Jump to content

Skype Auto Login With Live Id ?

TosunPASA
 Share

Recommended Posts

merhabalar

eğer 1 den fazla skype hesabınız var ve bunların bazıları eski msn hesabınız ise benzer sorunları sizde yaşıyorsunuz demektir.

eskiden çoklu oturum açan msn ile sorunsuz işlem yapılıyor idi.. mertlik bozuldu ve sistem skype ye taşındı

dolayısı ile multi instance gerekiyor

------------------------------------------------------------------------------------------

Özel Not : MSN in kapatılmış olması beni çok sevindirdi. çünki bir sürü fishing amaçlı yazılımlara hizmet ediyor idi...

Resimlerime videolarıma baksana... seni kim engellemiş. filan sitedeki promosyondan haberin varmı.... şuan için skype de bu özelliklere pek denk gelmedim. microsoft skype yi kendi parasal amaçları ve tüm sesli ve yazılı görüşmeleri takip etmek ve ettirebilmek için skype firmasını satın almıştır. bilmeyenler de bilsin bu konuyu. yoksa msn den de baya güzel para kazanıyor idi..

Şimdi fishing olayı face e taşındı. ve online video sitelerindeki kullanıdğınız flash sürümü eskidir veya video için gerekli yazılım yüklenmesi gerek gibi chrome ve ie için yazılmış (yazanlardan biri arkadaşım) özel eklentiler ile kişisel bilgi ve hesaplarınıza erişilmektedir.

------------------------------------------------------------------------------------------

Skype de çoklu oturum : bunun için basit bir paremetre işi olayca hallediyor.

masa üstüne bir skype.exe için kısa yol oluşturup özelliklerine girelim

"C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe"

benzer şekilde bir adres var

sonuna /secondary  eklerseniz.. 2. bir Skype login ekranı gelecektir... ve siz otomatik login kısa yolu elde etmek istiyorsanız eğer

"C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary /nosplash /minimized /username=<user> /password=<pass>

gibi isteğinize göre parametreler ekleyebilirsiniz.

/nosplash     Do not display splash screen when Skype starts.
/minimized     Skype is minimized to system tray when it starts.
/callto:nameornumber     Call the specified Skype Name or phone number.
/shutdown     Close Skype.
/removable - Ensures that nonexistent paths aren't written to the Windows registry and does other housekeeping for running Skype from removable media
/secondary     Allows you to start an additional skype.exe instance.

buraya kadar bahsettiklerim skype hesap bilgileri için geçerli. eğer olay live id dediğimiz microsoft email bilgileriniz ile skype ye girmek istediğiniz de iş değişiyor. zaten biliyorsunuz. login ekranında da değiştirmeniz gerekiyor.

yukarıdaki parametreler ile skype ye otomatik login yapılabiliyor. ve piyasadaki birçok otomatik login veya çoklu skype oturum açan programlarda sorunsuz çalışıyor. iş yine live id dediğimiz hesap tipine geldiğinde karışıyor

bu konuda bilgisi... çalışma yapmış veya yapabilecekler var ise konu altından dönüş yapabilirlerse güzel olur.

hatta skype nin kendi supoort kısımlarında da birçok kişi farklı parametreler ile yaptıkları denemeleri de paylaşmış ama şuan için bir sonuç bulamadım. bana denk gelmemiş olabilir.

arkadaşlar.. zaten sorumu ve sorunumu belirtmeden önce konuyu açıkladım. gereksiz yorum ve konu kirliliğinden kaçınalım

Herkese başarılar

:) sana ait özel bir sorun değil zaten

sorunun çözümü için aramaya devam ediyoruz ama tahminimce microsoft skype login kısmındaki member db kısmında değiştirme veya geliştirme yapmaz ise çözümü yok gibi gözüküyor

misal.. bana sormadan live id mi skype id si yapti. ve eskisi gibi skype id si alamiyorsunuz. zaten ellerini attıkları herşeyi bozuyorlar

adam sırf markalı Windows mobil tlf olsun diye nokia yı satın aldı.. baktı kimse yemiyor... mecbur kaldı şimdi nokia larda apk desteği vermeye başladı. hala play store yok ama apk install edebiliyorsunuz

diceksin ki play store ne kadar gerekli.. o ayrı bir konu. spam ve trojan yazılımlar ve bilgi casusluğu yapan yazılımlardan oluşan legal bir site ve işletim sistemi

yani linux gibi bir güvenilir OS bu kadar kötü bir amaca hizmet edebilir.. pesssss

Edited by tosunpasa