Jump to content

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 hafta sonra ...

multiboot tan kullanmak isteyenler varsa iso içeriğini usb ana dizinde android klasörüne çıkarsın komutlar 

title Android-x86 4.4 R1

kernel /android/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86  acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android
initrd /android/initrd.img

dosyalarınız android klasörü altındaki data klasöründe tutulur

ben dosya yöneticisinden diğer hdd lere ulaşamadım tek kötü yanı bu

• 2 hafta sonra ...

Google hesabından gmail'i aç sol üstte rehber yazan yere tıkla yeni kişi ekle de arkadaşının tel numarasını yazıp ekle kaydet sonra Whatsapp ı açtığında listende göreceksin.

Kurulumdan ilk izlenimler mükemmel oğlumun oyun oynatamayan notbook'u şimdi tam bir android canavarı oldu hiç bir donanımda sorun yaşamadım ses görüntü vs. ve inanılmaz hızlı windowsta internet kağnı gibiyken şimdi ışık hızında.

Paylaşan ve bizi teşvik eden arkadaşımın emeğine eline sağlık.

• 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

GRUB2 KULLANANLAR İÇİN ANDROID x86 KURULUMUNU GRUB2′YE EKLEMEK:

Android GRUB1(GRUB Legacy) kullandığı için kurulumda bunu kurmayı seçmemiz halinde GRUB2 ve dolayısıyla GRUB2′de listelenmiş olan dağıtımlarınızı başlatma olanağınız elinizden uçacaktır. Bu yüzden kurulumda GRUB1′i kurmayıp daha sonradan GRUB2′ye eklemek bizi iki iş yapmaktan kurtaracaktır.

1)Bunun için GRUB1′i kurmadan Android x86′yı kurduktan sonra diskinizdeki Linux Dağıtımlarından birini başlatın. (Ubuntu, Linux Mint, Debian)

2)Konsolu açarak

gksu gedit /etc/grub.d/40_custom
yazın ve açılan dosyanın en alt satırına

menuentry "Android-x86 4.4-rc1 (MDPI)" {
set root=(hd0,X)
linux /android-4.4-RC1/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot_hardware=generic_x86 acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android-4.4-RC1 DATA= DPI=160
initrd /android-4.4-RC1/initrd.img
}

ifadesini ekleyip dosyayı kaydederek kapatın. Burada dikkat edeceğimiz şey şu; Eğer Android’i sda4 disk bölümüne kurmuşsak girdideki  set root=(hd0,X) satırını set root=(hd0,4) şeklinde değiştireceğiz. Yani hangi disk bölümüne kurmuşsak set root=(hd0,X) ifadesindeki X yerine o rakamı yazacağız.

2)Dosyayı kaydedip kapattıktan sonra sistemi yeniden başlatıp Android x86′yı kullanmaya başlayabiliriz.

şimdi bu kırmızı çizilen yer sistemde linüks tabanlı bi işletim sistemi yüklü olmasımı gerek diyor anlamadım yardımcı olurmusunuz  sade android yüklesem olmazmı

• 3 hafta sonra ...

multiboot tan kullanmak isteyenler varsa iso içeriğini usb ana dizinde android klasörüne çıkarsın komutlar 

dosyalarınız android klasörü altındaki data klasöründe tutulur

ben dosya yöneticisinden diğer hdd lere ulaşamadım tek kötü yanı bu

Kernel satırına SDCARD=sdaX (ya da sdbX) komutunu ekleyin. Burada X 1,2,3 vs. gibi sayı olacak. Örneğin SDCARD=sda2

Daha detaylı anlatmak gerekirse; Android'i harddiskte e sürücüsüne kurdunuz ve linuxta sda3 olarak görünüyor. mp3 ve video gibi dosyalarınız windows altında d sürücüsünde ve linuxta d sürücünüz sda2 olarak görünüyorsa dediğim şekilde ekleyin.

Android'in kurulu olduğu olduğu harddisk dışında sistemde ikinci bir harddisk varsa, onu da aynı şekilde sdbX olarak ekleyebilirsiniz.

Edited by montoya55

Ben win8 olan bilgisayarıma seçmeli başlangıç yapacak şekilde bu Android işletim sistemini de kurabilir miyim? İstediğim zaman win8'i açacağım istediğim zaman Android'i... Gerekirse Android için hdd'yi bölerim.

sisteminize grubmenu kurarsanız çalışır diye düşünüyorum

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Android X86 5.0.2 Lollipop Sürümüne güncellenmiştir.

üstat Vmware Workstation üzerine Android için Vmware Tools kurulabiliyor mu? kuruluyorsa nasıl kuruluyor?

Edit:

Vmware blog sayfasında VMware Tools aracının Android'i desteklemediği belirtiliyor malesef :(

Edited by mephistooo2