Jump to content

Uzak Masaüstü Bağlantı Sorunu

isemcaiel
 Share

Recommended Posts

Merhabalar; İstanbul Maslakta bulunan Mikro kurulu Server'mın bağlı olduğu ADSL hattına ilave yeni Fiber'e hat aboneliği yaptım.Eski modemim Fiber'e uygun olmadığı için servis sağlayacının verdiği yeni modemi kullanmaya başladım. Şuan sorunsuz internet bağlantım var fakat Server'a uzaktan bağlantı ile ilgili sorunlarım var.Kadıköy ofisim yeni modem üzerinde yeni sabit IP ile sorunsuz bir şekilde uzak masaüstü bağlantısı ile oturum açabiliyor.Fakat Bakırköy ofis oturum açmaya çalıştığı zaman aşağıdaki hata mesajını alıyorum.Eski modem üzerinde olup şimdi ki modemimde olmayan ayarlar nelerdir.Yeni modemimde Server iç IP'sine DMZ'i etkinleştirdim. Ayrıca eski modem üzeirnde hiçbir sıkıntı olmadan uzak masaüstü açabiliyorum.Eski modemin portlarına baktım sadece kamera sistemindeki DVR cihazı için 80 ve 9999 portu açılmış.Server'daki kullanıcının şifresinide değiştirdim yeni şifeylede bağlanmıyor.İvedi biçimde yardıma ihtiyacım var.Vakit Ayırdığınız için teşekkür ederim...

BXQXNM.jpg

Edited by isemcaiel

RDP 3389 portunu aç ve bilgisayara yönlendir.

Hatta güvenlik için portu değiştir bağlandığın bilgisayarda;

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\

Anahtarı altında PortNumber değerini örneğin 3400 yada başka bir port ile değiştir..

Edited by muratboy31

RDP 3389 portunu aç ve bilgisayara yönlendir.

Hatta güvenlik için portu değiştir bağlandığın bilgisayarda;

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\

Anahtarı altında PortNumber değerini örneğin 3400 yada başka bir port ile değiştir..

Hocam ama başka kullanıcı dışarıdan bağlanabiliyor.Sadece bir lokasyon bağlantıda sorun yaşıyor...

hocam yanlışın var rdp portunu acmadan eski modem ile baglantı kuramazsın kaldıki ekrandaki sorunun port ile ilgili değil policy inde sıkıntı var gibi duruyor. Senin için en iyisi vpn kur derim.

Bağlanmayan win8 pc sinden uzak server a administrator ile login olmayı deneyin eğer oluyorsa kullanıcı haklarında rdp yetkisi verilmemiş olabilir. Oda olmuyorsa server ın rdp lisans sayısı sınıra ulaşmış olabilir.

dmz ile yönlendirme yapılması bütün portları mikro server a yönlenmesi anlamına gelir ki bence önerilmez

modemden sadece rdp için servera yönlendirme daha makbuldür

server güvenlik duvarına da takılıyor olabilir

serverda ,  win8 pc sinin bağlanmaya çalışırkenki eventi sisteme düşebilir bakmakta fayda var

eğer server bağlantısı 100mb down upload ise vpn ile bağlantı öneririm bende fiber olmadığı için bağlantı ölümcül yavaştı fakat sizde hayat kurtarabilir

RDP portunu açmadan Server'ın İç IP'sine DMZ etkinleştirdim...Bu arada bağlanamayan Windows 8 bir bilgisayar...

Hocam windows 8 de güvenlik arttırılmıştır. Eğer bağlandıgın server 2003 server vs ise guncellemen gerekebilir. Xp yüklü bir makine ile dene şuan senin sorunun port gözükmüyor zaten.

Ayrıca DMZ kullanmanızı tavsiye etmem. Server ailesinden bir sunucu ise vpn i kurabilirsin. Normal xp yada w7 ise 1 tane vpn istemcisi kabul eder.

Edited by ekran