Jump to content

Sorry, SMF was unable to connect to the database.

Recommended Posts

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Ne hatası bu ben cozemedım...

Database'me saldırımı var ? :)

MySQL Bağlantı sorunları - (Connection Problems)

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

ÇÖZÜM:

SMF MySQL sunucusuna bağlanamadığında bu hatayı gösterir. Bu hatanın alınmasında genelde iki neden vardır. Durup dururken meydana geldi ise hosting firmanızdaki MySQL sunucunuz çalışmıyor olabilir. Genel olarak çok uzun sürmeyen problemlerdir. Çok sık oluyorsa yapabileceğiniz iki şey var, ilki "Sürekli bir bağlantı sağla" açık ise kapatmanız ikincisi ise web hostunuza şikayet etmenizdir!

İkinci neden ise forum upgrade, taşıma veya benzeri değişiklikler sonucudur. Bu durumda şu mesajda bulabileceğiniz repair_settings.php aracını çalıştırmanız tavsiye edilir. Settings.php dosyasındaki bilgilerin doğru olduğunu, şifrelerinizin doğru olduğunu ve dosya izinlerinin doğru verildiğini kontrol edin.

kendim yazayım dedim uzun sürdü bi yerden çaldım :)

• 2 hafta sonra ...

Dos ve Ddos tamamiyle farkli seylerdir;

DDoS = distributed denial of service attack

Dos = IBM uyumlu kisisel makinalar icin gelistirilmis birbirlerine benzer olan isletim sistemleridir.

Acilimi : Disk operating system

Orn :

* MS-DOS

* PC-DOS

* DR-DOS

* FreeDOS

* OpenDOS

Lutfen kisaltmalari duzgun kullanalim.

DDoS un onlemi cok cok ayricalik isteyen birsey degil. Basit bir kac onlem almakla bir cok DDoS saldirisindan siteniz ve serveriniz etkilenmeyecektir.

Orn : Firewall kurumu v.s.

• Administrator

Dos ve Ddos tamamiyle farkli seylerdir;

DDoS = distributed denial of service attack

Dos = IBM uyumlu kisisel makinalar icin gelistirilmis birbirlerine benzer olan isletim sistemleridir.

Acilimi : Disk operating system

Orn :

* MS-DOS

* PC-DOS

* DR-DOS

* FreeDOS

* OpenDOS

Lutfen kisaltmalari duzgun kullanalim.

DDoS un onlemi cok cok ayricalik isteyen birsey degil. Basit bir kac onlem almakla bir cok DDoS saldirisindan siteniz ve serveriniz etkilenmeyecektir.

Orn : Firewall kurumu v.s.

Dos= Denial OF Service anlamına da geliyor. Yani ddos'un tek bilgisayardan yapılanı.

çok basit bir saldır örneği ping -a -n 20 google.com a 20 paket gönderirsiniz bu bir bilgisayardan siz bunun sayısını artırın 20 paket değilde 2000000 paket gönderin bakalım ne olacak google önlemini almamış ise. ama bu sizide etkileyecektir. 20 farklı isp den göndermeniz durumunda karşı tarafı daha çok etkileyecektir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...