Jump to content

Pc'ye Android 4.3 Adım Adım Kurma Ve Çalıştırma

Smartsis
 Share

Recommended Posts

Bilgisayara Android 4.3 Adım Adım Kurma ve Çalıştırma 

F2hRcvA.jpg

Bu yazıda sizlere bilgisayarımıza (VirtualBox) Android 4.3 u nasıl kuracağımızı ve nasıl çalıstıracağımızı göstermek istiyorum.

VirtualBox Sanal Makine yazılımı olup bilgisayar donanımlarını sanal hale getirir ve sanal işletim sisteminin ana işletim sistemi içinde çalişmasına olanak sağlar.

VirtualBox programını çalıştırıyoruz ve yeni bir sanal makine oluşturmak için New yazan yere tıklıyoruz.

xwnsHph.jpg

İlgili alanları aşağıdaki gibi dolduralım:

Name : Android 4.3 (ya da ne yazmak isterseniz)
Type : Linux
Version : 2.6

hLnCoRI.jpg

Next deyip bir sonraki adımda (Memory Size) bellek miktarını ayarlayınız, 1024MB (1GB) uygundur.

19jL2Lf.jpg

Next deyip diğer tüm değerleri varsayılan olarak bırakınız. Buraya kadar adımları doğru yaptıysanız göreceğiniz ekran aşağıdaki gibi olmalıdır:

eoeeLDZ.jpg

Settings kısmına tıklayınız, Storage altında daha onceden indirdiğiniz iso dosyasını (Android 4.3 Kurulum Paketini) seçip Ok deyiniz.

5eng2ty.jpg

Start yazan yere tıklayınız ve sanal makineniz saniyeler içinde çalışmaya başlayacak ve ekranınz aşağıdaki gibi olacaktır.

Installation komut satırını seçtikten sonra Enter a basınız...

pre_1403097403__xtgr6ix.jpg

Create/Modify partitions yazan satırı seçiniz (kurulum için gerekli olan disk alanınızı belirliyoruz) Enter a basınız :

uR3gwF2.jpg

Primary kısmını seçiniz ve disk boyutunu olduğu gibi bırakıp Enter a basınız.

z0h4YLC.jpg

Bootable seçili iken Enter basınız, bu işlem diskin başlatılabilir (bootable) olmasını sağlar.

İşlemleri doğru yaptıysanız Flags yazan yerin altında Boot yazılmalıdır.

u7ZRiG4.jpg

Yön tuşlarını (Right Key) kullanarak Write yazan kısım seçili hale geldikten sonra Enter a basınız ve açılan onaylama ekranında Yes e basınız, bu işlem bittikten sonra yön tuşlarını (Right Key) kullanrak Quit komutunu seçip Enter deyiniz.

Android kurulumu için gerekli disk alanı hazır ve Enter deyip sonraki adıma geçiniz.

F2KoaRj.jpg

Burada ext3 dosya sisitemini seçiniz.

wovHv4w.jpg

Onaylama ekranına Yes deyiniz, GRUB (loader) kurulumu gerekli oldugundan Yes deyiniz...

cvjEKJM.jpg

Android Sistemde /system dizinin okunabilir/yazılabilir (read/write) sorusuna tabii ki Yes diyorsunuz...

Sonunda Android 4.3 kurulumu tamamlandı ve çalıstırılmayı bekliyor artık!

GLM8hHJ.jpg

İlk çalıştırma-başlama (first boot) biraz zaman alır, fakat daha sonraki başlamalar çok daha kısa sürede olacaktır.

Android 4.3 başlangıç sihirbazına Hoş Geldiniz!

Aşağıda da gördüğünüz gibi, sağ ok (right click) butununa tıklayıp Disable Mouse Integration seçebilir ve nerede olduğunuzu görebilirsiniz...

YvSKm0g.jpg

Android standart sihirbazı ile yönergeleri takip ederek Android 4.3 kişiselleştiriniz bilgisayarınızda Android 4.3 un keyfini yaşayınız....

Buyrun size bir kac Android 4.3 ekranı:

qSUDmGB.jpg

85AuYT5.jpg

Öncelikle bu yazılımı bilgisayarımıza kurmamız gerekir. Aşağıdakı bağlantıdan indiriniz:

CNKqUEE.jpg

Windows, Linux ve Mac OS için farklı sürümleri olan programın işletim sisiteminize uygun versiyonunu bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz.

https://mega.co.nz/#!aZ4QwLpI!_IeW098K_4iJK2KNrITOavCPn5iepiQrEBXp5YocLAU

İndirme ve kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra, sırada Android 4.3 Kurulum Paketini aşağıdakı bağlantıdan indirin:

http://yadi.sk/d/Hx2WiVT9SubFD

• 2 hafta sonra ...

199mb android 4,3 için biraz fazla ufak değilmi bir çok şey kırpılmıştır bundan sanırım?

edit: çok sıklıkla tarayıcı durduruldu galeri durduruldu gibi hatalar veriyor.

kullanmak imkansız gibi?

Edited by selmand

• 1 ay sonra...
Merhaba
sanal pc de android çalışmıyor hata veriyor...
Clash of clans oynayan bir arkadasım bu videda yapılanları yapıp pc de clash of clans oynadığını söyledi...
Win 8 de BlueStacks kurulum ve ayarlar...
http://www.youtube.com/watch?v=DcKa31k0q4E
videoda ki kurulum yapıp google player şifreni (gmail hesabı) girip oyunu indirip kuruyorsunuz telefondaki oyun ayarlarından bu cihaz eski diye ayarlayıp pc deki kurulan oyunun ayarlarını da başka cihaz dan yeni cihaz olarak ayarlayınca telefon şifre veriyor...
şifreyide pc de kurduğun oyunda kullanarak pc de oyun açılıyor...

not:ben oyunu oynamadığım için denemedim deneyen olursa buraya yazarsa oynayan arkadaşlar faydalansın...

• 1 yıl yıl...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...