Jump to content

divx ve xvid filmlerin kalitesi

fzkdevil

Recommended Posts

divx ve xvid filmleri daha net izlmek için bsplayer da nasıl bir ayar yapmalıyım ki daha net izleyebileyim işlemci performansı yada ram performansından feragat edebilirim sadece filmlerimi kaliteli bir şekilde karelenmeden izleyebileyim gerekli ayarın nasıl olacağı yada ne gibi bir yama kuracağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

monitör 19" widescreen

ekran kartım asus 7600gt 256 mb

işlemci c2d 2,40 ghz

ram 2gb kingston dual ddr

Bence dvd rip veya dvd den izlemeniz lazım :D

izlediğim filmerin hepsi orginal dvd rip dizilerde hdtvrip

bunun sanki işlemciyi zorlayan bir ayarı vardı diye hatırlıyorum ama bulamadım

Donanımınız gayet yeterli.Eğer bu bir notebook değilse ve yakından seyretmiyorsanız sorun olmamaması gerekir.Bir diğer sebep lcd'lderde yüksek çözünürlük farkından dolayı daha düşük çözünürlükteki video dosyalarında karelenme kaçınılmazdır.Ortalama bir dvix film 576x240 civarında olmaktadır.Ancak bazıları varki aynı film yada dizinin bir bölümü olmasına rağmen çözünürlük nerdeye iki katından daha fazla.Size tavsiyem kullandığınız codec ayarlarında değişiklik yapmanızdır.Örneğin xvid codecte dblocking,dering,film effect gibi görüntü üzerinde kalite ayarlamasını mümkün kılan ek özellikler mevcut.Eski versiyon codec kullanıyor olmanız bile kötü görüntü için yeterli bir sebep.Son bir hatırlatma eğer kullanmıyorsanız dvix'i kaldırın ve sadece xvid kurulu olsun.Ben hem xvid hem ffdshow bir arada kullanıyorum.

• 3 hafta sonra ...

divx ve xvid filmleri daha net izlmek için bsplayer da nasıl bir ayar yapmalıyım ki daha net izleyebileyim işlemci performansı yada ram performansından feragat edebilirim sadece filmlerimi kaliteli bir şekilde karelenmeden izleyebileyim gerekli ayarın nasıl olacağı yada ne gibi bir yama kuracağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

monitör 19" widescreen

ekran kartım asus 7600gt 256 mb

işlemci c2d 2,40 ghz

ram 2gb kingston dual ddr

Arkadaşım Bu senin pc deki ayarla pek ilgili değil benca yapılan riple ilgili O neden le divX kaynağını değiştir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...