Jump to content

Sinyaller Gitti

FeLSeFeCi
 Share

Recommended Posts

ben sinir olmuş bulunmaktayım bu konu yuzunden tursat 4a zulum oldu 

Türksat 4a otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ;

Frekans : 11844 MHz

Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans : 11747 MHz

Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6

yapın diyorlar işimiz gücümüz uydu oldu

benım uydu mılenıum marka 12731 girip arama yaptım 120 kanal gibi bişe buldu ama klasık antenlerın çektıgı kanald-atv gibi bazı kanalların çogu yok bence içine etmişer

ben sinir olmuş bulunmaktayım bu konu yuzunden tursat 4a zulum oldu 

Türksat 4a otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ;

Frekans : 11844 MHz

Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans : 11747 MHz

Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6

yapın diyorlar işimiz gücümüz uydu oldu

benım uydu mılenıum marka 12731 girip arama yaptım 120 kanal gibi bişe buldu ama klasık antenlerın çektıgı kanald-atv gibi bazı kanalların çogu yok bence içine etmişer

bende başta çok uyuz oldum, sonra sadece 11844 ile şebeke araması açık halde yaptım H ve V karışık olarak bütün kanallar geldi, HD leri geldi ayrıyetten Ligtv, GStv ve BJK Tv de açık şuan :D 

TP Listesine göre tek tek arıyor.. eğer kanalların TP leri ekli değil ise çıkmaz kanallar. örn: atv tp si ekli değildi, ben sonran tek olarak ekledim onu ;) 

ben bu akşam yumatu hd mini marka cihazımla tarama yaptım 500 e yakın kanal çıktı.eski goldmaster cihazla tarama yaptım 390 kanal çıktı. bütün kanallar çıktı ayrıca tp girmek zorunda kalmadım.biraz zahmetli iş doğrusu. bu işlerden anlamayanın yapması pek mümkün değil. zaten uyducular bu vesile ile parayı götürdüler. sokaklarda dolaşıp ne tutturabilirlerse 10-20 tl ye ayar yapıyorlarmış. babama 20 tl demişler o da 10 tl den fazla vermem demiş. 10 tl ye ayarlamışlar.

Edited by atabey.06

http://cokcesitliurunler.com/tbs-6982-pci-e-cift-tunerli-dvb-s2-tv-tuner-karti-pmu34114

tv kartı alacaksan bunu al ben cok memmunum özellikle HD kanallarda şu an 4A da 22 tane HD kanal izliyorum ve 400 üstünde sd kanal var

2. bir uydu da kullanabiliyormusun mesela birisi horbirt birisi türksat yada 3 uydu sirius horbirt  srius türksat gbii

bende almayi düsünüyorum  uydu karti sence nasil  - si + si filan biraz bahsedermisin

Avermedia Analog uydu ve karasal yayınlarda çok iyiydi hala eski bir kartım var elimde kutuda duruyor :D fakat Skystar daha başarılı bir Kart benim kullanıcısı olarak yorumum bu yaklaşık 4-5 yıldır bu kartı kullanıyorum ben windows 8.1de bile driver sorunu olmadan çalıştırıyorum bu kartı onun için SKY STAR Marka bir kart almanı tavsiye ederim ben kullanıyorum yıllardır hiç bir sorun yok kendi yazılımlarını ( Avermedia, skystar ve benzeri yanında verilen CDleri ) değilde, şifre çözme ( chard sharing, CCCAM ) ve benzeri olaylarda, DVB DREAM programını öneririm sorunsuz kesintisiz hızlı şifre çözme ve kanal geçişi hızlı bir programdır bu kartlada alakalıdır ama ben dediğim gibi SKYSTAR2 ile hiçbir sorun yaşamıyorum şimdi bu kartın Tuneri S2 yayınlara yani ( HD ) yayınlara uyumlu o yayınları alabilen tunerli modeli çıkmış kullanmadım ama eminim oda sorunsuzdur ben normal dijitalini kullanıyorum ayrıca kullanımı basit onun için SKYSTAR2 kartıyla DVBDREAM yazılımını kullanmanı tavsiye ederim... Son bişey bende  4Çanak var 4'ünüde izliyor ve şifrelerini çözebiliyorum yukarıda bahsettiğim yöntemlerle..  1.Çanak :Türksat - 2.Çanak: Hotbird - 3.Çanak: EUTELSAT W3 - 4.Çanak: 28 Derecede uydunun adını unuttum :D hepsini izliyebiliyorum hiçbir sorun olmadan Kardeşim ;)

Arkdaslar bilgisayarımda Avermedia nın tv kartı war ? uydu seçeneklerinde türksat4 yok kanalları nası eklıyebılırım bilgisi olan warmı

Türksat 4 veya  Türksa 4A yazmasına gerek yok, Oradaki sadece bir isim hatta kısa bişey anlatayım...

