Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

boot problemi

çekirdek

Recommended Posts

Dizüstü bigisayarımın hdd si 3 ayrılmış şekilde önce Win xp pro kurdum, sonra Win2000 pro. Boot ekranında istediğim gibi 2 seçenek var; fakat Xp çalışmıyor sadece 2000 e izin veriyor bu problemi nasıl düzeltebilirim tşk ler..

Dizüstü bigisayarımın hdd si 3 ayrılmış şekilde önce Win xp pro kurdum, sonra Win2000 pro. Boot ekranında istediğim gibi 2 seçenek var; fakat Xp çalışmıyor sadece 2000 e izin veriyor bu problemi nasıl düzeltebilirim tşk ler..

Win2000 kurarken xp windows system klosörünün aynı üstüne dosyaları kurmuşsun dolasıyla xp system dosyaları değişip win2000 systemi olarak editleniyor, win2000 kurarken yukleme sırasında sende farklı bir klasör ismi isteyecektir orda belirtmemişsindir.Büyük ihtimalle ondandır sen gene bi bak..

Xp cd si ile boot edip ilk ekranda R ye basip dos ekranina düştügünde

1:\windows

2:\winnt

yaziyormu. eger yaziyorsa 1 e basip c:\> düşelim sonra Fixboot, fixmbr komutlarini kullanalim. sonra yeniden başlattıgımızda xpden acar gibi geliyor bana.

iki sistem kuracaksan once win2000/sonra XP. önce eski sonra yenisi s8erboinin dedigi gibi

Xp cd si ile boot edip ilk ekranda R ye basip dos ekranina düştügünde

1:\windows

2:\winnt

yaziyormu. eger yaziyorsa 1 e basip c:\> düşelim sonra Fixboot, fixmbr komutlarini kullanalim. sonra yeniden başlattıgımızda xpden acar gibi geliyor bana.

maalesef olmadı sanki windows yokmuş gibi görüp r ye basma uyarısı vermiyor; fakat mutlaka bir yolu olmalı ama nasıl...

Baştan alsan daha iyi olur senin için

..Bölümlemeleri tekrar yap.

..C sürücüsüne ilk önce win2000 pro kur

..daha sonra Windows Xp yi kurarken

..Sistem, onarım ve bölümlemeler ekranında ister faklı bir klasör seçerek yada farklı bir sürücü seçerek Xp yi oraya kur

..Çalışacaktır..

Eğer bunları da yapmak zor geliyorsa daha da kolayı var.

Windows XP veya herhangi bir işletim sistemi çalışırken başka bir işletim sistemi kullanmak mümkün sadece Ram'den yarı yarıya kullanıyorlar.

Programın Adı "Virtual PC" idi sanırım.

Sanırım bu da işlerine yardımcı olabilir. Hem ikisinide aynı anda kullanabilirsin.

Bende 5.1 sürümü mevcut..

istersen gönderebilirim de..

Kolay gele..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...