon koyarız neye koydun koymayız neye koymadın bir karar verin artık yahu :D

ayrıca 32 bit kullanan kalmadı diye kim demiş 32 bit kullanıcıları 64 bit kullanıcılarından fazladır elimizden geldikçe her kesime hitap etmeye devam edceğiz ayrıca 2 sürüm ve 8 sürüm arasında boyutta 100mb anca oynar 100mb için diğer sürümleri çıkarmanın mantığı nedir sizce ? dediğim gibi her kesime hitap etmye devam

sistemde otomatik aktivasyon yoktur seçmeli aktivasyon vardır aktivasyon koyarız neye koydun koymayız neye koymadın bir karar verin artık yahu :D

ayrıca 32 bit kullanan kalmadı diye kim demiş 32 bit kullanıcıları 64 bit kullanıcılarından fazladır elimizden geldikçe her kesime hitap etmeye devam edceğiz ayrıca 2 sürüm ve 8 sürüm arasında boyutta 100mb anca oynar 100mb için diğer sürümleri çıkarmanın mantığı nedir sizce ? dediğim gibi her kesime hitap etmye devam

pardon usta otomatik demişim ..seçmeli aktivasyon koymasan iyi olur nedense bende kitleniyor sistemim..sadece pro sürümünün 32 ve 64 bit istememizin nedeni bazı pc arkadaşlarım sürümlerin ne oldugunu bilmiyor hangisini kuralım diye sorup diyorlar en iyisi pro sürümünün 32 ve 64 bit eklesen yeterli.fazla şişirmeye gerek yok :) zaten full sürümler sagolsun ustalarımız form sitesini dolduruyorlar ..ALLAH TEALA SİZİNDE İHTİYAÇLARINIZI GİDERSİN:)

NOT:Windows7 içinde böyle bir sade çalişma bekliyoz

Edited by bozart

köylü sana katılıyorum. 32 bit kullananları dışlamamak gerek :) Malesef bende hala 32 bit kullanmak zorundayım. Emektar desteklemiyor 64 biti. Onun için 32 bitini bekliyorum.

Unutmadan eline sağlık güzel çalışma olmuş her zamanki gibi... 

Bu sisteme dil(en-us)entegre edebilseydim süper olacaktı.Açılışta istediğimiz dilde yüklesek.Birkaç program denedim dil seçim ekranı geliyor %100 bitiyor ancak açılmıyor.

http://forums.mydigitallife.info/threads/48600-Add-Multilingual-Support-to-Windows-8-1-Setup-DVD-automated-batch-script buradan faydalanmaya çalıştım ama eksik kalan bişeyler var işi içinden çıkamadım,Köylü üstat bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

emeğine sağlık köylü arkadaşım win8 e ilk defa girişecem 8.1 de sorun yaşayan çok arkadaşım var genellikle kurulumdan hemen sonra açılmama gibi hatalar oluyormuş ama anladığım kadarıyla burdaki arkadaşlar kurabilmişler ve kullanıyorlar. Neyse deneyelim bakalım.Hakkını helal et kardeş.

• Editor

uefi gpt disklerde kurulur daha öncekini kurduysan diskin mbr disktir ve uefi modunda kurmak için tüm diskleri silip birleştirip gpt ye çevirmen gerek her 2 sistemdeki içerik aynıdır bence gerek yok tekrar bunu kurmaya

köylü kardeş hakkın ödenmez senin diğer win 8 kurmuştum  AOMEI Partition Assistant Pro Edition proğramıyla diski gpt ye kurulu sistemde çevirdim.

bilmeyenler için yukardaki bahsettiğim proğramla windows kurulu olsa bile gpt diske çeviriyor.proğramı açın solda convert to mbr üzerine tıklayın gpt oluyor.tekrar tıklarsanız mbr oluyor. pc kapanıp açılıyor benim kullandığım tek bölüm ssd disk. proğram windowsu efi bölüme almıştır.bilmeyen arkadaşlar için yazayım uefi demek biosta diskin bir bölüm önbelleğini hafıya alıyor pc hızlı açılıyor hızlı kapanıyor

MBR ve GPT Arasındaki Farklar

[spoiler]

hard-disk.jpg

Sabit disklerle içli dışlı olanların en çok merak ettiği sorulardan birini yanıtlıyoruz.

Eğer sabit diskinizi bolca kurcalamış ve bölümlere ayırmışsanız, MBR ve GPT gibi terimlerle sıkça karşılaşmışsınızdır. Özellikle Dual-Boot Mac çalıştıran kullanıcılar bu terimlere oldukça aşinadır. Bu yazımızda ise size bu iki terim arasındaki farkları anlatacağız.

Çoğu kullanıcı, sabit disklerinin bölümlere ayrılabileceğinden haberdardır. Ancak bu kullanıcıların pek çoğu, işletim sisteminin bu bölümleri nasıl yapılandırdığını bilmez. İşte tam burada MBR ve GPT (Guild Partition Table) devreye giriyor. Farklı mimarilerde olmasına rağmen iki yapı da disk bölümleri için bilgi toplama ve yönetim amacıyla kullanılır.