Buna yani Uydu yada TVkartında Türksat 4A olmazsa yayın olmaz diye idda eden bir arkadaşımın Reciverine kendi soyadını yazdım ve şimdi bu soyanını yazdığım uyduyu senmi attın dedim ? yoooook dedi peki Türksat 4A değil senin mantıkla gidersek burada yayın çıkmaması lazım dimi dedim ? Eeevet 4A yazmıyor yayın olmaz dedi... Sonra uyduyu taratınca gerekli frekans ayarlarını yapınca bütün kanalların geldiğini gördü şaşırdı :) Çünki kendisi 3A'dan yayın olmıyacak uydular 4Aya geçti benim uydudada 4A olmaz bu iş diye hem karamsar hemde yarım bilgisiyle iddalaşıyordu benimle, yok nasıl olacak, hatta bu olmaz yeni uydu alıcaz diye ısrar ediyordu, ben yaptım şaşırdı kaldı kanalları görünce sen dahisin diyor :D yok sen çok salaksın dedim biraz mantık yürütemiyorsun dedim :D anlattım okadar bu uydular ard arda yön aynı yön 42'derece doğal olarak sadece kanalların frekansını internetten bulup girmek yetiyor diye onca anlatmama rağmen idda ediyordu kısaca yön aynı yön..! Fakaaaattt yeni bir yöne uydu atılmış olsa ( sallıyorum 35Dereceye ) ve onun adı frekansları Reciverda ve TV kartında olmasa dediğinizi anlarım, Hoş onunda çözümü varya neyse... Uzatmıyalım Şimdi aşagıda yazacaklarımdan hangisi varsa sizin TV kartınızda yukarıdaki iletilerde verilen frekansları girin yayın alacaksınız Çünki Türksat 1C'de aynı yöndeydi 2A'da 3A'da şimdi Türksat 4A'da aynı yönde bunlardan hangisi sizin TV kartınızda yazıyorsa oraya gerekli frekansları girin ve taratın uyduyu kanalları alacaksınız Kolay gelsin..!

Edited by EASMurat

Taramayı yaptırıyorum zaten tum kanalları buluyor ama yayın alamıyorum 

ilk olarak önceki var olan kanalları silmişmiydin eğer silmediysen kanallar taranır ama hafızaya alınmaz çünkü aynı isimde kanallar vardır

Bunun için tarama yapmadan önce kanalları 3a kanallarını listeden silmen lazım

o şekildede olmazsa eğer uyduyu resetlemelisin çünkü bazı uydularda kanalı listeden silsende kanalların bilgileri uydunun hafızasında depolanmaktadır

http://cokcesitliurunler.com/tbs-6982-pci-e-cift-tunerli-dvb-s2-tv-tuner-karti-pmu34114

tv kartı alacaksan bunu al ben cok memmunum özellikle HD kanallarda şu an 4A da 22 tane HD kanal izliyorum ve 400 üstünde sd kanal var

he bunu alsın arkadaşım bu kart pcı express x1 kaç kişinin bilgisayarında  pcı-e x1 slot var :blink:

Edited by yawuz58

Bitane olsun yater bende 3 tane var
Hem bu kart hızlı son sistem kanal geçiş leri Teledünya dan hızlı ben kullanıyorum ve memnunum
Sinyal gücü skaystar dan ve avermedyadan 2 kat güçlü

bendede var pcı x1 slot lakin ekran kartı soğutucusu kapatıyor   pcı slot olsaymış belki bende alırdım gerçi bende var dvbs 2 hd markasını unuttum ama hiç ısınmıyor kart önceden inca vardı slotu yakmıştı resmen  aklıma geldi sigma dijital hd yerli ürün skystar ı yaptıran firma tayvan da fox anakart fabrikasına yaptırıyorlar

Edited by yawuz58

bendede var pcı x1 slot lakin ekran kartı soğutucusu kapatıyor   pcı slot olsaymış belki bende alırdım gerçi bende var dvbs 2 hd markasını unuttum ama hiç ısınmıyor kart önceden inca vardı slotu yakmıştı resmen 

kardeş yeter ki sılot olsun bir uzatma kabloyla iş biter

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1x-to-1x-uzatma-cevirici-donusturucu-kablo-116408334