Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Portable Program Nasıl Hazırlanır?

doruk101
 Share

Recommended Posts

Bide Thinstall ile portable yaptığımız programın açılışında sağ alt köşede çıkan logoyu nasıl değiştiririz bunuda anlatırsanız çok mutlu olacağız. Alttaki başlığa baktım ama burada öyle bi anlatım yok.

Edit : morning kardeşim teşekkürler evet o konuyu arıyodum saol

Edited by özo

Bide Thinstall ile portable yaptığımız programın açılışında sağ alt köşede çıkan logoyu nasıl değiştiririz bunuda anlatırsanız çok mutlu olacağız. Alttaki başlığa baktım ama burada öyle bi anlatım yok.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=37188[/CODE]

sanırım bu konudaki şeyden bahsediyorsunuz.

Splash Nag ( Yeni Reklam öğesi ) Nasıl Yapılır?

Bazen iki veya daha fazla exeyi ana dizininde bulunduran programlarda oluyor bu sorun.Çünkü builder hangisini açılacak exe olarak belirleyeceğini şaşırıyor onu da yanındaki ini dosyalarından ayarlayabilirsiniz.Hani fast ve merged olarak değiştirdiğimiz dosya...

hocam peki hangi exe'yi nasıl yönlendireceğiz. dediğiniz doğru 10 tane *.exe var ben birine yönlendirmek istiyorum

Edited by akk33

Anladığım kadarıyla shortcut ile ilgili bir problem yaşıyorsunuz. Bunu package dosyasının içeriği ile düzeltebilirsiniz.

screenhunter01zx0.jpg

Resimde gösterdiğim package dosyası içeriğinde değişiklik yapmanız gerekli.

1. kısımda 2. satırda readonlydata yazıyor. burası ana .exe dosyamızı gösterir. Yani çalıştırmak istediğiniz program bu olacak,diğer programlar bunun üzerinden çalışacak. Örneğin portable office i indirdiyseniz, word-powerpoint ve diğer uygulamalar excel üzerinden çalışmaktadır. Yani bütün veriler excel üzerine yüklenmiş, diğerleri ondan faydalanmakta. Sizin de yapmak istediğiniz bu. Yani hazırlayacağınız program tek bir .exe üzerine yüklü olacak.Bunun için de readonlydata yazan kısımda ana program olacak.

Not : Programın klasör yoluna dikkat edeceksiniz, resimdeki programın yolunu yazayım da ona göre siz de kendi programınızı ayarlayın.

%ProgramFilesDir%\Blueberry Software\BB FlashBack\FlashBack Recorder.exe[/CODE]

Resimdeki workingdirectory kısmında ise programınızın çalışacağı klasörü tam olarak yoluna dikkat edin.

Gel gelelim yedek uygulamalara. Bunlar için de resimde gösterdiğim ikinci üçüncü ve dördüncü kısımlara dikkat edin. Buralarda ise yedek .exe dosyaları hakkında gereken işlemler var. birinci bölümde readonlydata yazarken, diğer bölümlerde shortcut yazıyor. yani yedek dosyalarının faydalanacağı ana .exe dosyasının ismini gösteriyor.

Umarım yazdıklarımı anlarsınız. :shiftyninja:

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ı harfi olduğundan belki inememiştir ama düzelttim linki.demiş sezfin ama yinede link ölü

@sezfinin anlattığı da thinstall den başka birşey değil. o da resimli olarak anlatmış. siz ilk mesajdaki videodan indirip portable programlar hazırlayabilirsiniz.

• 2 ay sonra...

İkisini de kurarsın, daha sonra packages.ini dosyasının içerisinde iki dosyayı da ayrı ayrı gösterirsin, olur biter.

Aşağıdaki linki iyice oku.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=25860&view=findpost&p=333200[/CODE]

teşekkürler yanlız sizden bir ricam var portable xp lazım bana olanlar veya yapabilenler varsa msj atabilrlermi çok lazım yardımcı olun lütfen ! :D

teşekkürler yanlız sizden bir ricam var portable xp lazım bana olanlar veya yapabilenler varsa msj atabilrlermi çok lazım yardımcı olun lütfen ! :D

Forumda mevcut portable xp, arama yaparsan bulursun.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Please register to see this content.
[img=http://img15.imageshack.us/img15/6162/1403w.th.jpg

Üstad yardım edersen sevinirim.

Corel Word Perfect Office X4 ü thinstalle portable yaptığımda bu uyarıyı alıyorum. (Error : 38 Word Perfect Office files have been damaged or modified.Please reinstall from your original sourge.)

nasıl düzeltebilirim

İyi çalışmalar. :)

• 2 hafta sonra ...

DORUK KARDEŞİM DAHA İNDİRMEDİM FAKAT ALLAH AŞKINA HEPSİNİ BİR PAKET YAPSANDA KÜÇÜCÜK DOSYA İÇİN MODEM KAPATIYORUZ

ÇALIŞMALARIN HARİKA FAYDALANIYORUZ BAK SANA BİR HİKAYEM VAR İYİ OKU

********ADAMIN BİRİ BİRİNE İYİLİK YAPMIŞ İYİLİK GÖREN DEMİŞKİ SANA ALLAH RAZI OLSUN DİYECEĞİM AMA ÇOK KAÇAR GİT AHIRIMDA İKİ İNEK VAR SEÇ BEĞEN AL DEMİŞ YANİ SANA ALLAH RAZI OLSUN ÇOK KAÇAR ANLAMINDA **********

SANA AZ BİLE TEK İSTEĞİM TÜM PAKET HALİNDE TEK LİNK VERİRSEN SEVİNİRİM

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

değerli üstadım bir sorum olacaktı size

be bilgisayara format atacağım lakim bir muhasebe programı yüklü bu makinede ve adı tria cari otomasyon ve bu programı internette aradım 2 ay boyunca bulamadım.cd side yok elimizde bende portatif yapıp formattan sonra kullanayım dedim.olurmu acaba olursa

sorum şu.

ana bilgisayara ağdan bağlanıyoruz ve bu program gerekli bilgileri kaydet tuşuna bastığımız zaman ana bilgisayardaki kendi dizinine kaydediyor.veya oradan bilgileri alıyor. portatif olduğu zaman yine aynı sistemde çalışabilirmiyim..

Arkadaşlar ben de Thinapp ile portable program yaptım ancak programı çalıştırdığım zaman document and settingse ve windowsun için dosyalar atıyor.

Nasıl çözeceğimi bulamadım bir türlü.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.