Master Boot Record (MBR)

MBR, disk bölümlerini yönetmek için kullanılan, nispeten eski ancak günümüzde halen pek çok kullanıcı tarafından kullanılan sistemdir. Depolama  alanında organize edilen disk bölümlerine dair bilgiler de bu sistem tarafından tutulur. MBR ayrıca işletimsistemi için disk bölümlerini taramaya yarayan kodu barındırır.

mbr.png

Bir MBR diski, en fazla dört adet birincil bölüme sahip olabilir. Daha fazla bölüm yaratmak için dördüncü bölüm genişletilebilir olarak ayarlanabilir. Bu sayede dördüncü bölüm bünyesinde daha fazla alt bölüm oluşturulabilir. MBR diskler, bölümler için 32-bitlik kayıt sistemi kullandığı için her bir disk bölümü için 2TB sınırı vardır.

GUID Partition Table (GPT)

UEFI standardına sahip olan bu  sistem, diskin bölümlerini düzenleyen en güncel sistemdir.  Yani UEFI tabanlı bir sisteminiz varsa MBR yerine GPT kullanılması gerekmektedir. MBR’nin aksine, GPT’de teorik olarak sınırsız bölüm oluşturulabilir.

GPT, depolama alanı olarak da MBR’den bir adım öndedir. MBR’de bulunan her bir bölüm için 2TB sınırı, GPT’de 9.44ZB gibi boyutlara ulaşabilmektedir. Elbette bu değer sadece teorik olarak mümkün. Zira Windows işletim sistemlerinde her bir bölümün maksimum kapasitesi 256TB olarak sabitlenmiştir.

gpt.png

Üstteki diagramdan görebileceğiniz gibi, GPT diskler başta ve sonda olmak üzere iki GPT Header’a sahiptir. GPT’yi MBR’den daha kullanışlı yapan en önemli detaylardan biri ise bu diziliştir. GPT diskler, yedek header’ı sonda depoladığı için ana header zarar gördüğünde diskin kurtarılması çok daha kolay olur. GPT diskler ayrıca sorunları tespit etmek için CRC32 sağlama kullanır.

Diagramda dikkat çeken başka bir detay olan Protective MBR ise, BIOS tabanlı sistemlerin bu alanda bulunan bootloader ile GPT diskleri boot etmesine yarar. Ayrıca Protective MBR, GPT’ye karşı tanımsız olan disk araçlarının diske zarar vermesini engeller.

İşletim Sistemi Desteği

Intel Mac’ler standart olarak disklerinde GPT’yi kullanır. Sıradan yollardan Mac OS X’i MBR sisteme yüklemek mümkün değildir. Ayrıca pek çok Linux kernel’i GPT desteğine sahiptir. GPT diski Linux ile kullanmak için Grub 2 bootloader’ın kullanılması gerekmektedir.

Windows tarafında ise GPT diskler Windows XP’den bu yana destekleniyor. (32-bit XP hariç) 64-bit Windows 8 yüklü bilgisayarlar GPT’yi varsayılan olarak kullanırken, Windows 7 ve öncesi sürümlerde MBR varsayılan olarak belirlenmiş durumda.

Sonuç

Pek çok normal kullanıcı için MBR veya GPT disk kullanmak bir fark yaratmayacaktır. Bölüm başı 2 TB sınırı size yetiyorsa MBR diskler işinizi fazlasıyla görecektir. Ancak en güncel bilgisayarların çoğu UEFI desteğine sahip olduğu için bu bilgisayarlar sadece GPT ile çalışabilir.

[/spoiler]

merhabalar  yeni bu 

Windows 8.1 Update 1 X64 8In1 Uefı Mayıs kurdum

daha sonra

Stardock Start8 1.41 Final kurdum bilgisayarımı yeniden başlatıyorum bir türlü bu resimdeki gibi gelmiyor sanki kurulmamış gibi aynen devam ediyor. Benim dikkat edemediğim nedir acaba ?

Vrr5nTB.png

bendede ol sıkıntıyı veriyorda bende forjest hocanın katilimsiz  başlat menüsünü kurdum saglam bir şekilde.... çalişiyor istersen onu dene

bendede ol sıkıntıyı veriyorda bende forjest hocanın katilimsiz  başlat menüsünü kurdum saglam bir şekilde.... çalişiyor istersen onu dene

zaten (forjest) onun paylaşımını indirip kurdum 

kurulumda sorun yok normal kuruluyor ama

malesef ikikez denedim olmuyor.

bunu indir kur bakalım ..tabi eskisini sil ondan sonra

https://docs.google.com/file/d/0ByoYdEcQCKLhMzRWanNMV2JiVFE/edit

indirip kurdum

kurarken ekran mavi oldu öyle kaldı reset yaptım kurulu görünüyor ama yine aynı çalışmadı

içinden Windows 8.1 Enterprise kurduğum için olabilir düşüncesiyle

başka yerden StartIsBackPlus_setupRC bu ismi indirip kurdum oldu

ama buda katılımsız değil bir aylık deneme sürümü diyor

http://yadi.sk/d/IjDAMJYxRGboT
sonkez bir tane daha indirdim yine 30 gün deneme sürümü diyor ama çalışıyor
Edited by yineben