Jump to content

Görev yöneticisi, yönetici tarafından devre dışı bırakıldı

alatan

Recommended Posts

Arkadaşlar bana acil yardım PC birşey oldu birden görev yöneticisini açamıyorum. Ne yapmakıyım. Ctrl+Alt+Del yapınca Görev yöneticisi devre dışı bırakıldı ikazı alıyorum...

sınırlı kullanıcı olmuşsundur yeni bir kullanıcı aç eğer o oturumdan yapamazsan bilgisayarını güvenli kipte aç administrator hesabı ile yeni bir kullanıcı açabilirsin...

Şimdi Başlat > penceresini açıp Çalıştır > butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bir panel çıkıyor buradaki kutucuğa regedit > yazıp tamam diyoruz ve karşımıza Windows Kayıt Defteri > çıkıyor şimdi buradan siz sırasıyla alt dizin şeklinde yani başlığın içindeki diğer başlık ordan o başlığın içindeki diğer başlık şeklinde içe içe başlıklar vericem bu başlıklara sırasıyla açılan penceredeki sol taraftan tıklayarak açıyoruz

HKEY_CURRENT_USER > başlığı içinde sırasıyla

Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies \System >

şimdi buraya kadar geldik ve sol tarafta karşımıza değerler çıktı şimdi buradaki

Name: DisableTaskMgr

Type: REG_DWORD

Adlı değerin üstüne sağ klikleyip değiştirden Value=1 > değerindeki 1 değerini Value=0 > olarak 0 değeri verirseniz hallolacaktır.

alıntıdır vakti zamanında bana da olmuştu bu şekilde yaptım düzeldi

Şimdi Başlat > penceresini açıp Çalıştır > butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bir panel çıkıyor buradaki kutucuğa regedit > yazıp tamam diyoruz ve karşımıza Windows Kayıt Defteri > çıkıyor şimdi buradan siz sırasıyla alt dizin şeklinde yani başlığın içindeki diğer başlık ordan o başlığın içindeki diğer başlık şeklinde içe içe başlıklar vericem bu başlıklara sırasıyla açılan penceredeki sol taraftan tıklayarak açıyoruz

HKEY_CURRENT_USER > başlığı içinde sırasıyla

Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies \System >

şimdi buraya kadar geldik ve sol tarafta karşımıza değerler çıktı şimdi buradaki

Name: DisableTaskMgr

Type: REG_DWORD

Adlı değerin üstüne sağ klikleyip değiştirden Value=1 > değerindeki 1 değerini Value=0 > olarak 0 değeri verirseniz hallolacaktır.

alıntıdır vakti zamanında bana da olmuştu bu şekilde yaptım düzeldi

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...