Jump to content

Microsoft Casusları'nı Kaldırmak

CarleoNe

Recommended Posts

1. adım

Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.

- Başlat

- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

2.adım

Microsoft son olan sistemi "XP" icine bir casus koydu. Bunu herkez biliyor ve XP Antispy gibi programlar kullaniyor. Ne yazikki Xp Antispy herzaman isini yapmiyor. Bunu test etmek cok kolay. Aynen tekrarlayin:

Start -> Baslat-calistir sec

acilan diyaloga kücük harflerle cmd yazin

-> Simdi ufak bir DOS penceresi acilmis olmali

bunun icine aynen bunu yaziyoruz : net user (kücük harflerle ve net den sonra bosluk birakiyoruz) ve Enter basiyoruz

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsiniz

bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sizde bağlı demektir.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsanız yapacaginız su:

Ayni pencerenin icine bunu yazın : net user SUPPORT_388945a0 /delete

pesinden Enter basınız.!

Selametle

1. adım

> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsiniz

bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sizde bağlı demektir.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsanız

eee kardeşim... Biz niye TNCXP kullanıyoruz... Şimdi denedim anlattığın kısmı... Casus masus yok... Çok şükür... Ha olsa da devlet sırrı bilmiyoruz ama olsun... Paylaşım için tşk...

bende bu komut calışmıyor :S net user yazınca dos penceresi hızlı bir sekilde acılıyor ve hemen kendi kendine kapanıyor ama söyl bir durum var bende tnc xp kullanıyorum

• Administrator

Şu yukarıda söylediklerinizi kanıtlayabilir misiniz? 3 sene önce çıkan hurafeler bunlar.

O üstteki 2 dll windows kayıt ve lisans işlemlerinde kullanılır. İnternete bağlanmaları normaldir. Veri de gönderirler. Çünkü kayıt bilgisi göndermeleri gerek.

İkinci söylediğiniz kullanıcı hesabı uzaktan yardım için kullanılan hesaptır. Silerseniz uzaktan yardım alamazsınız.

bende bu komut calışmıyor :S net user yazınca dos penceresi hızlı bir sekilde acılıyor ve hemen kendi kendine kapanıyor ama söyl bir durum var bende tnc xp kullanıyorum

O zaman sıkıntı yok kardeş... İçin rahat olsun...

Şu yukarıda söylediklerinizi kanıtlayabilir misiniz? 3 sene önce çıkan hurafeler bunlar.

O üstteki 2 dll windows kayıt ve lisans işlemlerinde kullanılır. İnternete bağlanmaları normaldir. Veri de gönderirler. Çünkü kayıt bilgisi göndermeleri gerek.

İkinci söylediğiniz kullanıcı hesabı uzaktan yardım için kullanılan hesaptır. Silerseniz uzaktan yardım alamazsınız.

açıklama için teşekkür ediyorum

bu hurafeler her yerde dolaşıyor sıktı artık

Muhtemelen Unattend Kurulum'da Microsoft User'ları Silinmiştir.

Fakat, bu tam güvenlik sağlandığı anlamına gelmez.

Başlat: Çalıştır-compmgmt.msc yazın.

Yerel Kullanıcılar ve Gruplar-Users

Selametle

180 SearchAssistant diye bir spy vardı bunu bilirsiniz sanırım, sisteme giriyor yeni bir kullanıcı oluşturuyor ve casusluk yapıyordu.

Microsoft firmasının da bu konudaki casus'u budur.

Uzaktan Yönetim Konusun'da bir hizmet ve bir bedel var. Siz Bilgisayarını'zı uzaktan yönetim'e açın veya açmayın Microsoft buraya kurulumda bağlanır.

Microsoft Firmasın'da Kaçak XP Kullanımı Hakkında Nasıl İstatistik Çıkartılıyor Dersiniz?

Şunu demek istiyorum.

Hırsız eve girdikten sonra, mücevherleri alsa ne olur hiçbirşey almasa ne olur?

Hiçbir şey almayınca, rahatmı olmalıyız?

• Administrator

Şunu demek istiyorum.

Hırsız eve girdikten sonra, mücevherleri alsa ne olur hiçbirşey almasa ne olur?

Hiçbir şey almayınca, rahatmı olmalıyız?

O zaman antivirüslerde internetten update yapmasın. Google toolbar page rank değerlerini nete yollamasın. Windows Update'de yapmasın.

Bunların hepsi download sistemiyle gerçekleşiyor..

Bunlardan bahsetmiyoruz.

Herkese Kolay Gelsin

• Administrator

Bunların hepsi download sistemiyle gerçekleşiyor..

Bunlardan bahsetmiyoruz.

Herkese Kolay Gelsin

Peki windows senin bilgisayarında hangi yamanın olduğunu nereden biliyor da önüne ona göre liste çıkarıyor?

SP2 yle gelen yeniden bütünleştirilmiş bir update sistemi var.

Zaten bizde bunları kapatmaktan bahsediyoruz. Eğer kapatılmazsa zaten takip ediyor. Kapatılırsa pc'yi bu sistemle denetliyor ve eksik olanları bildiriyor. Gayet Basit.

bir işletim sistemi yazıcam, dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemi olucak, bundan milyardolarlarca gelir elde edicem, o kadar yatırım yapıcam, mühendisleri çalıştırıcam sonra da milletin bunu kaçak kullanmasına göz yumucam, engel olmaya çalışınca casus olucam, engel olmaya çalışmayınca keriz yok öyle yağma arkadaşlar elbette kontrol edicekler lisans olaylarını siz olsanız yapmazmıydınız?

• Administrator

SP2 yle gelen yeniden bütünleştirilmiş bir update sistemi var.

Zaten bizde bunları kapatmaktan bahsediyoruz. Eğer kapatılmazsa zaten takip ediyor. Kapatılırsa pc'yi bu sistemle denetliyor ve eksik olanları bildiriyor. Gayet Basit.

Komplo Teorisi yazıyorsun arkadaşım.

Ben güvenlik ve network konularında microsoft'a öneri veriyorum.

Ayrıca Yukarıda yazılanlar, microsoft tarafından resmii olarak kabul edilmemekle beraber microsoft mühendisleri arkadaşlar tarafından onaylanmaktadır.

Oturup komplo teorileri hazırlamakla vakit geçirmeyeceğimi belirtmek için yazdım.

Sevgilerimle

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...