Jump to content

HI-SPEED usb sorunu

oguzca

Recommended Posts

ben 120 gb lık Western Digital marka bi taşınabilir sabit disk aldım ama pCye her taktığımda usb de güç ile ilgili bi sorun cıkarıyo ve "sıfırla" die bi butona tıklamamı istiyo taktıktan 1 dk sonra falan girebiliyorum ve pCyi acayip derecede kasıyo. Hı speed usb dalgasını yüklemem öneriliyo... bu sorunu nasıl halledebilirim

ben 120 gb lık Western Digital marka bi taşınabilir sabit disk aldım ama pCye her taktığımda usb de güç ile ilgili bi sorun cıkarıyo ve "sıfırla" die bi butona tıklamamı istiyo taktıktan 1 dk sonra falan girebiliyorum ve pCyi acayip derecede kasıyo. Hı speed usb dalgasını yüklemem öneriliyo... bu sorunu nasıl halledebilirim

hi speed usb portu olan yani usb 2.0 ı destekleyen bir mainboard edinmelisin ...

öncelikle kullacdıpın işletim sistemi sp1 veya sp2 olmalı hi speed desteği için

eğer anakartının üzerinde 4 adet usb çıkışı varsa (arka tarafta) usb 2.0 desteği var demektir. eğer anakartın arkasında 2 usb çıkışı varsa 1.1 desteklidir.

güç sorunu için genelde diskin kablosunun ucunda iki adet giriş olur birini takarsan çalışmaz ama diğeri çalıştırır. eğer güç sorunu varsa bu iki girişide takman gerekli. power yetersiz geliyor. aynı dert bendede vardı samsung marka 120 gb disk var bilgisayarın birnde çalışmadı diğer ucuda diğer usb girişine takarak çödüm. diğer giriş ekstra güç için sadece elektrik belemesi yapıyor ve güç sorunu klamıyor. kolay gelsin

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...